Nacht van de nacht 2009 Marjon is ook bij de pinken Hans van Kuijk Tellen met meerdere mensen geeft het voordeel dat er meer waargenomen wordt en met Hans en Anna erbij heb we een wandelende vlindergids bij de hand. Tijdens het eerste gedeelte hadden we al heel wat soorten gezien en wat vooral opviel waren de grote aantallen Icarus blauwtjes die na de pauze nog in aantal toenamen. Ook vorig jaar waren de meeste Icarus blauwtjes op deze route 077 hele seizoen]. Alleen deze middag al tussen 450 en 500 en het hele telseizoen 950. In de pauze genoten we van een Appelaere met een heerlijke appelflap. We zagen ook nog een 50 tal distelvlinders die dit jaar massaal aanwezig waren maar dat zal niemand ontgaan zijn. Al met al hebben we 610 vlinders geteld, 21 soorten, waarvan 8 soorten nachtvlinders. We kunnen toch wel stellen dat 2009 een goed vlinderjaar was. Zou het dan toch aan de echte winter liggen (zoals werd gesteld op de voorjaarsvergadering). En wat betreft de trekvlinders mede door de gunstige omstandigheden in zuid Europa en noord Afrika? En wat is dat toch, dat ik die vlinderaars (en andere duumpjes) soms vreemde vo gels vind en me daar steeds meer bij thuis voel!? Pieter Simpelaar 24 oktober was weer de Nacht van de nacht, ook deze keer zouden wij Henk Bondewel en Pieter Simpelaar) het nachtvlinder gebeuren verzorgen. De avond begon met veel wind en regen en wij vroegen ons af of we het laken wel zouden uitleggen. Toch besloten we onze opstelling in gereedheid te brengen en de lamp aan te steken. De opstelling is gereed: een laken en een lamp die daglicht nabootst, waardoor nachtvlin ders denken dat het dag is en ze netjes stil blijven zitten op het laken CPieter Simpelaar). Na enige tijd waren we door de regen wel even bang voor kortsluiting, maar dat bleef ons gelukkig bespaard. Ondanks het slechte weer kwamen al snel de eerste bezoekers bij onze opstelling. Op het laken echter nog geen vlinders. Wel hadden we de bus van La Tourterelle mogen lenen zodat we hierin op een laptop een dia presentatie konden laten zien, wat bij het publiek goed in de smaak viel. Na enige tijd kregen we de eerste vlinder op het laken een Herfstrietboorder (Rhizedra lutosa). Inmiddels was de regen ook opgehou den en lieten maan en sterren zich zien, op het laken steeds meer vlinders en er rond steeds meer bezoekers. Ook onze dia's werden met enthousiasme bekeken. In totaal bezochten zo ongeveer tachtig bezoekers onze opstelling. Ondanks het advies om wat extra benzine voor het aggregaat mee te nemen hield hij er een kwartier voor tijd mee op (geen benzine meer). Kortom: een zeer geslaagde avond

't Duumpje | 2009 | | pagina 11