Van de bestuurstafel door Jo Timmers Mede naar aanleiding van het commentaar van enkele leden, dat 't Duumpje zijn mening over actuele en controversiële zaken te weinig naar buiten brengt, ligt het in de bedoeling om via de website en het verenigingsblad wat regelmatiger over deze zaken naar de achterban te communiceren. In deze tijd waarin al snel met het vingertje wordt gewezen (b.v. Westerscheldever- dieping) is het van groot belang dat de leden, als belangrijke belanghebbenden en ambassadeurs, op de hoogte zijn van de standpunten die ten aanzien van actuele dossiers door 't Duumpje worden ingeno men. Naast deze interne communicatie, wil het bestuur ook meer nadruk gaan leggen op een actief PR-beleid. Actuele dossiers Er is geen bezwaar gemaakt tegen recon structie/restauratie van dijken, schansen of andere historische objecten; 't Duumpje ziet in deze projecten geen aantasting van het landschap/natuur maar eerder een ondersteuning van de gewenste situatie, 't Duumpje is vaak direct vertegenwoor digd in de werkgroepen die deze plannen ontwikkelen of fungeert als klankbord. boomkikkers zoveel mogelijk te minimali seren. Wat Waterdunen betreft: 't Duumpje ziet geen conflict tussen haar streven voor natuurbehoud en/of natuuruitbreiding en het Meest Milieuvriendelijke Alternatief in het Project Waterdunen. Er is daarom geen bezwaar gemaakt in de MER-procedure. In dit plan om West Zeeuws Vlaanderen aan trekkelijk te houden, zowel voor de natuur, de eigen bevolking als voor de toeristen, wordt duidelijk de "rood voor groen"- filosofie toegepast, wat wil zeggen, dat er voor elke hectare vakantieonderkomens 2 hectare natuur bij moet komen. Meer over Waterdunen verderop in dit blad en op de website: www.duumpje.nl. Recent ontwikkeld natuurgebied in de voormalige Aardenburgsche haven tussen Draaibrug en Aardenburg [Jan Janssens], Er zijn meer organisaties en instanties in de regio West Zeeuws-Vlaanderen actief met natuur en landschap. Hun gemeen schappelijke drijfveer wordt gevormd door de visie om voor de generaties na de onze een streekspecifiek natuur- en cultuur landschap achter te laten, met daarin een duurzame diversiteit aan flora en fauna elementen. Elk van deze organisaties levert haar bijdragen vanuit een specifieke achtergrond, de eigen doelstellingen en beschikbare middelen. Als 't Duumpje focussen we ons op zaken die in lijn zijn met de statutaire doelstel ling van de vereniging, 't Duumpje koopt, ontwikkelt of beheert zelf geen terreinen; de nadruk ligt op natuurbescherming. Op basis van de lokale expertise, die met name in de werkgroepen aanwezig is, wordt advies gegeven dan wel bezwaar gemaakt naar eigenaren, beheerders, overheden of ontwikkelaars. Inmiddels is iedereen op de hoogte van de recente uitspraak van de Raad van State met betrekking tot de rondweg van Aar denburg. Hier had 't Duumpje wel bezwa ren geuit, omdat we een aantasting van de landschappelijke kwaliteit zagen (Nationaal Landschap) en omdat de voorgestelde oplossing niet alle mogelijke bedreigingen voor de flora/fauna wegneemt. Mede door de opstelling van 't Duumpje is er wel bereikt dat er een passage voor de boomkikkers en dergelijke aangelegd zal worden om daarmee de migratie tussen verschillende leefgebieden mogelijk te maken. Daarnaast zal er ook natuurcom pensatie in de directe omgeving worden uitgevoerd om het effect van de verloren gegane, gunstige omstandigheden voor de Schenking aan 't Duumpje! Op 15 juni 2009 ontving het bestuur de mededeling van notaris Mr J.M.C. Mer- tens, uit Oostburg, dat een trouw lid een jaarlijkse schenking wil doen aan 't Duum pje al vanaf l juli 2009. Deze schenking is door de vereniging officieel geaccepteerd. De financiële bijdrage is welkom en een goed voorbeeld voor anderen. Ook u kunt u een schenking doen aan 't Duumpje.

't Duumpje | 2009 | | pagina 4