gebiedsdekkend werkt. Hierin werden 19 verschillende soorten geteld. Als meest in het oog springend was de melding van een ree en eekhoorn. Meest geziene soorten zijn haas (levend) en egel (verkeersslachtoffer). Wat werking betreft naar buiten toe wordt er in 2010 gestreefd naar een samenwer king met zoogdierwerkgroep Zeeland. Tevens zijn in het kader van het "jaar van de egel" van VZZ waarnemingen van egels op Telmee geplaatst. Indien er vanuit deze hoek interessante items zijn kunnen we hierop inspringen. Voor 2010 is het hoofddoel de continuïteit van waarnemingen te bewaren en de kern van medewerkers te behouden en te blijven motiveren. Danny Bauwens Jaarverslag van de planologiewerkgroep In de loop van het jaar werd duidelijk dat Leo Dhoore niet meer als voorzitter zou terugkomen. Leo van de Broeke heeft zijn taak met verve overgenomen. Etienne de Meijer is ook toegetreden tot de werkgroep. Welkom! André Mans moest zich om gezondheids redenen tijdelijk een gedeelte van het jaar terugtrekken. Wij wensen hem beterschap. De werkgroep heeft zich met heel veel zaken beziggehouden. Handhaving: met de gemeente Sluis werd vele malen gesproken over de wijze waarop handhaving plaatsvond. Beter gezegd: niet plaatsvond. Vele malen is beterschap beloofd. Nu de reorganisatie bij de gemeente is voltooid is opnieuw toegezegd dat men zich sterk maakt voor handhaving. Wij houden hen aan die toezegging. Om het de gemeente en ook de aanvragers van allerlei vergunningen gemakkelijker te maken is een concept opgesteld voor de wijze van beplanting rondom (nieuwe) ge bouwen in het buitengebied. De gemeente gaat dit voorstel overnemen. Er zijn veel zienswijzen ingediend over de diverse (grote) projecten, die in West Zeeuws-Vlaanderen aangezwengeld wor den. Ook hebben wij regelmatig contact met de Gemeente Sluis en de Provincie over ingediende bezwaarschriften. Voorbeelden zijn het kappen van bomen, inrichten van natuurgebieden, het bestem mingsplan buitengebied en de rondweg rond Aardenburg evenals de uitbreiding van een aantal intensieve land- en veeteeltbe drijven. Ook de beplanting rond de boerderijcam pings heeft onze aandacht gehad. In 2009 is begonnen met het opstellen van een zienswijze van 't Duumpje over de in richting van het Nationaal Landschap. Doordat veel aanvragen bij de gemeente Sluis in aanmerking kwamen voor een oordeel van onze planologiewerkgroep is er regelmatig een bewuste keuze gemaakt voor de behandeling van de diverse aanvragen. Daar waar de behandeling slechts een kleine wijziging van het ingediende plan zou opleveren ten koste van heel veel werk en tijd en geld is soms gekozen voor tijdsbeste ding aan wat grotere projecten om belang rijke aanpassingen verwezenlijkt te krijgen, 't Duumpje moet immers niet de naam krij gen van een "tegen alles" zijnde club maar wel één van "met die club waar je rekening mee moet houden als er wezenlijke aanpas singen veranderingen worden voorgesteld die flora en fauna in ons werkgebied raken". Agenda 2010 Voor het komende jaar willen we onze goede samenwerking met ambtenaren van de gemeente Sluis continueren. Veel aandacht willen we besteden aan het ambtelijke over leg met de afdeling Handhaving. Daar is nog zeer weinig bereikt terwijl we daar toch al een aantal jaren veel aandacht aan hebben besteed. Heel veel zaken blijven onbehan deld en onafgewerkt liggen. We zullen ons beraden op andere mogelijkheden. In januari zijn we gestart met het organi seren van kennismakingsbezoeken met de politieke partijen. Bij het schrijven van dit verslag hebben we gesprekken gevoerd met twee politieke partijen. We zijn er allemaal enthousiast over, we leren elkaar kennen, luisteren naar elkaar en leren van elkaar. Er zijn al afspraken gemaakt voor vervolgover leg. De hoop bestaat dat we in de toekomst wat aan elkaar zullen hebben. Binnen planologie proberen we zoveel mogelijk de vele taken te verdelen. De inzet is groot en de sfeer is prima, daarom lukt het ons om alle belangrijke projecten te beoordelen. Gelukkig hebben we daarbij versterking gekregen van Etienne de Meijer. Zijn opmerking dat we halve ambte naren zijn geworden geeft aan waar we ons mee bezig houden. Nadat we onze oren te luisteren hebben gelegd bij de politiek willen we ook in overleg met de ZLTO. We denken daarbij van gedachten te wisselen over hoe natuurbe heer aantrekkelijk gemaakt kan worden voor agrariërs, de grote groep die van oorsprong voor een groot deel het huidige landschap heeft bepaald. Ook zou het in dat verband interessant zijn om hierover van gedachten te wisselen met Het Zeeuwse Landschap. Ook willen we bij deze gesprekken zoeken naar meer draagvlak voor de natuur bij de bevolking. Het bestuur heeft al aangegeven dat ook de communicatie en de PR in dat verband verbeterd moeten worden. Helaas is er nog onvoldoende afstemming tussen planologie en de diverse werkgroe pen. Koudwatervrees bestaat want afstem ming kost tijd en omdat planologie met procedurele termijnen werkt kan dat een probleem zijn. Via het bestuur zullen we ook hiervoor naar oplossingen moeten zoeken. Momenteel staat het draagvlak voor de natuur sterk onder druk. Zeker ook gezien de heftige recessie wordt nu veel meer aan dacht besteed aan economische aspecten. Deels terecht maar het een hoeft het ander niet uit te sluiten en zal voor ons een grote uitdaging betekenen voor 2010 om de natuur en landschapsinrichting te sparen en waar mogelijk te verbeteren maar ook aandacht te hebben voor de economie wat de basis is voor algemeen welzijn. Tenslotte: de natuur is leuker met een biertje dan zonder, dat wa ren al heel lang geleden (1979) de woorden van vakbondsleider Andre Kloos. We gaan vol vertrouwen 2010 tegemoet. Hans Enkelaar en Leo van de Broeke Agendapunt 6: Verkiezing nieuw lid kascommissie De kas is gecontroleerd door Herman van de Voorde en René Steijn. Herman treedt af, Marcel Buijsse promoveert en een nieuwe reservekandidaat wordt gezocht. Agendapunt 7: Bestuursverkiezing Het bestuur stelt voor om als voorzitter te kiezen Jo Timmers. Verder stellen de volgende kandidaten zich beschikbaar: Patricia van Veen als penningmeester, Hans Enkelaar en Walter de Milliano als leden. Sjaak Herman en Lucien Boerjan stellen zich herkiesbaar als bestuurslid. De functie van secretaris blijft vooralsnog vacant. Ter toelichting In de even jaren zijn de functies van pen ningmeester en de overige bestuursleden aftredend en herkiesbaar. Eric Blaakman, Marjon Stokkerman en Han Risseeuw stel len zich niet meer herkiesbaar. Redactie 't Duumpje De redactie van ons clubblad en de web site zal weer bestaan uit Jan Janssens, Anna Almekinders en Hans van Kuijk.

't Duumpje | 2010 | | pagina 11