Honger maakt rauwe bonen zoet m: 1 - *3$ 'y&& 4i Dezelfde kwak nog een keer (Hank Prins kanttekeningen aanvoeren: a) hier en daar lag sneeuw in de tuin, b) de Kwak was half achter een struik bij de vijverrand geland en vóór een donker bamboebosje, ik had nog nooit eerder in ongeveer 60 jaren een Kwak in "het wild" gezien, laat staan dat ik ooit van mijn leven een Kwak had zien vlie gen. De enige Kwak die ik ooit in levenden lijve eerder zag, was één of misschien twee keer bij een bezoek aan de vogeltuin bij het Zwin in Knokke. Zoals u begrijpt heb ik de rest van de dag vol spanning telkens een blik in mijn tuin geworpen. Jammer genoeg, géén Kwak te zien. Maar omdat er nog steeds wat sneeuw en ijs ligt krijg ik misschien een herkansing [het fototoestel ligt niet ver weg] voordat ik maandag weer aan het werk mag. Beste lezer, ik beschouw mezelf als een bevoorrecht mens. Mijn stille wens van gisteren kwam op zondagochtend [31 januari) uit. Van nature hoor ik niet echt bij de "vroege vogels" en dat voelde "onze" Kwak misschien wel aan. Daarom vloog het beest natuurlijk ook de hele dag onze tuin in en uit, of zat hij [of zij) verscholen tussen het struikgewas. De bijgaande foto's van de Kwak geven van het bezoek aan onze tuin in IJzendijke een aardige indruk. Wat ik grappig vond was, dat het dier zo af en toe een luw plekje in de zon zocht en daar ging zitten opwarmen. Het lijkt welhaast of ik mezelf daar zie zitten, dacht ik. Hoe het verder met de Kwak gaat weet ik niet, want morgen ben ik weer voor het daglicht wordt naar m'n werk. Jaap Poortvliet Deze Blauwe reiger heeft zijn brood net op C'Jaap PoortvlietJ. Zaterdag 16 januari 2010 net na de vorst periode met nog veel bevroren water partijen zag ik een Blauwe reiger bij de watergang aan de Barendijk. Deze vloog naar een weilandje van een nabij gelegen boerderij en kwam even later terug naar de watergang met iets toch "wel groots" in zijn snavel. Ik kon in eerste instantie niet zo goed zien wat het was, maar met de telescoop erop zag ik tot mijn verbazing dat hij een kadetje of een hard broodje verorberde. Hij maakte het eerst nat en pikte er toen stukken uit en toen het klein genoeg was slobberde hij het helemaal naar binnen. Vijftig meter verder zag ik hoe hij aan dat brood kwam. In het weilandje bij de boerderij lag allemaal brood en kadetjes en bolletjes [dit is het bakkersverdriet van de bakker wat hij niet verkocht heeft). Ik vond het heel bijzonder dat een Blauwe reiger brood eet maar ja honger maakt rauwe bonen zoet. Dus als je later een reiger ziet die een broodje vis eet gaat het om die reiger die ik op 16 januari zag.

't Duumpje | 2010 | | pagina 23