Algemene Ledenvergadering Vrijdag 26 maart 2010, Dorpshuis te Biervliet Aanvang 19.30 uur Agenda 1. Opening door de voorzitter 2. Verslag Algemene Ledenvergadering 27 maart 2009 te Breskens 3. Financieel verslag 2009, begroting 2010 en verslag kascommissie. 4. Visie voorzitter voor 2010 en jaarverslag secretaris 5. Verslagen van de werkgroepen 6. Verkiezing nieuw lid kascommissie 7. Bestuursverkiezing. 8. Rondvraag Pauze Na de pauze verzorgt Frans ten Broeke, sinds eind jaren 70 lid, korte filmpjes over WZVI, zoals 't Hoompje, Natuur, Groede podium e.d. Agendapunt 2: Verslag ALV van 't Duumpje op 27 maart 2009 te Breskens 1. Opening. Walter de Miliano opent als interim voorzitter de vergadering om 19.35 uur en heet alle 23 aanwezigen hartelijk welkom. Bericht van verhindering is ontvangen van Piet Jansen en Herman van de Voorde. De voorzitter memoreert als opmerkelijke zaken uit het voorbije jaar: - een gezellige Duumpjesavond in de Morelleput met voor het eerst sinds jaren weer het uitreiken van een Pluumpje van 't Duumpje, ditmaal aan Egbert Ris- seeuw; - een succesvolle vrijwilligersdag van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland georganiseerd door 't Duumpje op 21 februari jl.; - positieve ontwikkelingen binnen de ver eniging, zoals een goede structuur voor het verenigingsblad, een meer project matige aanpak voor werkgroepen en het succes van de jeugdwerkgroep. 2. Verslag ALV 28 maart 2008 te Cad- zand Geen opmerkingen; het verslag wordt daarmee vastgesteld en de voorzitter bedankt de secretaris voor het maken van het verslag. 3. Financieel verslag 2008, begroting 2009 en verslag kascommissie. Penningmeester Han Risseeuw geeft een toelichting op de afrekening 2008. De inkomsten zijn iets gestegen als gevolg van verhoging van de contributie en verho ging van de advertentieprijzen. Aan de uitgavenkant is vooral de kostenpost voor het verenigingsblad omlaag gegaan ten opzichte van vorige jaren. Gevolg is dat inkomsten en uitgaven nu meer in balans zijn dan vorige jaren, en dat er een batig saldo op de afrekening is ontstaan. De begroting voor 2009 volgt in zeer grote lijnen de afrekening van 2008. De inkom sten voor landschapsbeheer worden steeds lager. Dat strookt niet met de jaarlijkse in spanningen. Er lijkt wat aan onze aandacht te ontsnappen. Bestuur en werkgroep land schapsbeheer gaan dit komend jaar goed in beeld brengen voor de volgende ALV. Ten aanzien van de balans wordt geadvi seerd om ook kolommen van vorig jaar op te nemen zodat verschillen kunnen worden beoordeeld. Het bestuur krijgt van de ALV een zich jaarlijks automatisch verlengende volmacht om de contributie met 1,— te verhogen indien het bestuur dit nodig acht voor het sluitend maken van de begroting. Op basis van de huidige afrekening en begroting is dit voor 2009 niet nodig gebleken. De con tributie voor 2009 blijft derhalve 15,—. Piet Jansen en Herman van de Voorde hebben de kas gecontroleerd en in orde bevonden bij mondelinge mededeling aan het bestuur. Geen van hen is echter aan wezig op de ALV om dit ten overstaan van de leden te bevestigen. Afgesproken wordt om volgend jaar in de uitnodiging voor de ALV een verklaring van de Kascommissie toe te voegen. 4. Visie voorzitter voor 2009 en jaar verslag secretaris. Walter de Milliano licht de visie toe. Hij zoekt naar een systematische werkwijze om als gezamenlijke werkgroepen iets op te bouwen, ook voor de langere termijn. Biodiversiteit, dijken, de bijzondere ge schiedenis van West Zeeuws-Vlaanderen V en ontwikkeling/monitoring van nieuwe natuurvormen elementen die ons binnen de vereniging moeten binden. Luc van Beijsterveldt vraagt hoe milieu hier in zit. Vz: in de statuten wordt milieu niet vermeld. Het wordt automatisch meegeno men maar 't Duumpje kan daarmee tegen problemen qua ontvankelijkheid aanlopen. Hetzelfde geldt voor de geografische afba kening van West-Zeeuws-Vlaanderen, dit wordt nog uitgezocht. Han Risseeuw licht het jaarverslag secre taris kort toe. De redactie wordt gecom plimenteerd voor het goede en tijdige uitbrengen van het verenigingsblad. Er ontstaat een korte discussie over welke artikelen wel en niet in het blad thuishoren. Artikelen moeten over de streek, de vereni ging of over natuur gaan. Daar is iedereen het over eens, maar artikelen van buiten de provincie of Nederland kunnen ook een relatie hebben met de streek, vereniging of onze natuur. De redactie krijgt vrijheid, het kader is ruim maar interpretaties mogen niet uit elkaar gaan groeien. De werkgroe pen zullen worden geïnformeerd. 5. Jaarverslagen van de werkgroepen. Alle werkgroepverslagen worden kort toegelicht. Gerard van Daele spreekt zijn dank uit voor de hoge opkomst bij het knotten. Awie de Zwart is eveneens tevreden over de opkomst en plantenwaar- nemingen. Voor de vlinders was het helaas een matig jaar. De jeugdwerkgroep 'de Visdiefjes' krijgt enthousiaste reacties van kinderen en ouders. Ze ondervinden veel hulp en ondersteuning van natuurouders, Natuur Zo en gidsen van 't Duumpje. Eric Blaakman meldt dat een paar gidsen zich voor het excursieprogramma heb ben teruggetrokken, maar wellicht is er nieuwe inspiratie via Ruud Lie te vinden. Luciën Boerjan bedankt de tellers van de Vogelwerkgroep voor de vele tellingen. Hulp is altijd welkom. Losse waarnemingen kunnen via de website worden gemeld. Luc van Beijsterveldt tenslotte onderstreept dat planowerk soms dagelijks werk is, met enkele zaken van lange adem. Tellingen van werkgroepen kunnen van belang zijn. De gedachte komt op om toe te werken naar een systeem, een soort database met gegevens over gebieden. Marcel Buijsse vraagt of er veel contac ten zijn met overheden. Die zijn er zeker, al verschuilt de gemeente zich wel eens achter capaciteitstekort en reorganisaties. Contacten met gemeente gaan altijd op basis van argumenten, Ewold van Bergen benadrukt dat binnen 't Duumpje veel ken nis aanwezig is om discussies op basis van argumenten te voeren.

't Duumpje | 2010 | | pagina 4