IVN Natuurgidsencursus Zeeuws-Vlaanderen Actuele informatie over activiteiten en excursies: www.duumpje.nl Knotprogramma 2010 Er wordt steeds gewerkt van 9.00 uur tot ca. 16.30 uur. Voor koffie/thee en soep tussen de middag wordt door de eigenaar gezorgd. Raadzaam is wat drinken en evt. brood zelf mee te nemen. Gereedschap is voldoende aanwezig. Voor inlichtingen: Gerard van Daele 0117 301835 6 maart J. van Gorp, Maaidijk 9, Oostburg. 15 x knotten, dik hout voor eigenaar, rijs hout op ril. 20 maart E. Herwig, Klein Brabant, Waterlandkerkje. 10 x knotten, dik hout voor de helft deelne mers, rijshout op ril. 3 april van de Griend, Hoofdplaatseweg 134, Driewegen-Biervliet. 8 x knotten, dik hout voor eigenaar, rijshout op ril, meidoornhaag snoeien. Vogelexcursie Blikken Op zaterdag 10 april, aanvang: 10.00 uur. Ringdijk, tussen Oostburg en Nieuwvliet Organisatie: vogelwerk van 't Duumpje Contact: Jaap Poortvliet, tel: 0117-451599, geen kosten, iedereen kan meedoen. We kijken vanaf de Ringdijk en de vogelk/jk- hut naar de diversiteit aan ganzen, eenden, steltlopers en overige verrassingen in dit natuurgebied. Vroege vogelexcursie Kievittepolder Op zondag 2 mei, aanvang 07.00 uur. Parkeerplaats bezoekerscentrum 't Zwin, Retranchement. Organisatie: vogelwerk groep van 't Duumpje. Contact: Luciën Boerjan, tel: 0117-453678. Geen kosten, iedereen kan deelnemen. We luisteren vooral naar zangvogels die al zingend en fluitend hun gebied afbakenen in de Kievittepolder, vlakbij 't Zwin. Ben jij ook iemand die warm loopt voor natuur en landschap in de eigen omgeving? Wil je er meer van weten en je er samen met anderen actief voor inzetten in je eigen regio? Dan is de IVN-Natuurgidsencursus misschien iets voor jou! De IVN Werkgroep Zeeuws-Vlaanderen van IVN De Zeeuwse Delta start op 13 sep tember 2010 met een natuurgidsencursus voor Zeeuws-Vlaanderen. Deze cursus is bedoeld voor mensen met hart voor de natuur, die graag meer willen leren over hun eigen omgeving en die het leuk vinden om kennis en ervaring met anderen te delen. Het Cursusteam wordt gevormd door Cathy Boogaard, Tom Kos en Peter Maas Cde drie cursusleiders], Herman van de Voorde, Jo Timmers, Brenda de Haan, Carolien van de Kreeke, Bram Coomans. Het IVN is een vereniging van vrijwilligers. Er zijn 176 lokale afdelingen. In Zeeland zijn dat IVN Walcheren en IVN De Zeeuwse Delta. Zij organiseren zelf educatieve en voorlichtende activiteiten over natuur, milieu en landschap, maar zetten zich ook in voor organisaties als Staatsbosbeheer, Het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten. In Zeeuws Vlaanderen wordt nauw samengewerkt met ondermeer 't Duumpje, De Steltkluut en Natuur&Zo. Om steeds over voldoende vrijwilligers te kunnen beschikken voor alle cursussen, excursies en jeugdactiviteiten in de provincie, leiden de IVN-afdelingen zelf enthou siaste mensen op tot natuurgids. Heb je de opleiding na anderhalf jaar succesvol afgerond dan krijg je het landelijk erkende diploma IVN-Natuurgids en kun je op allerlei manieren actief worden voor de natuur in Zeeuws-Vlaanderen. De cursus in het kort: Duur: IVijaar Start: 13 september 2010 Afronding: februari 2012 Tijd: theorie maandag 19.30-22.00 uur/ excursies zaterdag 10.00-12.00 uur Locatie: centraal in Zeeuws-Vlaanderen Kosten: 200 [incl. materialen, praktijkweekend en 1 jaar lidmaatschap] Deelnemers: 25, in volgorde van aanmelding Geïnteresseerd maar wil je meer weten? Kom dan naar de informatieavond opmaandag 21 juni om 19.30 uur in 't Meulengat, Sint Elisabethlaan 49, Sluiskil Dan hoor je alle bijzonderheden en maak je kennis met het cursusteam. Direct aanmelden kan ook, bij: Secr. Jannie van Os, tel. 0113-301803 of e-mail ivn@zeeland.nl

't Duumpje | 2010 | | pagina 26