Agenda Actuele informatie over activiteiten en excursies: www.duumpje.nl Iedere EERSTE ZONDAG van JUNI, JULI, AUGUSTUS, SEPTEMBER en OKTOBER om 14.00 uur met Staatsbosbeheer naar de stoere natuur in Braakman-Noord. De afgelopen jaren zijn er heel wat veranderingen doorgevoerd in Braak man-Noord. Een deel van het bos is gekapt, de geulen hebben meer ruimte gekregen en het natuurgebied is vooral veel groter geworden. En dit alles met verbluffende resultaten: Braakman- Noord staat vol met zeldzame planten, maar ook zeldzame vogels worden er regelmatig gesignaleerd. Verzamelen bij de kleine parkeerplaats [pad naar de Gluurmuur] aan de Braakmanweg [bij informatiebord]. Aanmelden via Staats bosbeheer M. Lieman 0117-306068 M.Lieman@Staatsbosbeheer.nl. Trek laarzen of stevig schoeisel aan. Deel name is gratis. Zaterdag 12 juni van 9.00 uur tot 12.00 uur organiseert de Steltkluut een ex cursie "Hooilandjes langs de Oostelijke Braakmandijk". Alleen al het onverharde weggetje maakt het hier de moeite om eens rond te struinen. Ooit hebben hier floristen rondgestruind die met indrukwekkende soortenlijsten thuiskwamen. Die rijkdom is in de loop der jaren verloren gegaan, maar recent is het natuurbeheer hier opnieuw opgepakt. Reden voor de plan- tenwerkgroep om een kijkje te nemen. Verzamelen: Aan de Middenweg [Hoek- Biervliet] ter hoogte van de oostelijke Braakmandijk. Hier is een klein parkeer- terreintje direkt ten zuiden van de N61. Informatie: Peter Maas, 06-51365184 Van 24 juni t/m 9 september organi seert Het Zeeuwse Landschap IEDERE DONDERDAG om 10.00 uur een excursie in natuurgebied Het Zwin. Een dynamisch landschap met strand vlakten en schorren, waar zeldzame vogels broeden en planten groeien. Om 10.00 uur wordt gestart vanaf het Strandpaviljoen De Zeemeeuw. Parke ren bij de parking G. van Hoekestraat 2, 4525 NH Retranchement. Kosten: Volwassenen: 2,- p.p., kinderen tot 16 jaar 1,- p.p. Kledingadvies: laarzen of [in de zomer:] gymschoenen die nat/ vies mogen worden. Aanmelden: niet nodig. Van 7 juli tot en met 25 augustus orga niseert Het Zeeuwse Landschap IEDERE WOENSDAG om 19.30 uur een excursie naar de Verdronken Zwarte Polder. Een gebied met duinen, slikken en een slufter, waar de zilte invloed duidelijk zichtbaar is. De excursie begint op het parkeerterrein tegenover Frituur 't Gemaal aan de Zeedijk te Nieuwvliet- Bad. Volwassenen: 2,- p.p., kinderen tot 16 jaar 1,- p.p. Donateurs en hun huisgenoten op vertoon van hun lid- maatschapsbewijs gratis! De excursies zijn uitsluitend bedoeld voor individuele personen of gezinnen. Grote groepen vooraf aanvragen. Van 27 juli tot en met 31 augustus kunt u IEDERE DINSDAG met Staatsbosbe heer vleermuizen en andere nachtdie ren bekijken in de Knokkert/het bos van Erasmus. De 2 uur durende excursie begint om 21.30 uur aan de parkeerplaats aan de Knokkertweg te Cadzand. Laarzen of stevig schoeisel worden aangeraden. Kosten: volwassenen 2,00 en kinde ren tot 12 jaar 1,00. Contact: boswachter Marijke Lieman 0117 - 306068 M.Lieman@Staatsbos- beheer.ni. Maandag 6 september. Wandeling Strijdersgatpolder, aanvang 19.00 uur. Parkeerplaats van 't Erasmusbos "de Knokkert", Cadzand, organisatie 't Duumpje. Contact: Luc van Beijsterveldt, tel.: 0117-392028. Geen kosten, iedereen kan deelnemen. Laarzen geadviseerd. Wandeling o.l.v. een natuurgids door de landerijen van de Strijdersgatpolder, een gebied dat in de toekomst verder ontwikkeld gaat worden als natuur gebied. De aandacht gaat uit naar de geschiedenis van dit bijzondere gebied en de planten, vlinders en vogels die we op ons pad tegenkomen. V Zondag 24 oktober. Herfstwandeltocht in de Braakman, aanvang 14.00 uur. Par keerplaats van de camping "de Braak man" en vandaar gezamenlijk naar het vertrekpunt. Organisatie 't Duumpje. Contact: Dilia Timmers, tel.: 0115-402368 en Frans Baijens, tel.: 0115-402503. Geen kosten, de wandeling duurt ongeveer 3,5 uur. De wandeling begint in de Konin- ginnepolder en gaat verder door de Braakmanpolder en het Braakmanbos in herfsttooi. Er zal aandacht worden gege ven aan de geschiedenis van de Braak man, het landschap waar we doorheen lopen en de natuur met vogels, planten, bomen en paddestoelen. Wandelschoe nen of laarzen aanbevolen Zondag 19 december, Ganzenexcursie naar de Uitkerksepolders in West- Vlaanderen, verzamelen om 7.00 uur op de Parkeerplaats Ledelplein, Oostburg. Organisatie: vogelwerkgroep van 't Duumpje Contact jan Janssens, tel. 0117-492543. Geen kosten, iedereen kan deelnemen. Eten en drinken meenemen! Onder leiding van een ter plaatse bekende gids gaan we per auto op zoek naar pleiste rende ganzen in de Uitkerksepolders in West-Vlaanderen. Eten en drinken mee nemen. Houd bij kledingkeuze rekening met de weersverwachting. BMP-tellingen [vogelwerkgroep]. Vrijdag 4 juni, Knockert, 5.00 u. Zaterdag 12 juni, St Kruiskreek, 4.00 u. Zondag 13 juni, Sophiapolder, 4.00 u. Vrijdag 18 juni, Knockert, 4.00 u. Zaterdag 26 juni, St Kruiskreek, 5.00 u. Zondag 27 juni, Sophiapolder, 5.30 u. Vrijdag 2 juli, Knockert, 5.10 u. Voor meer info: www.duumpje.nl. Activiteiten van de plantenwerkgroep Aanvang steeds 19.30 uur. Donderdag 10 juni, Groese Duintjes. Donderdag 24 juni, Nieuwe natuur bij de Sint Kruiskreek SBB. Donderdag 8 juli, Natuurontwikkeling Passageule SBB. Donderdag 22 juli, Natuurontwikkeling Aardenburgse Havenpolder [HZL], Donderdag 5 augustus, Voorland Num mer Eén e.o. Donderdag 26 augustus, Waterland kerkje. Voor meer info: www.duumpje.nl

't Duumpje | 2010 | | pagina 22