Nieuwe bestuursleden Tijdens de laatste ledenvergadering was een aantal zittende bestuursleden niet langer verkiesbaar en zijn drie nieuwe bestuursleden toegetreden tot het bestuur van de vereniging. Een korte introductie. van de vogels en de bomen/planten in je omgeving. Je koopt je eerste flora, leest over Jac P. Thijsse en wordt lid van Natuurmonumenten. Vakantiebe stemmingen worden meestal geko zen op 'natuur'gehalte. Het blijft ook niet bij de namen alleen: bijzondere eigenschappen en meer begrip over de onderlinge samenhang/afhankelijkheid van de soorten maken het allemaal nog boeiender. Je wordt daarmee ook een 'bewuste' getuige van de aantastin gen (verkaveling, kanalisatie] van het landschap in je vertrouwde omgeving. "Beken in Brabant, hoe houden wij dit bezit", een uitgave van de Brabantse Milieufederatie Cl 976Jstaat nog steeds op de boekenplank en is illustratief voor de aanslag die door schaalvergro- tings- en waterbeheersingsdoelstel- lingen ook elders in Nederland (incl. Zeeuws-Vlaanderen] werd gepleegd. In 1976, na afronding van mijn studie Scheikundige Technologie aan TU Eindhoven, ben ik naar Zeeuws-Vlaan deren verhuisd om te gaan werken bij DOW Chemical. Daar heb ik onlangs mijn loopbaan, die zich de laatste 4 jaar voornamelijk in het buitenland afspeelde, afgesloten. Ik ben getrouwd met Dilia, binnen 't Duumpje al wat langer een bekend gezicht en we wonen al ruim 30 jaar naar volle tevredenheid op de Pyra- mide onder IJzendijke, waar ook onze 3 kinderen werden geboren. De keuze voor West Zeeuws-Vlaanderen was een bewuste keuze en o.a. de nabij heid van een stuk (vrijwel] ongerepte en zeer dynamische natuur heeft daar zeker een rol bij gespeeld: strand, zee, tij, zand, wind, zon en/of wolken. Mijn eerste educatie over de voor Jo Timmers [Hans van Kuijk). Nieuwe voorzitter De redactie heeft me uitgenodigd om me nader bij de leden en lezers van 't Duumpje te introduceren nu ik in de Algemene Ledenvergadering van 26 maart j.l. ben gekozen tot voorzitter van de vereniging en dat wil ik hierbij met genoegen doen. Ik ben geboren (1950] en opgegroeid in de Noordbrabantse Kempen. Zeker als je, net als ik, op het plat teland woonde, was het contact met de natuur in die tijd een min of meer vanzelfsprekend gebeuren (veel meer dan voor de huidige generaties]. Als kind struinde je op vrije middagen en in vakanties de beken, de bossen en heide af. Dit eerste contact maakte bij mij later een grotere belangstel ling los: het willen kunnen benoemen Zeeuws-Vlaanderen specifieke na tuur, kreeg ik door het volgen van een cursus van de Steltkluut. In die tijd verhuisden we van Terneuzen naar het buitengebied van IJzendijke en zo kwam het dat torenvalknestkast #72 van de Steltkluut in West Zeeuws- Vlaanderen belandde. Het werd een succes, er werden veel jonge torenval ken geboren! In die tijd heb ik me ook geschoold als imker: een 'natuursport met een die pere inhoud' genoemd. Deze liefheb berij kwam door mijn werkzaamheden wat op de achtergrond terecht, maar ik ben nog steeds met het bijen-bacil besmet en hoop de draad weer snel op te pakken. Het zal uit bovenstaande duidelijk zijn dat er in huize Timmers veel plezier wordt beleefd aan de natuur en dat het alleszins de moeite waard is om voor die natuur, die dat niet voor zichzelf kan doen, op te komen. De volgende generaties moeten er ook van kunnen genieten, bescherming en herstel moe ten het duurzaam maken. Daar kan (moet] het Duumpje, met het enthousi asme en de gedetailleerde kennis van haar leden over het lokale landschap met de kenmerkende flora en fauna, een belangrijke rol in opeisen en ver vullen. Graag wil ik daar mijn steentje aan bijdragen. Jo Timmers Als nieuwe penningmeester van 't Duumpje wil ik me graag voor stellen: Ik ben Patricia de Rechter getrouwd met Jos van Veen en woonachtig in het prachtige natuurgebied van de Braak man. Geboren in Hulst en opgegroeid in Absdale. Mijn ouders hadden een boerderij en van hieruit is mijn be langstelling voor de natuur ontstaan. In mijn vrije tijd was ik te vinden in de moes- en bloementuin van mijn ouders. Ook nu heb ik een tuin waar ik vele uurtjes in doorbreng. In het dagelijks leven ben ik werkzaam in de financiële sector als adviseur in West Zeeuws-Vlaanderen. Ook heel erg boeiend maar een totaal andere wereld dan de natuur.

't Duumpje | 2010 | | pagina 4