Excursie vlinderwerkgroep Hans van Kuijk Elk jaar verzorgt een lid van de vlinderwerkgroep bij toerbeurt een excursie voor de leden en andere belangstellenden. We noemen dit ook wel een veld- vergadering. Dit jaar had Han Risseeuw aangeboden de excursie te organi seren. Hij had als locatie de Cathelinehof uitgekozen, de stek waar Marjolein van Viegen woont en een natuurgebiedje van ruim 2 ha heeft ingericht. Paardenbijter Hans van Kuijk). Verderop had Marjolein een deel van het terrein laten uitgraven. De uitgegraven grond was als een wal in een halve cirkel rond het terreintje gelegd. Zo was er een amfitheater gecreëerd waar voorstellin gen kunnen worden gegeven o.a. van de zanggroep waar ze deel van uitmaakt. Na afloop van de excursie gingen we naar de beschutte vuurplaats -het vuur hebben we maar uitgelaten, het was zo al warm genoeg- waar we kersen aten die ik die ochtend in onze kersenboom gaard geplukt had. De score van die middag was 298 dagvlinders, verdeeld over 10 soorten, 4 nachtvlinders en 6 libellen: 3 Bloedrode heidelibellen, één Paardenbijter, één Lantaarntje en twee parende Vuurjuffers. De veldvergadering bij Marjolein Hans van Kiiijk). Op 25 juli was het zover. De weers verwachting was niet goed maar Han besloot het, na overleg, toch door te laten gaan en dat was maar goed ook. De middag van de excursie klaarde het op en het werd prachtig weer. We waren met 14 deelnemers en hebben onder leiding van Marjolein een rond wandeling over het terrein gemaakt en vlinders en libellen geteld. Ik was er een aantal jaren geleden voor het laatst geweest en was verrast hoe mooi het gebied zich heeft ontwikkeld. Het is een paradijsje voor veel soor ten planten en dieren. Er vlogen volop vlinders rond en we hadden het druk met tellen. De veldvergadering is ook een ge legenheid om ervaringen uit te wisselen en elkaar te laten weten wat er al gezien is in de tuinen, op de routes en elders. Halverwege de route pauzeerden we. Han had voor taarten en sapjes gezorgd.

't Duumpje | 2010 | | pagina 11