door de Europese Unie meegefinancierd LIFE Natuur - project 'ZENO' ['Zwinduinen Ecologische Natuurontwikkeling'). Ook van Belgische zijde was men geïnteres seerd in natuurontwikkelingen aan de Nederlandse kant van de grens. 5. Jaarverslagen van de werkgroepen Alle werkgroepen hebben uitgebreide jaarverslagen opgesteld die alle leden hebben kunnen lezen. De Vogelwerkgroep doet een oproep voor nieuwe, actieve leden. Jammer dat dit niet iets eerder aan Brenda de Haan is medegedeeld voor de Beursvloer 2010. Luc van Beijsterveldt vraagt of bekend is hoeveel waarnemingen er op waarnemingen.nl staan of vergelijk bare sites. Herman antwoordt dat hij op de hoogte is en regelmatig kijkt, maar niets van bijzondere waarde vindt. Waarnemin gen van de Vogelwerkgroep zullen op onze website worden geplaatst. Awie de Zwart benadrukt namens de Plantenwerkgroep dat er dit jaar weer 8 excursies zijn gepland in de vorm van gebiedsbezoeken. Zie website of neem contact met hem op. Ook Hans van Kuijk namens de vlinder werkgroep doet een oproep voor extra on dersteuning: er is een tekort aan tellers van dagvlinders. De werkgroep speelt met de gedachte om op betaalde wijze te inventa riseren. Dit zal eerst aangekaart worden bij het bestuur. Danny Bauwens is tevreden over de start van de zoogdierenwerkgroep in 2009 en de werkgroep zal in 2010 meer gaan samen werken met de Zoogdierenwerkgroep Zeeland. Danny verdiept zich thans in de wildgroei aan websites met waarnemingen over zoogdieren. Luc van Beijsterveldt meldt dat LNV de waarnemingen-sites coördineert in een soort Flora en Fauna database. De status daarvan is onbekend. Leo van de Broeke meldt tenslotte namens de planologiewerkgroep dat de werkgroep meer gaat investeren in overleg en te zorgen dat natuur weer op meer draagvlak kan gaan rekenen in de streek. De hand having door de gemeente baart zorgen, er is zo'n beetje continu overleg met de gemeente. Tenslotte kan de samenwerking tussen planologiewerkgroep en andere werkgroepen verbeterd worden, ook als de proceduretijd kort is. Jan Janssens onderstreept dat hij 'contact persoon' is voor de vogelwerkgroep. Hans van Kuijk vindt dat het meevalt met het gebrek aan draagvlak voor natuur: de protestgroepen zijn immers niet zo groot. En voor wat betreft méér overleg: richting de agrarische sector lopen verschillende initiatieven, zorg dat dit goed afgestemd blijft binnen de vereniging. Een aantal andere leden merkt op dat het gebrek aan draagvlak voor natuur niet gebagatelliseerd kan worden. 6. Verkiezing nieuw lid kascommissie De voorzitter bedankt de aftredende Her man van de Voorde. René Steijn blijft en Marcel Buijsse schuift op van reserve naar lid. Brenda de Haan geeft zich op als nieuw reservelid. 7. Bestuursverkiezing Penningmeester en bestuursleden zijn dit jaar verkiesbaar. Vóór en tijdens de vergadering hebben zich geen kandidaten voor bestuursfuncties gemeld anders dan de kandidaten genoemd in de uitnodiging. Het resultaat van de bestuursverkiezing is als volgt: De huidige penningmeester stelt zich niet herkiesbaar. Patricia van Veen wordt als nieuwe penningmeester voorgedragen en unaniem door de ALV gekozen. Van de 4 bestuursleden zijn 2 leden niet herkiesbaar. Walter de Milliano schuift van interim-voorzitter naar bestuurslid en Hans Enkelaar wordt voorgedragen als nieuw bestuurslid. Beiden worden unaniem gekozen door de ALV. Sjaak Herman en Lucien Boerjan stellen zich herkiesbaar als bestuurslid en worden unaniem gekozen door de ALV. Als nieuwe voorzitter wordt Jo Timmers voorgedragen door het bestuur. Hij wordt unaniem door de ALV gekozen. Jo introduceert zich en licht zijn motivatie om toe te willen treden nader toe. Op de eerste plaats vormt het plezier in het be leven van de natuur zelf al een belangrijke reden om zich in te willen spannen om die natuur te beschermen of herstellen. An derzijds realiseert hij zich datje dat nooit alleen kunt als voorzitter of bestuurder. De aanwezigheid van veel deskundige, betrok ken en enthousiaste Duumpje-medeleden was voor hem een andere belangrijke factor om de voordracht te accepteren. Hij heeft geen revolutionaire beleidsver anderingen in gedachten, maar ziet wel wat accentverschuivingen. Met name zal er door goed communicatiebeleid moeten worden bijgedragen aan verbetering van het draagvlak voor natuurontwikkelingen in de regio. De functie van secretaris is vacant en er is ook geen kandidaat voor gevonden. Walter bedankt de scheidende bestuursle den Marjon Stokkerman, Han Risseeuw en Het bestuur met de aftredende bestuursleden Marion Stokkerman, Eric Blaakman en Han Risseeuw (Hans van Kuijk).

't Duumpje | 2010 | | pagina 5