Agenda Duumpjesavond 2010 Actuele informatie: www.duumpie.nl Iedere EERSTE ZONDAG van SEPTEMBER en OKTOBER om 14.00 uur met Staats bosbeheer naar de stoere natuur in Braakman-Noord. Verzamelen bij de kleine parkeerplaats (pad naar de Gluurmuur) aan de Braakmanweg (bij informatiebord). Aanmelden via Staatsbosbeheer M. Lieman 0117-306068 M.Lieman@Staatsbosbe- heer.nl. Trek laarzen of stevig schoeisel aan. Deelname is gratis. Donderdag 2 en 9 september organiseert Het Zeeuwse Landschap een excursie in natuurgebied Het Zwin. Om 10.00 uur wordt gestart vanaf het Strandpaviljoen De Zeemeeuw. Parkeren bij de parking G. van Hoekestraat 2, 4525 NH Retranchement. Kosten: Volwassenen: 2,- p.p., kinderen tot 16 jaar 1,- p.p. Kledingadvies: laarzen of (in de zomer:) gymschoenen die nat/vies mogen worden. Aanmelden: niet nodig. Maandag 6 september. Wandeling Strijdersgatpolder, aanvang 19.00 uur. Parkeerplaats van 't Erasmusbos "de Knokkert", Cadzand, organisatie 't Duumpje. Contact: Luc van Beijsterveldt, tel:. 0117- 392028. Geen kosten, iedereen kan deel nemen. Laarzen geadviseerd. Wandeling o.l.v. een natuurgids door de landerijen van de Strijdersgatpolder, een gebied dat in de toekomst verder ontwikkeld gaat worden als natuurgebied. De aandacht gaat uit naar de geschiedenis van dit bijzondere gebied en de planten, vlinders en vogels die we op ons pad tegenkomen. Duumpjesavond 2010 zaterdag 25 september a.s. Start om 16.00 uur bij De Zwinhoeve, Duinweg 1, in Retranchement. Rondwandeling door de Kievitte- en de Oudelandsche polder, een eenvoudig warm buffet. Gevolgd door een presentatie van Wannes Castelijns van de stafafdeling Ecologie/Monitoring van het Zeeuwse Landschap. Daarna voldoende tijd voor discussie, evt. inbreng van werkgroe pen en een gezellig samenzijn. Er wordt een bijdrage in de kosten (voor koffie, buffet en 2 consumpties) van u gevraagd van 7,50 p.p., te voldoen bij binnenkomst. Aanmelden vóór 10 september a.s. o.v.v. aan tal personen, bij secretariaat@duumpje.nl. Op zaterdag 25 september a.s. wordt voor alle leden van 't Duumpje de jaarlijkse Duumpjesavond gehouden, waarop we aandacht uit willen laten gaan naar het thema Biodiversiteit. Het programma ziet er voorlopig als volgt uit: We beginnen om 16.00 uur met koffie op De Zwinhoeve, Duinweg 1 in Retranchement. Dan volgt een rondwandeling door Kievitte- en Oudelandsche polder. Bij terugkomst in de Zwinhoeve (ca. 18.30 uur), is er een eenvoudig warm buffet. Daarna volgt dan een pre sentatie door Wannes Castelijns van de stafafdeling Ecologie/Monitoring van het Zeeuwse Landschap. Voldoende tijd daarna voor discussie, eventuele inbreng van werkgroepen en een gezellig samenzijn. We willen een bijdrage in de kosten (voor koffie, buffet en 2 consumpties) van u vragen van 7,50 p.p., te voldoen bij binnenkomst. Wilt u aan deze Duumpjesavond deelnemen, dan willen we dat graag vóór 10 september a.s. weten. Aanmeldingen, o.v.v. aantal perso nen, naar secretariaat@duumpje.nl. Wij hopen u op deze middag/avond te ontmoeten. Het Bestuur Zaterdag 2 oktober tijdens Euro Bird Watch zullen vogelaars van 't Duumpje weer trekvogels tellen op de telpost in Breskens. Op die dag worden overal in heel Europa gelijktijdig vogels geteld, ledereen is die dag welkom tussen 7.30 en 12.30 uur op de telpost. Je hoeft geen specialist of ervaren vogelaar te zijn om die dag letterlijk en figuurlijk mee te tellen. Zaterdag 9 oktober om 10.00 uur organiseert Het Zeeuwse Landschap een lezing over fossielen in Strandpaviljoen De Zeemeeuw met aansluitend een fos sielenexcursie in natuurgebied 'tZwin. Parkeren bij de parking G. van Hoekestraat 2 te Retranchement. Volwassenen: 2,00, kinderen tot 16 jaar €1,00. Aanmelden verplicht tot uiterlijk donderdagmiddag voorafgaand aan de excursie bij: c.van.de.kreeke@hetzeeuwselandschap.nl of tel. 0113-569110. Zondag 24 oktober. Herfstwandeltocht in de Braakman, aanvang 14.00 uur. Par keerplaats van de camping "de Braakman" en vandaar gezamenlijk naar het vertrek punt. Organisatie 't Duumpje. Contact: Dilia Timmers, tel.: 0115-402368 en Frans Baijens, tel.: 0115-402503. Geen kosten, de wandeling duurt ongeveer 3,5 uur. De Wandeling begint in de Koninginnepolder en gaat verder door de Braakmanpolder en het Braakmanbos in herfsttooi. Er zal aan dacht worden gegeven aan de geschiedenis van de Braakman, het landschap waar we doorheen lopen en de natuur met vogels, planten, bomen en paddestoelen. Wandel schoenen of laarzen aanbevolen. Zaterdag 6 november Landelijke Natuurwerkdag in Natuurgebied De Knockert, aanvang 9.00 uur. Op zaterdag 20 november komt de knot- werkploeg opnieuw in actie (locatie volgt nog), aanvang 9.00 uur. Contact: Gerard van Daele, tel: 0117- 301835, e-mail: gvdaele@kpnplanet.nl. ledereen kan deelnemen, geen kosten. Er wordt gewerkt van 9.00 uur tot ca. 16.30 uur. De koffie/thee en soep tussen de middag wordt door de eigenaar verzorgd. Raadzaam is wat drinken en evt. zelf brood mee te nemen. Gereedschap is voldoende aanwezig. Voor info: Gerard van Daele 0117-301835 of Sjaak Herman 0117-461744. Zondag 19 december, Ganzenexcursie naar de Uitkerksepolders in West-Vlaan- deren, verzamelen om 7.00 uur op de Par keerplaats Ledelplein, Oostburg. Organisa tie: vogelwerkgroep. Contact Jan Janssens, tel. 0117-492543. Geen kosten, iedereen kan deelnemen. Onder leiding van een ter plaatse bekende gids gaan we per auto op zoek naar pleisterende ganzen in de Uit kerksepolders in West-Vlaanderen. Eten en drinken meenemen. Houd bij kledingkeuze rekening met de weersverwachting.

't Duumpje | 2010 | | pagina 22