V Verslag ALV van 't Duumpje op 26 maart 2010 te Biervliet 1. Opening Interim-voorzitter Walter de Miliano opent de vergadering om 19.35 uur en heet de 30 aanwezigen hartelijk welkom. Er zijn geen berichten van verhindering ontvangen. De voorzitter is blij om vanavond nieuwe ener gie in de vorm van drie nieuwe bestuursle den te mogen aankondigen. Het voorbije jaar hebben weer tal van acti viteiten plaatsgevonden zoals inventarisa ties, excursies en een Duumpjesavond. De stijging van kosten, voorzien op de vorige ALV, is meegevallen. De contributie kan voorlopig op het huidige peil blijven. De vereniging krijgt steeds meer structuur, de samenwerking tussen werkgroepen krijgt steeds meer vorm. De continuïteit van verschijnen van het ver enigingsblad is erg belangrijk, dank gaat daarvoor uit naar de redactie. 2. Verslag ALV 27 maart 2009 te Breskens Luc van Beijsterveldt merkt op dat in het financieel overzicht slechts één balans [per 31 december 2009] is opgenomen, en niet een reeks over enige jaren daarvóór. Een vergelijking maken is niet mogelijk. Dit punt wordt meegenomen door het bestuur voor de nieuwe penningmeester. Verder geen opmerkingen; het verslag wordt vastgesteld en de voorzitter bedankt de secretaris voor het maken van het verslag. 3. Financieel verslag 2009, begroting 2010 en verslag kascommissie Penningmeester Han Risseeuw geeft een toelichting op de afrekening 2009. De inkomsten zijn naar verwachting, alle aan de positieve kant. De post 'Natuurbe heer' springt eruit en wisselt jaarlijks sterk door wisselende meerjarige contracten met particulieren. Aan de uitgavenkant is het verenigingsblad de grootste post. Volgend jaar zijn nieuwe wikkels nodig en dus is die post voor 2010 wat ruimer begroot. Onder Administratie' zit nog een flinke post verzekeringen. Van de post 'Werkgroepen' hebben de planolo gie-, vogel-, vlinderwerkgroep en Visdiefjes gebruik gemaakt. De uitgaven zijn in lijn met de begroting voor 2009 en vrijwel alle iets lager dan begroot. Méér inkomsten dan begroot en minder uitgaven dan begroot maakt een positief saldo over 2009 van bijna 3800,—. De inkomsten en uitgaven zijn op zich goed in balans en dat komt in de begroting 2010 terug. Contributieverhoging is niet aan de orde. Er is ruimte om tegenvallers op te vangen, zoals de kosten van de beroeps procedure Flora en Fauna toets rondweg Aardenburg. Luc van Beijsterveldt merkt op dat de kosten voor de website nergens te vinden zijn. De penningmeester antwoordt dat daarvoor geen kosten in rekening worden gebracht. Luc adviseert de kosten dan toch inzichtelijk te maken bij de uitgaven, en via een schenking weer te neutraliseren. De suggestie wordt meegenomen door het bestuur voor de nieuwe penningmeester. Piet Jansen vraagt of leden aansprakelijk zijn bij claims als gevolg van rechtszaken? Antwoord van bestuur is dat leden niet aansprakelijk zijn, de vereniging wél. Van belang is overigens dat de registratie bij de Kamer van Koophandel correct is, anders kunnen bestuursleden aansprakelijk wor den gesteld. Herman van de Voorde vindt dat het vermogen van de vereniging in verhou ding is tot de jaarlijkse begroting. Waarom dan toch meer vermogen opbouwen? De penningmeester antwoordt dat opbouw van vermogen niet het doel op zich is, maar aangezien een begroting over het algemeen veilig wordt opgesteld wordt geleidelijk verder opgebouwd. Hierdoor kunnen altijd onverwachte, incidentele kosten worden opgevangen en contributie verhoging is hierdoor niet aan de orde. 't Duumpje onderscheidt zich nog steeds met een lage drempel om lid te worden. Piet Jansen adviseert het bestuur te ver kennen of er landelijke fondsen zijn waarop 't Duumpje een beroep zou kunnen doen. Het bestuur neemt die vraag mee. De penningmeester vraagt de ALV om toestemming om de vloerbedekking in het clubgebouw te vernieuwen tegen een begroot bedrag van ongeveer 750,—. De ALV stemt in. Kascontrole Herman van de Voorde en René Steijn delen de ALV mede dat zij de kas heb ben gecontroleerd en in orde bevonden. Bij de activa ontbreekt nog een bedrag van 20,50 wegens het opzeggen van de postbankrekening die blijkbaar nog niet helemaal leeg was. Na alle toelichting, vragen, antwoorden en het verslag van de Kascontrole wordt de afrekening 2009 en begroting 2010 door de ALV goedgekeurd. De voorzitter bedankt de penningmeester voor zijn werk. 4. Visie voorzitter voor 2010 en jaarverslag secretaris De voorzitter licht de visie kort toe, en voegt eraan toe dat een en ander zal uitmonden in een Beleidsplan voor een termijn van 5 jaar. Voor het eerst in de geschiedenis zal de vereniging open com municeren over de visie, doelstellingen en organisatie [bestuur, werkgroepen, com municatie] van de vereniging. De voorzitter krijgt hierin de regie. De voorzitter is verheugd dat de Zoog dierenwerkgroep is opgericht en al met leuke resultaten naar voren is gekomen. De Jeugdwerkgroep 'De Visdiefjes' gaat op de ingezette koers verder en heeft succes. De verbinding tussen werkgroepen en bestuur is verder versterkt. Met dijken als ecologi sche verbindingszones is in het kader van biodiversiteit een project op gang gebracht waar inmiddels diverse overheden en be heerders warm voor lopen. Hans van Kuijk coördineert dit verder binnen de vereni ging; de samenwerking tussen werkgroe pen wordt hiermee ook bevorderd. Ook succesvol was het 'rondje politieke partijen' voorafgaand aan de gemeente raadsverkiezingen. Via de presentatie 'het Gouden Landschap' is elke partij geïnfor meerd over visie en doelen van 't Duumpje. Op de website is een korte analyse gege ven van de belangrijkste standpunten van partijen ten aanzien van natuur en milieu. De website wordt steeds actiever gebruikt. Het verenigingsblad komt zonder uitzonde ring ieder kwartaal uit. De voorzitter refe reert verder aan een succesvolle excursie o.l.v. Jean-Louis Herrier in februari 2010, in het Vlaams natuurreservaat 'De Zwindui nen en polders' te Knokke. Hierbij werd bijzondere aandacht geschonken aan het

't Duumpje | 2010 | | pagina 4