Euro Bird Watch op de telpost Jan Janssens Vrijdagavond 1 oktober. Het regent de hele avond pijpestelen. Dat wordt niks! De andere dag toch maar vroeg opgestaan en alles ingeladen: eten, drinken, regenkleding, verrekijker, telescoop en zelfs een in plastic ingepakt schrijfmapje, zodat de waarnemingen enigszins droog genoteerd kunnen worden. Het is zwaar bewolkt, maar droog als ik van huis vertrek. En dan breekt toch nog het zonnetje door Roger BlaakmanJ. In het begin is het weer nog wat somber, maar er zijn genoeg tellers (Roger Blaakman de kop van de paalhoofden om zich met uitgestrekte vleugels te laten droogblazen door het windje. Na een tijdje vertrekt de een na de ander in zuidelijke richting. We tellen er op dat moment zeven. Er komen regelmatig groepjes graspiepers over en" er wandelt een kleine zilverrei ger op het strand. "Dat is geen trek" zegt Marcel, maar hij wordt wel genoteerd want het blijft een bijzondere verschijning. Hij krijgt wel de letters t.p. achter zijn naam: ter plaatse. Er worden aardig wat spreeuwen geteld en een groepje brandganzen dat overvliegt. Jaap Poortvliet ziet een jager over het water vliegen, maar kan niet goed zien welke. Hij wordt genoteerd met de toevoeging "spec." Aangekomen op de telpost zie ik dat nog tien andere vogelaars zich hebben gemeld ondanks al dat water. Wat is het toch een wilskrachtig volkje en dat is maar goed ook, want als je daar in je eentje staat is het toch een stuk minder. Op verzoek van de vogelwerkgroep heb ben zich ook een aantal en/aren trektellers gemeld op de telpost. Mensen waar je iets van kunt leren. Marcel Capello en Jeroen Labeij van de Steltkluut en ook Pieter Dhaluin uit het Vlaamse hebben hun sporen als vogelaar ruimschoots verdiend en we verwachten er dan ook veel van. Het is nog half donker als we beginnen te tellen en ja hoor daar vallen drie spatjes regen. Ik trek uit voorzorg mijn regenjas maar aan, maar het blijft bij drie spatjes. Langzaam trekt de lucht in de loop van de ochtend open en de ene na de andere "Zeeuwse Lucht" ontrolt zich over de Noordzee, de Westerschelde en het achter liggende land. Van fosforgeel tot loodgrijs. Er valt nog een bui in de Westerschelde tussen Vlissingen en Breskens en af en toe is er ineens een helder blauw waar de zon plotseling doorkomt. Hier zou een kunst schilder zich ook thuis voelen. Tenslotte trekt de lucht helemaal open en V.l.n.r.: Jimmy, Marcel, Pieten Reggie CRoger BlaakmanJ. een warm briesje van 2 Beaufort uit het zuiden blaast alles open en droog en we spreken af om de volgende keer toch ook maar een zwembroek mee te nemen. Het eerste uur gebeurt er nog niet zoveel. Aalscholvers zitten op de lange palen aan

't Duumpje | 2010 | | pagina 8