Busexcursie van't Duumpje 1 16 srden in volgorde behandeld i.v.m. Het is jaren geleden dat we met de bus op stap zijn geweest en tradities moetje in ere houden, aldus Jo Timmers. De kranten staan bol van meestal ongefundeerde oprispingen over ontpolde- ring, dus alle reden eens te gaan rondkijken in de omgeving van Antwerpen, waar men bezig is met de afronding van het "Gecontroleerd Overstromings Gebied Kruibeke - Bazel - Rupelmonde." Excursie 12 mei 2012. Zoals eerder aangekondigd zullen we dit jaar bij voldoende belangstelling een bus/ wandelexcursie organiseren naar o.a. het GOG (Gecontroleerd Overstromings Gebied) Kruibeke-Bazel-Rupelmonde (B). Wij zijn, ook hier in West Zeeuws-Vlaan- deren, onlosmakelijk verbonden met de Schelde: de rivier die voortdurend in de aan dacht staat. Altijd speelt er zich wel iets af op de raakvlakken tussen veiligheid, natuur, industrie, landbouw en recreatie. Voortdu rend is er sprake van een spanningsveld tus sen allerlei belangen. Tijdens deze excursie kunnen we een aantal van die aspecten wat van dichterbij aanschouwen. We willen op 12 mei per touringcar een rit maken, om via Saeftinghe en Hedwigepol- der in KruibekefB) te komen. Rond 10.00 uur drinken we koffie in Cafe "Het Verdronken Land" en er is wellicht tijd om even over de dijk Saeftinghe in te turen. Rond 12.00 uur arriveren we in Kruibeke®. Daar wordt de laatste hand gelegd aan de aanleg van het GOG Kruibeke-Bazel-Rupel monde dat met een oppervlakte van 650 ha de kans op ongewenste overstromingen in het Zeescheldebekken moet minimaliseren. Daarnaast is het project zo opgezet dat de getijdennatuur, die met de jaren elders is verdwenen, zich hier opnieuw kan herstel len. Het is een uitermate complex project en de planstudies zijn gemaakt in 1998 door o.a. Patrick Meire. Enkele weken geleden heeft u prof. Meire (een echte, geen Blekerprof.) nog in de PZC zien staan met een oproep een einde te maken aan het politieke verstop pertje spelen. Als u zich voor de excursie wil inlezen, kunt u zijn uitgebreide rapport over het GOG ophalen via www.google.be (be III) en zoeken op "rapport IN 98/27" Na het nuttigen van onze meegebrachte boterhammen voorziet het voorlopige programma in: een video over Lippenbroek (een klein schalig GOG-proefproject sinds 2006) Nog niet alle details liggen vast, het programma is dus met enig voorbehoud en de tocht gaat alleen door bij voldoende deelname. Dat kan als volgt: via e-mail aan secretariaat @duumpje.nl via reguliere post: 't Duumpje, Philipsweg 9a, 4501 PH Oostburg (o.v.v. excursie) telefonisch: secretariaat 0115-402368/06-828325 (Jo Timmers) een door lokale gids(en) begeleide wandeling naar de grote in- en uitwateringssluis (Kruibeke) 45 min) een door lokale gids(en) begeleide wandeling in Bazel (weidevogelgebied, veentranslocatie, rabattenbos) 2 uur) Rond 17.00 uur vertrekken we dan weer richting Zeeuws-Vlaanderen. Ergens in 't Meetjesland praten we dan tijdens een gezamenlijke avondmaaltijd nog wat na en omstreeks 21.00 uur zijn we weer terug in Oostburg. Deze excursie staat open voor Duumpjesleden en hun introduce(e)s en we verzoeken u, als u belangstelling heeft, u aan te melden, onder opgave van het aantal deelnemende personen, uiterlijk 23 maart 2012 U krijgt dan kort daarna bericht waarin u verder wordt geïnformeerd over de kosten die aan de deelname zijn verbonden en over het definitieve programma. U kunt zich vervolgens:"" per omgaande definitief aanmelden Aanmeldingen worden in van binnenkomst het maximaal aantal zitplaatsen in de bus Meer informatie over GOG Kruibeke-B-R is te vinden op www.gogkbr.be

't Duumpje | 2012 | | pagina 16