Korte berichten In deze rubriek treft u actuele zaken aan, waarmee de vereniging zich zoal bezighoudt. Aangezien er aan het planologiefront veel zaken spelen, zijn veel onderwerpen hieraan gerelateerd. Jaap de Hulster doet verslag. Een aantal 'handige jongens'in het reparatiecafé van Sietz Leeflang (Jaap de Hulster). Reparatiecafé van Sietz Leeflang We moeten zuinig omspringen met onze schaarse natuurlijke hulpbronnen, maar het is in de huidige consumptiemaatschappij niet altijd zo eenvoudig om dit streven in de praktijk te brengen. Natuurlijk kun je zo weinig mogelijk met de auto rijden, zuinig zijn met elektriciteit en zonnepanelen installeren. Wat te doen echter als ineens de wasmachine de geest geeft en er blijkt een onderdeeltje van een paar kwartjes kapot en dit onderdeeltje is niet meer leverbaar? Het is eigenlijk te gek om los te lopen datje in zo'n geval een heel nieuw apparaat moet aanschaffen. Er bestaan handige knutselaars, maar niet ie dereen heeft iemand met gouden handjes in zijn netwerk. Sinds kort is er voor dit soort si tuaties een oplossing, want in Breskens heeft Sietz Leeflang een "reparatiecafé" opgericht. U moet het zien als de laatste mogelijkheid voor het voorwerp, voor het naar het afval gaat, of naar de milieustraat. Iedere eerste dinsdag van de maand kunt u om half twee terecht op Dorpsstraat 99 te Breskens. Op die middag verzamelt zich een aantal 'handige jongens' om uwap- paratuurproblemen op te lossen. In het ene geval kunt u wachten totdat het probleem verholpen is, maar soms is de toevloed groot en heeft wachten weinig zin. U laat dan het apparaat achter, en men neemt naderhand met u contact op. In het gunstigste geval belt men u om te vertellen dat u het ap paraat kunt komen ophalen, in het andere geval belt men u omdat onderdelen besteld moeten worden en men vooraf uw toestem ming vraagt, omdat de benodigde materi aalkosten voor uw rekening komen. Het kan ook gebeuren dat de patiënt niet gereani meerd kan worden. Reparaties worden kosteloos verricht, maar het staat u vrij een kleine bijdrage te leveren tot instandhouding van de organisatie. Voor de grotere stukken is het niet altijd even gemakkelijk die de trap af te krijgen naar de kelder. Inmiddels wijkt men soms uit naar Jan de Zwart aan de Marolleput. Er is hier ook wat meer parkeergelegenheid. Het laatste nieuws van het reparatiecafé kunt u volgen op: http://reparatieclubwzv.blogspot.com Kap Elderschans In het vorige Duumpje gaven we aan dat we bezwaar aantekenden tegen kappen in een beschermd archeologisch monument. Voor de Commissie Bezwaarschriften verdedigden we dat als in zo'n monument een honden club bivakkeert, dat uiteraard geen bezwaar is, maar dan alleen als zo'n club ermee ak koord gaat het monument in ere te houden. Dat verdraagt zich dus niet met kappen omdat de honden rechtdoor moeten kunnen lopen. Gemeente Aardenburg had destijds echter, handige jongens die Romeinen, dat stukje bestempeld als semi-agrarisch. Juri disch gezien hadden we dus geen poot om op te staan. In ieder geval hebben we weer gezien dat we op ons hoede moeten zijn voor gemeentelijke een-tweetjes. Bietendam Sluissedijk Tijdens dezelfde commissievergadering kwam aan de orde dat een agrarisch voorman via een partijgenoot-wethouder wat wilde 'regelen'. Alleen had hij buiten 't Duumpje gerekend. We ontvingen ten tijde van het ter perse gaan het verslag van de commissiezitting, het advies, en het hierop gebaseerde besluit van B &W. Desbetref fende agrariër dient de stelconplaten te verwijderen, afgevoerde grond opnieuw aan te vullen en bomen terug te planten. We roepen nog geen hoera, want hij kan nog in beroep bij de rechtbank. Het zal ons benieuwen of de ZLTO - juristen wederom rücksichtlose overtreders zullen bijstaan. Jachthaven Cadzand We hadden het idee dat gemeente Sluis op zwart zaad zat, maar blijkbaar waren er nog wat fondsen met inhoud en het ziet ernaar uit dat in Cadzand-Bad toch een soort jacht haven gerealiseerd zal worden. We hebben met een aantal mensen de voorbereidende nota doorgevlooid en onze opmerkingen voor de inspraak ingezonden. Het gaat dan bijvoorbeeld over ingrepen in het duingebied ten westen van het haventje etc. De Compagnie en kikkerputten Bij de wijziging van het bestemmingsplan van Cadzand-Bad gaf de gemeenteraad aan geen rekening te willen houden met de natuur in de Vlamingpolder. Die enkele boomkikker en zeldzame libelle die daar zaten, mochten geen belemmering vormen voor het verder volbouwen. Inmiddels heeft de Vlinderstichting en los hiervan een delegatie van bestuur en plano logie een gesprek gehad met een vertegen woordiger van Compagnie Het Zoute. De bezwaren die we hadden, werden vakkundig onder de tafel geveegd door de vertegen woordiger van familie Lippens c.s. maar dat wil niet zeggen dat we ons gewonnen hebben gegeven. We vinden het niet nodig dat onze kustlijn een replica wordt van het mooie Knokke. Wordt vervolgd.

't Duumpje | 2012 | | pagina 18