Aan de West Zeeuws -Vlaamse Kust Start verkoop grond en chalet oktober 2011 Privaatdomein Mettenije In de PZC van 6 januari heeft u kunnen lezen dat de tot voor kort kleinschalige familie camping De Waag, op de hoek van de Sint Jansdijk en Mettenijedijk, nieuwe eigenaren heeft die het geheel flink willen uitbreiden en omvormen tot een geheel met van die bungalows op wielen. Het gebiedje is in het bestemmingsplan aangeduid als recre atieterrein, dus zo'n houten woning met nepwielen valt blijkbaar binnen de cam pingverordening. We hebben dat al eerder aan de hand gehad. Een tiental jaren terug haalde toen nog gemeente Oostburg de PZC met een foto waarop ze enkele mooie taar ten overhandigd kreeg van een projectont wikkelaar die bij het Zwarte Gat in Groede tot zijn vreugde ook van die nephuisjes kon plaatsen. En inmiddels zijn er nog wat voorbeelden waar men al dan niet van harte mee ingestemd heeft. Het ligt in de bedoe ling bij de gemeente te informeren of deze sluipende verstening niet eens aangepakt dient te worden. Draaibrug 50 Bij de rotonde Draaibrug is de afgelopen jaren flink uitgebreid in de aardappelsector. Bij de vorige uitbreiding, enkele jaren gele den, hadden we een zienswijze ingediend, en desbetreffend ondernemer ging ermee akkoord het geheel netjes landschappe lijk in te passen. Onder deze voorwaarde zouden wij onze zienswijze intrekken. We ontvingen 'als bewijs' van de gemeente een bouwvergunning, waarin deze afspraak was opgenomen, maar naar vorige maand bleek had men de oude vergunning verzonden. Ten gemeentehuize leek men ook niet blij met schending van gemaakte afspraken. Inmiddels wil dezelfde ondernemer opnieuw uitbreiden, en ditmaal zijn we uitgenodigd om deel te nemen aan vooroverleg. Mis schien dat er nog wat te redden valt. In ieder geval zal iedereen het erover eens zijn dat het geen fraai gezicht is, als je vanaf Sluis de rotonde bij Draaibrug neemt. Je lijkt wel een industrieterrein op te rijden. Nieuwe redactie De nieuwe redactie is sinds kort aan de slag en de werkwijze is iets anders dan hiervoor. Zo gauw het Duumpje op de post ligt, start de redactie met voorbereiding van het volgende nummer. We vragen onze vaste schrijvers hoeveel kopij ze denken aan te leveren. Hierna weten we ongeveer hoeveel pagina's we zelf dienen samen te stellen. Aan de hand van de actualiteit gaan we dan actief aan de slag. Dikwijls zal het dus zo zijn dat op de slui tingsdatum van de kopij het blad zo goed als geheel gevuld is. Het aantal pagina's staat vast en vol is vol. Indien u dus een artikel geplaatst wil zien, is het raadzaam zo snel mogelijk contact op te nemen met de redactie. We bespreken het artikel met u en reserveren ruimte. De boerderij Het is altijd nuttig breed geïnformeerd te zijn en dat houdt in dat we ook regelmatig een blik werpen in 'De Boerderij'. Daar lazen we enkele maanden geleden een leuk artikel van ene Rinus Vermuë, akkerbouwer in Luttelgeest, die de eigen sector een spiegel voorhoudt. Binnen de sector maakt men zich blijkbaar nogal druk over het nieuwe Europese landbouwbeleid en hr. Vermuë komt tot de conclusie dat de subsidie met naar boven afgerond 7,00 per hectare inge perkt wordt. M.a.w. als je dat nodig hebt om winstgevend te zijn, dan deugt er iets niet in je bedrijfsvoering. Een ander onderwerp is de braaklegrege- ling. Men roept altijd dat er zoveel honger in de wereld is en de verplichting 7 braak te leggen zou dus belachelijk zijn. Hr. Vermuë haalt even aan dat er voor 12 miljard mensen voedsel verbouwd wordt, terwijl eind vorig jaar de 7 miljardste wereldburger geboren werd. De honger kent dus andere oorzaken die aangepakt dienen te worden. Hij sluit af door voor te stellen niet 7 te braken, maar deze 7 of meer in te richten als akkerrand, heg of een andere vergroe ning ter bevordering van de biodiversiteit. Zo behoud je leeuwerik en tureluur, "kom je in één moeite tegemoet aan vogelrichtlijnen (waar Nederland het slechtst op scoort) en aan natuurminnende burgers. De boeren die zo bezig zijn, hoor je niet. Ze zijn te enthou siast. En zo blijven alleen de criticasters over die zich laten horen." Chemie voor de toekomst Eind vorig jaar vond een symposium plaats over een duurzame ontwikkeling in Zeeland op het gebied van o.a. chemie. Voorzitter Jo Timmers, redactielid Walter de Milliano en voorzitter planologiewerkgroep Leo van den Broeke namen deel aan het symposium. We zijn bezig een artikel voor te bereiden, maar het is nogal stevige kost. Dat vergt dus enige tijd. Zoogdierenwerkgroep In het jaarverslag leest u altijd wat de ver schillende werkgroepen het afgelopen jaar gedaan hebben. Qua omvang van de tekst meestal beperkt. Toch treden daar nogal eens verschillen aan de dag. Danny Bauwens verdient een pluim, want hij stuurde een beknopte versie voor het jaarverslag en een uitgebreide versie voor blad of internetsite. In dit duumpje was er geen plaats meer, dus we verwijzen u naar de internetsite: www.duumpje.nl In dit uitgebreide verslag gaat hij nader in op de aantalsontwikkeling van de in onze streek voorkomende kleine zoogdieren. In de vrijdag 10 februari gehouden werk groepvergadering is hierover ook gespro ken en over deze bijeenkomst leest u in het volgende Duumpje.

't Duumpje | 2012 | | pagina 19