Inhoud Convocatie Algemene Ledenvergadering Polei slaat munt uit natte winter Is het Theo of Thea Windmolens, een discussie Zonne-energie voor iedereen De Bruine kiekendief in Zeeuws-Vlaanderen Een busexcursie naar de potpolders in de omgeving van Kruibeke Zeeuwse Vogelaarsdag 2012 in West-Zeeuws-Vlaanderen Korte berichten Veldwaarnemingen Aktiviteiten Adressen 4 10 11 12 13 14 16 17 18 20 22 24 A wie de Zwart Frans Buijze en Jaap de Hulster Jaap de Hulster Frans Baijens Henk Castelijns en Jaap Poortvliet Jo Timmers Jan Janssens - Reparatiecafé van Sietz Leeflang - Kap Elderschans - Bietendam Sluissedijk -Jachthaven Cadzand - De Compagnie en kikkerputten - Privaatdomein Mettenije - Draaibrug 50 - Nieuwe redactie - De boerderij - Chemie voor de toekomst Reggy van Poecke Foto voorpagina: De kijkhut in de Blikken, door onverlaten in de fik gestoken? (Menno van de Rotten). Uw redactie is weer druk inde weer geweest om voor u een afwisselend Duumpje samen te stellen. Nee, we verliezen niet de moed door alle bedreigingen die op ons afkomen, en ja, we blijven strijdbaar. Want dat mag u van ons verwachten. Allereerst nodigen we u uit voor de Algemene Ledenvergadering die 30 maart in het Aardenburgse Dorpshuis plaatsvindt. U kunt ons in deze donkere tijden een hart onder de riem komen steken door in grote getale aanwezig te zijn. Awie de Zwart vertelt u over een nieuw pareltje in onze plantenwereld, waarna we u vergasten op een anekdote. Vervolgens bieden we u een kijkje in de discussie die intern over windenergie gevoerd wordt, en voorzover voor u windenergie niet zaligmakend is, krijgt u de kans uw energieverbruik flink te reduceren door het gezamenlijk aanschaffen van zonnepanelen. Kiekendieven hebben ook ontdekt dat Zeeland het land is waar het leven goed is, want bijna een derde van alle Nederlandse Bruine kiekendieven pikt in Zeeland een graantje mee. Jaap Poortvliet en Henk Castelijns vertellen u er meer over. In het verleden maakten we roemruchte busexcursies en omdat onze nieuwe voorzitter dat nog nooit heeft meegemaaakt, is hij zelf aan het organiseren geslagen. Grijp uw kans. Onze vogelaars organiseren dit jaar voor heel Zeeland de Zeeuwse Vogelaarsdag. Dat is een flinke klus en ze vertellen u er graag meer over. In de Korte Berichten schetsen we u de stand van zaken voor wat betreft de actualiteit in onder andere planologische kwesties. En natuurlijk ook over het sinds kort draaiende reparatiecafé in Breskens en aan, ja u leest het goed, de Marolleput. Verder weer de veldwaarnemingen. Heeft u een speciale waarneming doorgegeven in het laatste kwartaal van 20H, kijk even ofu de enige was, dan wel dat anderen ook hun ogen de kost gegeven hebben toen ze door de streek reden. We sluiten af met de activiteiten in zowel Nederland als over de schreve. We wensen u veel leesgenot.

't Duumpje | 2012 | | pagina 3