Algemene Ledenvergadering Vrijdag 30 maart 2012, Dorpshuis Aardenburg Aanvang 19.30 uur d Agenda 1. Opening door de voorzitter 2. Verslag algemene ledenvergadering 25 maart 2011 te Oostburg 3. Financieel verslag 2011, begroting 2012 en verslag kascommissie 4. Jaarverslag 2011 voorzitter/secretaris 5. Verslagen van de werkgroepen 6. Verkiezing nieuw lid kascommissie 7. Bestuursverkiezing 8. Rondvraag Pauze Na de pauze verzorgt Fred Schenk (Het Zeeuwse Landschap) een presentatie over het project: "Herstel van de Wallen in Aardenburg" Agendapunt 2 Verslag Algemene ledenvergadering 25 maart 2011 te Oostburg Dit verslag is eerder gepubliceerd in het herfstnummer (nr. 3) van 2011. Agendapunt 3 Financieel verslag 2011, begroting 2012 en verslag kascommissie Er zijn in boekjaar 2011 amper bijzondere uitgaven geweest en er is dus een aardig batig saldo. Vorig jaar was een bedrag gevoteerd voor vernieuwen van vloerbedekking. Er is lami naat gekocht dat door een drietal actieve leden gelegd is. Ons clublokaal mag nu weer gezien worden. Verder heeft u opgemerkt dat deze uitgave van ons kwartaalblad deels in kleur uitge voerd is. Het blad is nu een stuk aantrek kelijker, zonder het kostenaspect uit het oog te verliezen. Artikelen waarin de tekst bepalend is, blijven in zwart/wit, terwijl artikelen die gepaard gaan met mooie natuurfoto's in kleur uitgevoerd zullen wor den. In de begroting ziet u dat de bedra gen wat aangepast zijn. Als gevolg van de kleurendruk achtten we het verantwoord advertentietarieven iets te verhogen. De grond aan de Masjeskreek is nog niet verkocht. Alle daartoe benodigde forma liteiten zijn door onze vereniging (en de mede-eigenaren) vervuld, maar afhande ling is nog niet voltooid. De aangeschafte beamer is in 2010 direct ten laste van het batig saldo geboekt, en niet opgevoerd als kantoorapparatuur met afschrijving etc. De inboedelverzekering is, na deze aankoop, volledig herzien. De post donaties is wat vertekend. In het verleden ontvingen we vergoedingen voor knotwerk direct van de Stichting Land schapsverzorging, maar de laatste jaren loopt het deels via de grondeigenaar die een bedrag aan de vereniging doneert. Het aantal leden daalt iets: oudere leden "verlaten" ons, en de jeugdleden leiden zelden tot toename van het ledenaantal, omdat het gezin reeds lid is. Contributie inkomsten zijn derhalve wat lager begroot. We zijn afgestapt van de steeds duurder wordende acceptgirokaarten en vorig jaar is het betalingsverzoek in het blad gelegd waardoor er buitensporig veel aanmanin gen verzonden moesten worden. Dit jaar wordt het betalingsverzoek weer bovenop het blad geplakt. We hopen dat het zo meer in het oog valt en het aantal aanma ningen beperkt kan blijven. Jaarlijks werd een bedrag gereserveerd voorde Duumpjesavond. In 2011 is het hiervan niet gekomen en het bedrag is na enige verhoging herbestemd voor de busreis richting Kruibeke. Elders in dit blad ziet u een aankondiging hiervan. We hopen natuurlijk met een flink gevulde bus te kun nen rijden, om de kosten wat te reduceren. Voor de werkgroepen is een wat hoger bedrag begroot, omdat onze vogelaars dit jaar aan de beurt zijn de Zeeuwse Voge laarsdag te organiseren. Ook komen de kosten van de Steenuilenrapportage 2011 ten laste van het budget voor 2012. Het begrote negatieve saldo zal ten laste van de reserves worden geboekt. Alles overziend proberen we de kosten zoveel mogelijk te beperken en is er nog steeds sprake een redelijke buffer voor mogelijke calamiteiten. Agendapunt 4 Jaarverslag 2011 van de voorzitter/secre taris. 2011 was voor de Nederlandse natuur- en landschapswereld een jaar van grote omwentelingen en onzekerheden door het aantreden van een nieuwe regeringsploeg. Deze ploeg staat een heel ander natuur beleid voor. De gevolgen hiervan in onze regio zijn misschien nu nog niet direct zichtbaar - deze processen vergen nu eenmaal veel tijd - maar bij ongewijzigd beleid worden we er in de toekomst zeker mee geconfronteerd. Een reden om alert te blijven, de ontwikkelingen nauwgezet te volgen en waar mogelijk onze invloed aan te blijven wenden. Ook in 2011 heeft een groot aantal met name landelijke natuurverenigingen te maken gekregen met een teruglopend le denbestand. Dit verschijnsel kan overigens ook een economische oorzaak hebben en hoeft niet noodzakelijkerwijs te maken te hebben met afbrokkelend draagvlak voor de natuur. Het ledenbestand van onze vereniging is gelukkig stabiel en vrijwel constant gebleven. Het bestuur heeft het afgelopen jaar 11 x vergaderd. Het aantal deelnemers aan de Algemene Ledenvergadering, 26 maart 2011 in Oost burg, was bedroevend laag. Een herhaling hiervan willen we voorkomen door meer ruchtbaarheid aan de ALV te geven. Vorig jaar is op de ALV een aantal kernpun ten uit het verenigingsbeleidsplan gepre senteerd en we hebben aangekondigd dat dit beleidsplan medio 2011 het licht zou zien. Dit is te ambitieus gebleken, maar we hopen toch om dit alsnog vóór de ALV 2012 gerealiseerd te krijgen. Op de ALV 2011 werd goedkeuring ver leend aan de verkoop van het belang in het perceel grond nabij de Masjeskreek te Aardenburg. Aan de administratieve en kadastrale afwikkeling wordt nog gewerkt door de provinciale diensten. Binnen de werkgroepen vonden een aantal belangrijke wijzigingen plaats. Hans

't Duumpje | 2012 | | pagina 4