9 eens lekker een dagje te komen knotten. We zijn vandaag met 8 man en aan het eind van de dag zijn er 9 wilgen geknot. Nu we weer op schema zitten, knotten we om de veertien dagen en 12 februari zijn we aan de slag bij dhr. Van Waes aan de Hoenderweg te Groede. Ondanks dat er enkele knotters de Vrijwilligersdag van SLZ op Tholen bijwonen, zijn er toch 8 man aanwezig. Het is weer een aardige dag, de zon schijnt nu en dan en de wilgen die ge daan moeten worden, zijn niet al te zwaar. Een rustig dagje kortom. Sjaak Herman neemt de fruitbomen onder handen en de rest knot 11 wilgen waarvan er maar enkele wat "uitlopers" hebben. Door het slechte weer moesten we nog maals een knotdag verschuiven: het zit niet mee dit jaar. 5 Maart zijn we bezig bij Jac van Gorp aan de Maaidijk in Oostburg. Het is een rustige dag, droog maar bewolkt. We zijn met 7 man en de te knotten wilgen zijn niet al te zwaar, dus een zeer ontspan nen sfeer. Iets te ontspannen voor mezelf, want na al een paar keer naar de werkplek te zijn gelopen, neem ik de binnenbocht en stap de bocht in. Tot over m'n klompen in de dunne stront natuurlijk. "Mao mao", zegt Sjaak Herman, "je ka wè zien da je niet van de buut'n komt, wie loopt er noe deu de misbocht." Van schaamte begin ik maar gelijk te knotten, het zal wel drogen en als ze me niet zien, dan ruiken ze me wel. Affijn al met al hebben we toch 19 wilgen geknot en 3 meidoorns op hoogte afgezet. Zaterdag 12 maart zijn we bij familie van Riel aan de Binnenweg te Aardenburg. In de week voorafgaand zijn er al een paar mensen met de kettingzaag bezig geweest vanwege achterstallig onderhoud: de takken waren te zwaar om met de hand te doen. Helaas hadden ze niet alles kunnen wegwerken, waardoor er op de knotdag zelf nog even met de kettingzaag gewerkt moest worden. Aangezien het de afspraak is op de knotdag zelf niet met een ket tingzaag te werken, ontstaat er een heftige discussie. "Nood breekt wet" wordt nog aangedragen en we staan ver uiteen zodat het geluid niet echt storend is. Gelukkig gaan we na 12 wilgen te hebben geknot als vrienden uit elkaar. Zoveel werk hadden we zonder kettingzaag natuurlijk nóóit kunnen verzetten. Op onze laatste knotdag voor de zomer stop presteren we het om niet te knotten. De eigenaar had in de loop van de afgelo pen maanden tijd gevonden de karwei zelf te doen, maar een takkenril aanleggen leek hem toch net iets teveel. Zodoende waren wij die dag met 10 man in de weer met het aanleggen van een prachtige takkenril met een lengte van zeker 25 meter, een juweel waarvan familie Scheele aan de Klakbaan 3 te IJzendijke dagelijks kan genieten. Op zaterdag 5 november pakken we de draad weer op met de Landelijke Natuur werkdag in het Erasmusbos te Cadzand. Het is een prachtige dag met een tempera tuur van rond de 18 graden: het lijkt wel zo mer. Ook de jeugd van 't Duumpje was aan wezig en zelf had ik samen met Eric Waals de leiding over een zestal jongens dat bezig was met het knotten van een paar wilgen en een populier. In hun T-shirtje, het was gewoon raar om te zien op 5 novem ber. De "vaste" knotters waren bezig met het afzetten van hakhout op kniehoogte en met zo'n 8 man zijn ongeveer 350 vierkante meter behandeld. Ondanks de warmte is er toch nog heel wat werk verzet en we waren allemaal tevreden met zo'n eerste knotdag. Meer over de jeugdwerkgroep tijdens de Landelijke Natuurwerkdag heeft u kunnen- lezen in 't Duumpje van afgelopen winter: blz. 14 en 15. Ook de Vlamingen hebben een "Dag van de Natuur". Om die reden waren we zaterdag 19 november met 12 man te gast in Damme. In dichte mist waren we op de wallen aan het knotten en zoals het met de Belgen altijd gaat, was alles tot in de punt jes verzorgd. Rond elf uur koffie en tussen de middag een barbecue met voorafgaand een aperitiefje. In de loop van de middag nogmaals koffie met gebak. We hebben hier 8 wilgen geknot die niet al te gemak kelijk waren. De takken stonden als haren op een hond en je kreeg er de zaag bijna niet tussen. We zijn er dus met al dat eten en drinken goed voor beloond. Zaterdag 3 december stond "Knotten bij Nortier" op het programma. Het is een slechte morgen, volop wind en regen. Om dat er tegen de middag wat verbetering voorspeld werd, beginnen we met koffie drinken. Tegen kwart voor tien is het droog en gaan we van start. Op verzoek van het waterschap beginnen we met het afzetten van takken die over de sloot hangen. Dit klusje was groter dan ik verwacht had en het grootste deel van de dag zijn we daar mee bezig geweest. Aan het eind van de dag hadden we toch zo'n 100 meter essen- hakhout en meidoorn afgezet en 3 wilgen geknot. De ploeg bestond uit 11 man, dus geen probleem. Na een week van storm en regen zijn we 17 december bij Petrus van 't Westeinde aan de Golepoldersedijk te Breskens en we ge nieten, wonderbaarlijk, van een prachtige dag. Volop zon en weinig of geen wind. Een grote opkomst, 16 man zelfs. Tijdens de pauzes konden we maar net binnen waar alles weer goed verzorgd was; aan eten en drinken niets te kort. Als we om kwart over vier stoppen, hebben we 17 wilgen geknot. Zelfs op de laatste dag van het jaar wordt nog geknot, maar alleen in de morgen i.v.m. oudjaar. Aangezien ikzelf niet aanwe zig was, kan ik er ook niet veel over schrij ven en ik besluit mijn jaaroverzicht door iedereen te bedanken voor het vele werk dat we afgelopen jaar hebben verzet. Gerard van Daele Agendapunt 7 Verkiezing nieuw lid kascommissie Marcel Buijsse heeft 2 zittingsperiodes ach ter de rug en is hiermee aftredend. Brenda de Haan blijft nog een jaar in functie en zal volgend jaar worden bijgestaan door hui dig reservelid Ada van den Broeke gekozen Agendapunt 8 Verkiezing bestuursleden Statutair zijn in de even jaren aftredend de penningmeester en de 'gewone' leden van het bestuur. Dat zijn dus Patricia van Veen - de Rechter, Luciën Boerjan, Sjaak Herman, Hans Enke laar en Walter de Milliano. Hans Enkelaar en Luciën Boerjan hebben te kennen ge geven niet herkiesbaar te zijn. De anderen zijn allen herkiesbaar. Naast de nog niet ingevulde vacature voor secretaris, komen er dus twee vacatures bij. Er is dringend behoefte aan versterking van het bestuur. Kandidaat bestuursleden kun nen zich aanmelden of worden voorgedra gen via secretariaat@duumpje.nl.

't Duumpje | 2012 | | pagina 9