Zeeuwse Vogelaarsdag 12 Onze vogelaars gaan ieder jaar op excursie in een ander deel van Zeeland. 21 april was 't Duumpje aan de beurt om onze Zeeuwse vogelvrienden rond te leiden door onze natuurgebieden. Piet du Burck doet verslag. Geoorde fuut (John du Burck). Jaap Poortvliet is al aardig op dreef (John du Burck). Op zaterdag 21 april jl. verzamelden zich rond 08.00/08.30 uurzo'n 45 enthousiaste vogelliefhebbers bij de telpost in Breskens, waaronder ook een tiental dames. Ze waren op uitnodiging van 't Duumpje hierheen gekomen voor de start van de Zeeuwse vogelaarsdag. Een groep fana tieke tellers, vermoedelijk Zuiderburen, was reeds sinds zonsopkomst hier aanwezig en maande ons tot enige stilte. Door het sombere weer en een verkeerde windrich ting waren de waarnemingen hier niet echt spectaculair te noemen. Rond 09.00 uur zijn we vanaf de telpost vertrokken naar het nabijgelegen strandpaviljoen Paalhoofd 10. Hier werden we opgewacht met koffie/thee en een heerlijke Zeeuwse bolus. Ook was er voor alle niet-Duumpjesleden een exem plaar van ons laatst uitgegeven clubblad, voor het eerst in kleurendruk. Dit werd door onze gasten erg op prijs gesteld. Nadat onze voorzitter zijn welkomstwoord had gesproken en nog enige huishoudelijke mededelingen had gedaan, zijn we in een lange sliert auto's vertrokken naar onze eerste stopplaats voor deze dag. De Baarzandse Kreek Dit afgesloten natuurgebied is ontstaan door uitschuring van een oude watergang bij overstromingen in de 80-jarige oorlog. De kreek is in 2002 uitgebaggerd door Stichting Het Zeeuwse Landschap (HZL), die het gebied in beheer heeft. Vanaf het platform langs de Rijksweg heb je een goed uitzicht over dit mooie gebied voor o.a. (trekkende) weidevogels, steltlopers en verschillende soorten ganzen. Als bijzondere waarnemingen in dit gebied hadden we o.a. Rietgors, Lepelaar, Slobeend, Krakeend, Grutto, Scholekster, Buizerd en ca. 20 Boerenzwaluwen die laag over de plas aan het foerageren waren. Ook werden we hier nog even getrakteerd op een forse hagelbui. Vervolgens zetten we onze reis voort via de Krabbedijk, alwaar we nog een jagende vrouw Blauwe Kiekendief zagen, naar: De Blikken Dit gebied is in 1995 ingericht als natuurge bied, waardoor er een mozaïek van water en eilandjes is ontstaan. Het hele jaar door is dit gebied interessant voor vogels. De vogelkijkhut is helaas eind januari 2012 in brand gestoken. Gelukkig zijn er plannen om nog deze zomer (2012) een nieuwe te plaatsen. Ook vanaf de Ringdijk hadden we een mooi uitzicht en hebben we heel wat verschillende vogels mogen waarne men, o.a. 6 Geoorde Futen op nest, Grutto, parende Tureluurs, Zwartkopmeeuwen, Kluten, Kieviten met3juv., Kleine Plevier, Watersnip, Gele Kwikstaart, Pijlstaart, Kemp haan, Kuifeend, ca. 60 Boerenzwaluwen en ruim 2000 Brandganzen. De Reep was onze volgende stopplaats. Een klein reservaat rond een kreekrestant en voorna melijk weidegebied. Hier zagen we o.a. 10 foeragerende Kluten, enkele Bergeenden, Scholeksters, Grauwe en Grote Canadese ganzen en Graspiepers. Via de polders rondom Oostburg reden we o.a. langs het Groote Gat. Hier werd nog een Bruine Kiekendief (m) waargenomen, jagend boven de rietkraag. Verderop een koppel Patrijzen, een man Roodborst- tapuit, die zich op de afrastering mooi liet bewonderen in het inmiddels tevoorschijn gekomen zonnetje. Rond 12.15 uur waren we bij ons lunchadres, de kantine van camping de Bonte Hoeve. Hier konden we het door onszelf meege brachte lunchpakket nuttigen. Namens de vereniging werden hier een kop soep en 2 consumptiebonnen aangeboden. Mannetje Bruine Kiekendief (John du Burck).

't Duumpje | 2012 | | pagina 12