fi Inmiddels was het tijd om ons naar Schoon- dijke te begeven, waar de 28 personen die zich daarvoor hadden aangemeld in Restau rant "De Maoneblusser" gezamenlijk hebben kunnen genieten van een prima verzorgd diner. (Dit uiteraard wel op eigen kosten) Tijdens het diner werd uiteraard deze dag nog eens geëvalueerd. Ook hebben we na afloop enkele spontane reacties ontvan gen, zoals: 'We hebben echtgenoten, een hele leuke dag gehad" en iedereen zei: "hier gaan we nog eens terug naar toe om vogels te kijken. Het was een openbaring voor ons dat het landschap in West Zeeuws Vlaanderen zo mooi is." En: 'We hebben genoten op deze door 't Duumpje prima georganiseerde dag." Ondanks dat de weergoden niet altijd meewerkten deze dag, kan onze vogelwerk groep als gastheer van dit jaarlijkse evene ment terugkijken op een geslaagde dag. In totaal werden er op deze dag 110 ver schillende soorten waargenomen. Piet du Burck houdt netjes de administratie bij (John du Burck). Soan Lan, de vriendin van de in 2006 in China door een noodlottig ongeval om gekomen Thijs Kramer, had nog een leuke verrassing voor ons in petto. Zij stelde ons in de gelegenheid om het prachtige boek "Droom van een Stroom" mee te nemen. Het zijn eigenlijk 3 boeken in één. Het eerste gaat over het leven en werk van Thijs Kramer. Het tweede is een fotografisch portret van de Westerschelde over hetgeen mens en natuur aan deze rivier te danken hebben. Het derde boek bevat een recon structie van de moeizame onderhandelin gen tussen Vlaanderen en Nederland over de verdieping van de Westerschelde. De deelnemers aan deze Zeeuwse vogelaars dag mochten het boek meenemen tegen een zelf te bepalen eigen bijdrage. Om 13.15 uur werd de colonne weer in gang gezet voor het middaggedeelte van deze dag, met als eerste stopplaats: De Sophiapolder Dit gebied, dat eigenlijk uit 3 delen bestaat, is zeer aantrekkelijk voor diverse vogelsoor ten. Vanaf het plankier aan de Isabelladijk heb je een prachtig uitzicht over het vogel eiland. Hier was het een gekrijs van de vele nestelende meeuwen, die zich goed lieten bewonderen. Naast de meeuwenkolonies vielen ook veel andere vogels te zien, zoals: Grutto's, Kleine Plevier, Tureluurs, Zwarte Ruiters, Groenpootruiters, Kuifeenden, Krakeenden, Slobeenden, Pijlstaarteenden, Geoorde Futen, Bonte Strandlopers, Kemp hanen, Kluten, Watersnippen, Wintertalin gen, Sneeuwgans, Knobbelzwaan, Kleine Canadese Gans, Grote Canadese Gans, Brandganzen, Witte Kwikstaarten e.d. Hoe langer je hier staat, hoe meer je ziet, maar de reis ging verder. Via de rondweg Oostburg naar Schoondijke om vervolgens via Sasput en Slijkplaat aan te komen bij het Voorland Nummer Een. Inmiddels was het flink gaan regenen, zodat we besloten eerst door te rijden naar de Piaskreek Hier aangekomen was het inmiddels weer droog. Dit kreek- en natuurgebied ten oos ten van Hoofdplaat is een overblijfsel van een getijdegeul in het vroegere schor. De weilanden langs de Piaskreek zijn in beheer bij HZL en vormen een fraai weidevogelge- bied. Ook hier hadden we vanaf de zeedijk een mooi uitzicht op het gebied, waar we o.a. mochten noteren: Gele en witte Kwik staarten, Kleine Plevier, Regenwulp, Zwart kopmeeuwen, 35 Pijlstaarteenden, 120 Scholeksters, Zwarte Ruiter, Fuut, Tureluur, koppel Roodborsttapuiten, Blauwborst, Veldleeuwerik, Putters en Kneu. Voorland van Nummer Een Van hieruit weer teruggereden naar het Voorland Nummer Een. Dit voorland is ontstaan tijdens de uitvoering van de Del tawerken in 1976. In 1994 werd het gebied heringericht als broed- en rustplaats voor de kustbroedvogels. Waarneming alhier: Gr. Mantelmeeuw, Grauwe Gans met 5 juv., Nijlganzen, Bontbekplevier, Rosse Grutto, Wulp, Zilverplevier, Drieteenstrandloper, Indische Gans en op de Hooge Platen zagen we een Slechtvalk en een Zeehond. Soort Aantal Soort Aantal Aalscholver 14 Merel 4 Beflijster (telpost) 2 Nijlgans 2 Bergeend 192 Patrijs 6 Blauwborst 1 Pijlstaart 35 Blauwe Kiekendief 1 Pimpelmees 4 Blauwe Reiger 2 Purperreiger (telpost) 1 Boerenzwaluw 80 Putter 4 Bontbekplevier 1 Regenwulp 7 Bonte Strandloper 3 Rietgors 4 Boompieper (telpost) 35 Ringmus 2 Boomvalk (telpost) 1 Roodborst 1 Brandgans 2106 Roodborsttapuit Bruine Kiekendief 3 Rosse Grutto 1 Buizerd 1 Scholekster 533 Canadese gans (Grote) (5.j)45 Slechtvalk 1 Canadese Gans (Kleine) 1 Slobeend 88 Drieteen Strandloper 150 Smelleken 1 Ekster 30 Smient 23 Fazant 19 Sneeuwgans 1 Fitis 2 Soepeend 2 Fuut 4 Soepgans 27 Gele Kwikstaart 4 Sperwer (telpost) 4 Geoorde Fuut (6 op nest 18 Spreeuw 50 Gra'smus 5 Stormmeeuw 2 Graspieper 9 Tjiftjaf 6 Grauwe Gans 69 Torenvalk 7 Groenling (telpost) 11 Tureluur 14 Groenpootruiter 5 Turkse Tortel 24 Grote Bonte Specht 2 Veldleeuwerik 1 Grote Mantelmeeuw 2 Vink 1 Grote Stern 1 Visdief 14 Grutto 10 Waterhoen 5 Heggemus (telpost) 2 Watersnip 3 Holenduif 13 Wilde Eend 127 Houtduif 173 Winterkoning 2 Huismus 1 Wintertaling 4 Huiszwaluw 6 Witgatje (telpost) 3 Indische Gans 1 Witte Kwikstaart 5 Kauw 295 Wulp 27 Keep (telpost) 1 IJslandse Grutto (telpost) 6 Kemphaan 5 Zanglijster 1 Kievit (3 juv) 45 Zilvermeeuw 49 Kleine Mantelmeeuw 3 Zilverplevier 1 Kleine Plevier 2 Zwarte Kraai 114 Kluut 10 Zwarte Ruiter 1 Kneu (wo 32 telpost) 37 Zwarte Zeeeend (telpost) 1 Knobbelzwaan 4 Zwartkop 1 Kokmeeuw 1443 Zwartkopmeeuw 21 Koolmees 7 Krakeend 3 Zoogdieren Kuifeend 110 Haas 5 Middelste Zaagbek (telpost) 1 Konijn 1 Lepelaar 2 Bruinvis (telpost) 3 Meerkoet 14 Zeehond 1

't Duumpje | 2012 | | pagina 13