Visdiefjes struinen over de zeebodem - il' L f', r'l. mm tfees wmÊmmm Voor onze jeugdleden verzorgden Dilia Timmers, Irene Dijk, Jan Janssens en Frans Baijens opnieuw een leerzame en plezierige middag. Frans doet u verslag. Onderweg kwamen we paarden tegen (Dilia Timmers). Struinen over de zeebodem (Jan Janssens). De zeebodem is in dit geval de bodem van de voormalige Zuudzee (1375), tegenwoordig de struinnatuur van Braakman Noord. Op 28 april was het zulk slecht weer, daar vliegt een Visdiefje niet graag bij uit. Dus een week gewacht en toen was het iets beter, in elk geval droog tijdens de struintocht. Dat onze Visdiefjes niet vies zijn van een beetje nattigheid, bleek wel in de loop van de mid dag. Diersporen Vanaf de boerderij van Staatsbosbeheer werden de kinderen door Dilia in groepjes van drie, met een opdracht en de nodige instructies, op pad gestuurd. Een route die gemarkeerd was d.m.v. stokken met daaraan een rood vlaggetje. Het eerste gedeelte van de tocht kregen ze als opdracht mee om zoveel mogelijk diersporen te spotten en eventueel mee te nemen om later met z'n allen te bekijken. Pootafdrukken van een ree, haren van een vos aan het prikkeldraad, allerlei soorten van uitwerpselen, schelpen uiteraard, eierschalen, veren, het wemelde van de sporen zomaar langs het pad waar ze liepen. Zoekkaarten hielpen bij het bepalen van Welk dier de gevonden sporen waren. Kolonie Kleine zilverreigers De route liep langs de Kleine zilverreigerkolo nie, die hoog in een bosje dennenbomen zit en dat is toch wel een opmerkelijke ervaring alsje die beesten hun speciale geluiden hoort maken. Bij de gluurmuur werden ze opge vangen door Irene die samen met hen hun buit aan sporen heeft bekeken en besproken. Op zoek naar planten Het volgende deel van de tocht liep tussen de Westgeul en de eigenlijke Braakmankreek. Op dit traject moesten de kinderen een twintig tal planten, dat ze onderweg tegenkwamen, proberen te herkennen. Dat lukte aardig, maar met o.a. Look zonder Look (prachtig in bloei) ging dat wat moeilijker. Vogels spotten Halverwege dat pad had Jan zich opgesteld om met een telescoop en verrekijkers de vogels op het Braakmaneiland te observeren en te benoemen. Aalscholvers, kokmeeuwen, zilvermeeuwen, Canadese ganzen etc. Het was daar een drukte van jewelste. De vlaggetjes wezen de kinderen weer een andere richting op en uiteindelijk kwamen ze terecht bij een mooi beschut liggend amfibie enpoeltje. Overal waren vogels te zien (Jan Janssens). De natuurspeelplaats in de Braakman (Jan Janssens). 11» diersporen (Dilia Timmers) Op zoek naar ^H— v. „jar

't Duumpje | 2012 | | pagina 16