Maatschappelijke stage 17 Op zoek naar amfibieën (Dilia Timmers). Amfibieën vangen Boswachter Peter Maas had een dag tevoren enkele amfibieënfuiken uitgezet en hierin bevond zich een groot aantal Kleine watersa lamanders. Met hun opvallende oranje buik en lange blauwgevlekte staarten vielen ze bij de kinderen enorm in de smaak. Zeer enthou siast hebben ze ook nog een tijd geschept in de poel en ze brachten bijzondere vangsten naar boven. Jonge salamanders met uitwen dige kieuwen, de nimfen van diverse libellen, haftelarven en een ontzaglijke hoeveelheid kikkervisjes. Het verzamelbakje zag er let terlijk zwart van. Na al dat geploeter, het was door de over vloedige regenval nogal drassig, hebben we wat gegeten en gedronken. De gevangen dieren hebben we weer de vrijheid gegeven. v*- Kap HMHÜ Er zaten er genoeg (Jan Janssens). Natuurspeelplaats Daarna zijn we met z'n allen teruggelopen naar de boerderij en vandaar vertrokken we weer naar de, vlakbij de nieuwe entree aan de Oostzeedijk gelegen, natuurspeelplaats. Dat onze Visdiefjes een hang naar water hebben, bleek daar overduidelijk. Een waterstroom die ze zelf d.m.v. een pomp op gang moesten brengen, onderhouden en die vervolgens op allerlei manieren kon worden gemanipuleerd, bleek ondanks een beginnend buitje en een voor de tijd van het jaar lage temperatuur, een buitengewoon leuke bezigheid voor jong en oud. Een aantal leerlingen van het Zwincollege koos voor 't Duumpje als gastheer voor hun stage. Roger Blaakman verwoordt de ervaringen van de knotploeg Het knotseizoen 2011 -2012 zit er weer op. Zaterdag 24 maart was de laatste knotdag bij familie Van Gorp aan de Maaidijk te Oostburg. Het was ook tijd om te stoppen. Veel knotwilgen op het mooie boerenerf stonden, mede door het mooie weer in maart, al in bloei. Gezien het nieuwe leven in de takken en twijgen tijd om te stoppen met zagen en kappen. Tijdens deze knotdag waren ook 4 leer lingen van het Zwincollege uit Oostburg aanwezig om hun laatste uren van hun maatschappelijke stage vol te maken. Het is prettig te constateren dat leerlingen van het Zwincollege voor 't Duumpje, met name voor de knotwerkgroep kiezen. Dit seizoen kozen 12 leerlingen voor knotten. Helaas konden er maar 6 hun stage bij ons doorlopen. Dit 'helaas' heeft te maken met de mankracht die wij toch nodig hebben om de jongens de gehele dag goed te begeleiden. Twee leerlingen per knotdag is wel het maximum gebleken. De maatschappelijke stage is verplicht voor alle 3e klassen van de school. Dus dit jaar, behalve de VMBO-leerlingen, ook voor de HAVO- en VWO-leerlingen. De stage, in totaal 24 uur, houdt in dat de leerlingen vrijwilligerswerk doen bij een vereniging of maatschappelijke organisatie. Dat leerlingen "massaal" kiezen voorwer ken in de natuur, bovenin een knotwilg, in een drassige weide, bij regen, wind, sneeuw en vorst mogen we, in een computer- Stage doen bij 'f Duumpje (Roger Blaakman). tijdperk met heel veel games, als positief beschouwen. De jongens waren ook positief. Zelf een dikke tak omzagen gaf hun een kick. Het hierbij véél te laat roepen "van ondereeeen! mocht de pret niet drukken. Ook het han teren van de hakbijl gaf sommigen, gezien het soms vervaarlijk zwaaien hiermee, een waar machtsgevoel. Voortdurend corri gerend optreden, en wijzen op hun eigen veiligheid en die van medeknotters hebben er toe geleid dat de gemiddelde leeftijd van de "oude" knotwerkploeg in stand bleef. Natuurlijk, komend uit de schoolbanken, is begeleiden en adviseren van de jongens in het veld met voor hen totaal vreemd en raar werk een must. Leg ze maar eens uit wat een musterdpèrd is! Die begeleiding was mogelijk dankzij knot- ters met jarenlange ervaring in onze groep. Indachtig het oude spreekwoord "Men moet een boompje buigen als het jong is" wisten wij de jongens duidelijk te maken datje aan een jiri-zaag moet trekken en niet duwen. Het is op zijn plaats de jongens ervoor te bedanken dat ze voor onze vereniging ko zen. En ook dat ze hebben bijgedragen aan het onderhoud van de knotwilg die ons ge west zo bijzonder en zo aantrekkelijk maakt. Wij wensen hun succes met het maken van het verplichte verslag voor school.

't Duumpje | 2012 | | pagina 17