Korte berichten In deze rubriek treft u actuele zaken aan, waarmee de vereniging zich zoal bezighoudt. Aangezien er aan het planologiefront veel zaken spelen, zijn veel onderwerpen hieraan gerelateerd. Jaap de Hulster doet verslag. Bietendam Sluissedijk De commissie bezwaarschriften heeft gead viseerd de overtreder te verplichten alles in oude staat terug te brengen. Inmiddels is de dijk in "oude toestand" teruggebracht om de opgelegde dwangsom te ontlopen. De oude toestand betekent dat voor de majestueuze tronken schamele sprietjes zijn teruggeplant die pas over enkele tientallen jaren qua natuurwaarde overeenkomen met hun voor gangers. Verder is een nieuw verzoek tot kap ingediend, wederom geweigerd, opnieuw naar de commissie bezwaarschriften en inmiddels ligt het geheel bij de rechtbank. Draaibrug 50 In de stukken zagen we een nette land schappelijke inpassing rondom de nieuw te bouwen schuur, maar toch hadden we nog enkele vragen, die in in een plezierig gesprek met de pootaardappelproducent zijn beant woord. We hebben er alle vertrouwen in dat de groensingel op een goede wijze wordt aangeplant. Privaat Domein Mettenije (vervolg) We hebben inmiddels een gesprek gehad met de juriste van de gemeente en hieruit bleek dat men bezig is enige leemtes in de wet te dichten. We hadden echter wat meer duidelijkheid verwacht. Wordt vervolgd. Zwin ZTAR In een vorig duumpje beschreef redactielid Frans Buijze de bijeenkomst in Scharpoord over de Zwin Tidal Area Restoration. Men is druk bezig met de werkzaamheden, waarvoor een aantal jaren uitgetrokken werd en vrijdag 27 april vond een bijeenkomst plaats om de deelnemende organisaties op de hoogte te stellen van de laatste ontwik kelingen. Veel werk is al verzet, en bij een bezoek aan het gebied bleek al heel wat oud beton verruild voor aantrekkelijke wandelpa den. De gronden bezuiden de internationale dijk zijn verworven en zaken als verzilting uitgebreid onderzocht, maar over de resulta ten van het onderzoek vindt nog enig overleg plaats. Jachthaven in Cadzand-Bad We hebben ons daarin verdiept en in een zienswijze een aantal opmerkingen neer gelegd. Zo zijn we van mening dat het niet nodig is het duin te slechten ten behoeve van parkeerplaatsen. Men kan de parkeergele genheid bij het bezoekerscentrum daartoe benutten. Omgevingsplan 2012-2018 Enkele weken geleden vond in het Schelde- theater te Terneuzen een informatie-avond plaats over het nieuwe omgevingsplan. Gedeputeerde Heijning had al eerder wat opvattingen geventileerd, die erop neerkwa men datje de markt zijn gang moest laten gaan. Zo wordt de hoogte van gebouwen aan weinig beperkingen gebonden. Als we dan even bezien welke betonnen kolossen er nu in Cadzand-Bad verrijzen, doet een verder verruimen van bouwvoorschriften ons onze wenkbrauwen fronsen. We hebben met een Nieuw lid van vogelwerkgroep Toen we recent de post in het clubgebouw ophaalden, bleek naast de schuur aan de Philipsweg een nieuwe vogelspotter actief. Het was betrokken weer en de trek vond dus wat meer landinwaarts plaats. De vogels die gespot zijn, worden binnenkort op de hoogte gesteld via een acceptgirokaart. viertal leden van. de planologiewerkgroep het concept doorgespit en onze opmerkingen doorgestuurd naar de ZMf die mede namens ons een zienswijze ingediend heeft. En nu we het toch over dat nieuwe betondorp heb ben Kikkerput en Schil van Cadzand U zult het wel al gezien hebben, maar dat Cadzand-Bad van vroeger is onherkenbaar aan het veranderen. Een aantal fors uit de kluiten gewassen appartementencom plexen beheerst de ingang van Cadzand, en dat is nog maar het begin. De 'visie' voor Cadzand-Bad is vastgelegd in "De Schil van Cadzand" en in de eerste plannen moest men bij het binnenrijden van Cadzand een 'duinige' indruk krijgen. Inmiddels heeft de gemeenteraad geoordeeld dat het huidige parkeerterrein beoosten deze toegangsweg ook gewoon bebouwd kan worden. Compag nie Le Zoute is er als de kippen bij en heeft de tekeningen al klaar om ook in die weitjes een aantal appartementencomplexen neer te zetten. Ongetwijfeld in Normandische stijl, dus Cadzand krijgt nu eindelijk de allure die gemeente Sluis denkt te ontberen. Het heeft enkele decennia geduurd voordat Cadzand Bad in de vaart der volkeren werd voortge stuwd, maar het geduld zal nu toch beloond worden. Overleg Z.L.T.O. Er zijn nogal eens verschillen van inzicht tus sen de agrarische sector en onze vereniging en dat uit zich dan als wij bezwaar maken tegen uitbreidingen van stallen en schuren, zonder dat de stenen structuren van enige groengordel worden voorzien. Vroeger waren de boerenschuren beperkt van omvang en vielen amper op aan de horizon, maar door de voortdurende schaalvergroting zijn de bouw werken van een omvang die de menselijke maat ver te buiten gaat. Dat verstoord het uit zicht van de streekbewoners, maar ook onze recreanten die een flinke duit in ons econo-

't Duumpje | 2012 | | pagina 18