Inhoud Algemene ledenvergadering 2012 De toptien van zwerfvuil Een nieuw fietspad U wilde rozen, u krijgt wilde rozen! 2012 Jaar van de Bij Later flowers for the bees Afscheid van bestuurslid Luciën Boerjan Zeeuwse Vogelaarsdag 2012 De Steenuil, typisch (West) Zeeuwsvlaams Visdiefjes struinen over de zeebodem Maatschappelijke stage Korte berichten Veldwaarnemingen Activiteiten Adressen 4 6 7 8 9 10 11 12 14 16 17 18 20 22 24 Walter de Milliano Frans Buijze Awie de Zwart Berna van Vilsteren Frans Buijze Jo Timmers Piet du Burck Alex de Smet Frans Baijens Roger Blaakman - Bietendam Sluissedijk - Draaibrug 50 - Privaat Domein Mettenije - Zwin ZTAR -Jachthaven in Cadzand-Bad - Kikkerput en Schil van Cadzand - OverlegZ.L.T.O. - En hierop voortbordurend - Nieuw lid van vogelwerkgroep - Verbazing - Rectihctie artikel windmolens Reggy van Poecke Foto voorpagina: Boomkikker (Reggy van Poecke). Voor u ligt weer een nieuw duumpje, en ook al zijn we maar drie maanden verder, er is toch weer heel wat gebeurd in ons kleine landje. Er heeft een spraakmakende algemene ledenvergadering plaatsgevonden, waarin een niet-actief lid zich kandi deerde voor het bestuur, maar bij afwezigheid van de vele medestanders, waarop hij zegt te bogen, een smadelijke nederlaag leed. Hij overweegt nu met zijn medestanders een andere natuurvereniging op te richten. En volgens zijn webstek wenst hij natuur "crossfietsend" te beleven en wil hij "lekker overal dwars doorheen banjeren". Een plaatselijke krant die de afgelopen jaren, wat be richtgeving betreft, steeds meer verworden is tot lokaal sufferdje en een twijfelachtige primeur tracht te scoren, geen hoor en wederhoor toepast en naderhand meteen redactioneel stuk van een zeer ervaren journalist nog wat van het statuur van weleer poogt overeind te houden, geeft een podium aan allerlei roeptoeters die ook hun frustraties uiten over bijvoorbeeld het feit dat je niet in ieder natuurgebied je hond kunt uitlaten. Ter illustratie: enkele weken geleden werd een nieuw wan delpad over de wallen van Aardenburg geopend. Enkele dorpelingen die de openingswandeling meemaakten, waren blijkbaar niet blij dat ze er een mooi wandelpad bij gekregen hadden, maar ergerden zich aan het bordje 'verboden voor honden', want wat is er tegen een hond, eventueel aan de lijn Er is een mooi informatieblad van de ZLTO dat uitlegt dat honden uitwerpselen achterlaten, waarin dikwijls de parasiet Neosporum caninum voorkomt. De hond merkt verder niets, maar een koe likt overal aan en ongeboren kalveren worden verworpen. En omdat men niet ziet gebeuren dat iemand met een zakje en schepje de ontlasting van de hond meeneemt, dus een verbod. Nu zal iedereen zeggen: "maar als je dat niet weet", en "het is de taak van 'de natuur'om dit beter te communi ceren", en "kunnen ze daar dan bij de ingang geen bordje zetten". Natuurlijk moetje dit soort zaken communiceren, dat gebeurt ook, maar tegen dovemansoren praat het wat moeilijk. En als je zo om je heen kijkt, leest en luistert, gaat het er tegenwoordig niet om om tot een gefundeerd oor deel te komen, maar vooral om je zin te krijgen met een one-liner die de genuanceerde denker aan de kant schuift. De dichter Lucebert schreef tientallen jaren geleden 'Alles wat van waarde is, is weerloos'. Het is triest te moeten vaststellen dat we in al die jaren wel mondiger zijn geworden. Maar wijzer

't Duumpje | 2012 | | pagina 3