Algemene ledenvergadering tl Vrijdagavond 30 maart vond een goedbezochte algemene ledenvergadering plaats in het Dorpshuis te Aardenburg. Bestuurslid Walter de Milliano fungeer de als notulist en heeft het geheel voor u opgetekend 1. Opening. Voorzitter Jo Timmers opent de vergade ring en heet de 30 aanwezigen van harte welkom. Het is de 37ste jaarvergadering van 't Duumpje. Er is bericht van verhindering ontvangen van bestuurslid Hans Enkelaar. Allereerst doet de voorzitter de volgende mededelingen/verzoeken: Er zijn nog plaatsen vrij voor de excursie op 12 mei a.s. naar het GOG te Kruibeke- Bazel-Rupelmonde. De programmade tails zijn inmiddels bekend en ook de kosten. Die bedragen 35,- p.p.en dat is met inbegrip van het afsluitende diner. Opgaven zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk 14 april a.s. Verzoek om de presentielijst te tekenen. Op de vraag of er nog leden aanwezig zijn, die zich kandidaat willen stellen voor een van de openstaande bestuurs functies, blijft het bij de reeds bekende kandidaten Theo Buijsse, Jaap de Hulster en Piet Jansen. Op de achtergrond vraagt een schrikbeeld van Zeeland in de 26e eeuw (uit "Het aquarium van Walter Huismans", auteur Bas Haring) de aandacht. Deze gemanipuleerde foto werd ook vertoond tijdens de Thijs Kramerlezing in Middelburg, waar filosoof Hans Achterhuis in een lezing reageerde op een thema van filosoof Bas Haring: "waarom maken we ons eigenlijk zorgen over de toekomst". De voorzitter was niet van plan om op de filosofische toer te gaan en wilde wat minder ver in de toekomst kijken. Wij hebben als doel natuur en landschap in West Zeeuws-Vlaanderen te beschermen. Als je iets wilt beschermen, moet je ook weten waarde bedreigingen vandaan komen. Krantenkoppen noemen regelma tig het rijksoverheidsbeleid. ("Planten dier lijden onder kabinetsplan";"Natuur op de terugtocht";"Dit kabinet hakt de natuur flui tend aan stukken";"Kabinet laat kikker keihard vaiien";"Zeeuws Polderleed"; "Natuur is weer een linkse hobby: Bleker besloot dat het mooi is geweest: natuurbouwers, terug in uw hok.") De intenties die daaruit spreken, begin nen nu door te sijpelen naar provincie en gemeentes. Wat te denken van het nieuwe Omgevingsplan van de Provincie Zeeland, vanochtend (30/3) in de PZC: het wordt allemaal liberaler; de gemeenten krijgen meer zeggenschap over invulling van de ruimte; toerisme en recreatie krijgen volop ruimte; op een mini-camping mogen best wat huisjes staanHier zitten zeker potentiële bedreigingen voor natuur en landschap in; het blijft dus zaak om alert te blijven en te zorgen dat zaken in de juiste balans worden gehouden, 't Duumpje heeft dus zeker bestaansrecht. De voorzitter loopt even door de agenda voor deze avond. De meeste agenda-onder werpen komen elk jaar terug. Onder 7 komt de bestuursverkiezing aan de orde. Om die ordelijk te laten verlopen, vindt een onderverdeling plaats: (1) herbe noeming van de statutair aftredende leden; (2) verkiezing van de door het bestuur voorgedragen kandidaten Piet Jansen en Jaap de Hulster en (3) verkiezing van Theo Buijsse, die zich op persoonlijke titel verkies baar stelt. Er zal naar een geschikt moment worden gezocht om op een gepaste manier Luciën Boerjan te bedanken, die na 29 jaar bestuurslidmaatschap terugtreedt. 2. Verslag ALV 25 maart 2011 te Oostburg. Dit verslag werd gepubliceerd in het herfst nummer 2011 (3) van het ledenblad. Er zijn geen tekstuele opmerkingen over het verslag, waarmee het is goedgekeurd en vastgesteld. De voorzitter bedankt notulist Walter de Milliano. Geen van de aanwezigen wil naar aanleiding van het verslag nog het woord voeren. De voorzitter maakt nog 2 gerelateerde opmerkingen: aan de verwachting dat het beleidsplan binnen 3 maanden na de ALV 2011 zou zijn afgerond, is niet voldaan; het is toch te ambitieus gebleken. Aan de hoofdlij nen, zoals die vorig jaar zijn gepresen teerd, is echter niets veranderd. op de ALV 2011 werd de behoefte geuit aan mensen die zich actief willen inzet ten voor zaken als website, nieuwsbrief enz. Gemeente Sluis heeft onlangs een website gelanceerd om vraag en aanbod van vrijwilligers bij elkaar te brengen. Als bestuur hebben we besloten daar gebruik van te maken. 3. Financieel verslag 2011, begroting 2012 en verslag kascommissie. Penningmeester Patricia van Veen geeft een toelichting op de afrekening 2011 en de begroting voor 2012. Een uitvoerig verslag werd met de overige stukken gepubliceerd in het lentenummer 2012 van 't Duumpje. Er is een aanzienlijk batig saldo. Dat komt o.a. doordat voor 2011 geraamde kosten uiteindelijk pas in 2012 zullen worden betaald (steenuilenrapport) en omdat er in 2011 geen Duumpjesavond of vergelijkbare ledenactiviteit was. De kascommissie, Marcel Buijsse en Brenda de Haan, heeft de financiële administratie en kaspositie gecontroleerd op 26 maart j.l. en in orde bevonden. Het verslag en de goedkeuring van de kascommissie werden per email (d.d.29/3) ontvangen. Het voorstel van de commissie om het jaarverslag 2011 vast te stellen conform de verstrekte stuk ken en het bestuur décharge te verlenen voor het financieel jaarverslag over boek jaar 2011 werd door de ALV overgenomen. Men merkte op dat 'Zeewind' zoals vermeld in de rapportage incorrect gespeld is en 'Zeeuwind' moet zijn. De begroting 2012 laat wat minder contributie-inkomsten zien vanwege het iets dalend aantal leden. De kosten voor het verenigingsblad zijn hoger vanwege de kleurendruk, maar daar staan ook hogere advertentie-opbrengsten tegenover. Het totale budget voor alle werkgroepen is substantieel hoger. Dat laat zich verklaren door de overloop van voor 2011 geraamde kosten en de organisatie van de Zeeuwse Vogelaarsdag die in 2012 in handen is van de Vogelwerkgroep van 't Duumpje.

't Duumpje | 2012 | | pagina 4