Ook de begroting 2012 wordt door de vergadering goedgekeurd. De voorzitter bedankt penningmeester Patricia van Veen voor de overzichten en haar toelichting daarop en de kascommissie voor het be langrijke controlewerk. 4. Jaarverslag 2011 van de vereniging. Het volledig verslag is samen met de agen da en andere stukken voor de ALV gedis tribueerd naar de leden in het 1e Duumpje van 2012. Geen van de aanwezige leden had op- of aanmerkingen naar aanleiding van dit verslag, waarmee het goedgekeurd en formeel vastgelegd is. 5. Jaarverslagen van de werkgroepen Alle werkgroepverslagen werden samen met de overige ALV-stukken via 't Duumpje gedistribueerd. Het verslag van de jeugd- werkgroep Visdiefjes werd wel tijdig ingele verd, maar is abusievelijk weggevallen in de gepubliceerde tekst. Excuses daarvoor. De volgende opmerkingen werden genoteerd: - Leo Dhoore vraagt: "Hoe staat het met onderlinge uitwisseling tussen de diverse werkgroepen? In het verleden werd ge steld dat 'kruisbestuiving' gestimuleerd moest worden. In de verslagen zie je daar niet veel over terug." - Antwoord: Er vindt wel enige uitwisseling plaats, maar dan is dat vnl. met de jeugd- werkgroepen. Zij hebben activiteiten georganiseerd waar resp. landschapsbe heer, vogelwerkgroep en vlinderwerk groep bij betrokken waren. De behoefte moet toch vanuit de werkgroepen zelf komen; het kan niet geforceerd worden opgelegd. - Voor werkgroep planologie kan be paalde informatie van vlinder-, vogel- en plantenwerkgroep van groot belang zijn. N.a.v. deze opmerking wordt er gediscussieerd over het belang van een goede database voor waarnemingen. Het onderwerp 'waarnemingen' is in een an der verband ook al aan de orde geweest, maar dit heeft nog geen vervolg gekre gen, in afwachting van lopende landelijke ontwikkelingen om tot één gezamelijke database te komen voor vogels, planten, zoogdieren enz. - Volgende opmerking wordt genoteerd: "als we dan informatie opvragen, moeten we mogelijk voor onze eigen waarnemin gen gaan betalen." De voorzitter wil in de komende maanden een vergadering organiseren waarvoor alle belangheb benden zullen worden uitgenodigd en waarin we tot een eenduidig proces zullen proberen te komen over hoe we binnen de vereniging met waarnemin gen omgaan. Plano heeft een duidelijke voorkeur om gegevens per gebied te verzamelen. - De voorzitter merkt op dat de vlinder werkgroep op zoek is naar een secretaris en een voorzitter. - Ook is er melding van een insectenwerk groep bij de Steltkluut. 6. Verkiezing nieuw lid kascommissie. Geen van de kascommissieleden is aanwe zig. Niettemin worden aftredend lid Marcel Buijsse en blijvend lid Brenda de Haan har telijk bedankt voor het controleren van de boeken. Brenda zal volgend jaar, samen met Ada van den Broeke de kas controleren over 2012. Als nieuw reservelid voor de kascom missie meldt Han Risseeuw zich aan. 7. Bestuursverkiezing Statutair treden in een even jaar de pen ningmeester en alle overige bestuursleden af. Dat betreft in dit geval Patricia van Veen, Walter de Milliano, Sjaak Herman, Luciën Boerjan en Hans Enkelaar. Luciën Boerjan en Hans Enkelaar stellen zich niet opnieuw ver kiesbaar. Patricia, Walter en Sjaak worden bij acclamatie door de vergadering herkozen. Hans Enkelaar - met kennisgeving afwezig- wordt door de voorzitter bedankt voor zijn bijdrage als bestuurslid sinds 2010. Bij het afscheid van Luciën Boerjan wordt wat uitvoeriger stilgestaan. Luciën is bestuurs lid sinds 1983 en de voorzitter memoreert in zijn dankwoord een aantal zaken uit de lange periode waarin hij voor de vereniging actief is geweest. Voor invulling van de vacatures ontstaan door het terugtreden, stelt het bestuur aan de vergadering voor om Piet Jansen (kandi daat namens werkgroep Planologie) en Jaap de Hulster te benoemen. Ook dit voorstel wordt bij acclamatie aangenomen. Voor de al langer openstaande vacature heeft zich 1 kandidaat aangemeld: Theo Buijsse. Theo wordt niet namens het bestuur voorgedragen. Hij krijgt ruim de tijd zich aan de vergadering te presenteren en toe te lichten waarom hij zich voor een bestuursfunctie beschikbaar stelt. Hij laat een kritisch geluid horen met betrekking tot openheid en vindt dat niet-actieve leden meer betrokken moeten worden bij de besluitvorming. Op basis van deze argumenten heeft hij eerder al eens overwogen het bestuur een extra leden vergadering bijeen te laten roepen. Theo merkt ook nog op dat natuur in Zeeuws- Vlaanderen gemaakt is door de mensen. De schriftelijke stemming die volgt resul teert in onvoldoende steun, zodat Theo niet wordt benoemd als bestuurslid (3 stemmen vóór, 23 tegen en 3 onthoudingen). 8. Rondvraag/Afsluiting. Omdat geen van de aanwezigen gebruik maakt van de gelegenheid om vragen te stellen, sluit de voorzitter het formele deel van de vergadering af. 9. Pauze. 10. Presentatie Na de pauze vertelt Fred Schenk over de natuurontwikkelingen in en om Aarden burg, die bij Het Zeeuwse Landschap op de rol staan. Het deel na de pauze is ook voor niet-leden toegankelijk en inmiddels is ook een aantal niet-leden aangeschoven. De presentatie van Fred heeft betrekking op herstel van de Wallen, de natuurlijke inpassing van de rondweg, het beheer van de nieuwe natuur en EHS (Havenpolder) en tot slot de Kruisdijkschans.

't Duumpje | 2012 | | pagina 5