Korte berichten zet richting vergunningsaanvraag, ligt het dossier ter inzage (vooraankondiging), alleen kunnen we pas onze 'zienswijze' indienen als de uiteindelijke vergunning verleend wordt, soms vele maanden later. In het voortraject zijn dikwijls nog niet alle gegevens bekend en het blijft dan maar afwachten hoe de de finitieve aanvraag eruitziet. Er zijn regelmatig situaties dat we, ondanks de onvolledige gegevens, al in beeld hebben dat het niet de goede kant op gaat. We hebben besloten in die gevallen niet af te wachten, maar ook 'een vooraankondi ging' te versturen. De eerste 3 zijn recent de deur uitgegaan. Misschien worden we "niet ontvankelijk" verklaard, maar dat zien we dan wel weer. Een eerste 'vooraankonding' is uitgegaan als gevolg van voorgenomen nieuwbouw van een forse schuur, net naast de middeleeuwse vliedberg in Groede. De enige vliedberg in West Zeeuwsch-Vlaanderen (in Zaamslag ligt er ook nog een) valt straks in het niet door de forse stal die er straks flink bovenuitsteekt. Tussen schuur en vliedberg is geen enkele beplanting voorzien, want dat kan niet i.v.m. ventilatie. In deze rubriek treft u actuele zaken aan, waarmee de vereniging zich zoal bezighoudt. Aangezien er aan het planologiefront veel zaken spelen, zijn veel onderwerpen hieraan gerelateerd. Jaap de Hulster doet verslag. Verder lezen we dat, omdat de ruimte beperkt is, men flink de hoogte in moet om toch voldoende bouwvolume te halen. Maar we moeten ons geen zorgen maken, vervolgt het artikel, want de nieuwbouw schrikt niet af, want wordt niet weggezet als één blok, maar kent veel afwisseling. Hoe is het mogelijk dat we niet echt gerust gesteld zijn Een tweede 'vooraankonding' betrof een kleinschalig bedrijf dat tot aanschaf wil over gaan van een in de bebouwde kom van Aar denburg liggend woonhuis, schuur en klein weitje, alles met woonbestemming. We heb ben maar al te vaak zien gebeuren dat het bedrijf in de loop der jaren steeds beter gaat draaien (en dat gunnen we iedere onderne mer), maar in dit geval zal het ertoe leiden dat het weitje straks ofwel als parkeerplaats gebruikt wordt voor bedrijfsmiddelen, of er worden steeds wat gebouwtjes bijgebouwd om als stalling dan wel bedrijfsruimte te die- Vooraankondigingen De planologiewerkgroep bekijkt iedere week de bekendmakingen van de gemeente en veel aandacht gaat dan uit naar het bouwen van grote schuren in het buitengebied. De 'boerderijen van vroeger' die met wat bosschage en bomen eromheen in het landschap passen, worden door de schaal- Voorgenomen nieuwbouw van een grotere schuur naast de vliedberg in Groede. Cadzand 'in winterslaap'. Het omcirkelde gebied is inmiddels ontwaakt. Bij de pijl de 2 kikkerputjes. Cadzand in winterslaap In de PZC van 9 juli lazen we de kop "Knok- ke-Heist drukt stempel op uit winterslaap ontwakend Cadzand-Bad" en in het artikel lezen we dat "de machtige familie Lippens het oog heeft laten vallen op het kleine broertje net over de grens." De vraag rijst nu hoe Sluis zich moet opstellen: als een dorp met horigen, of als een stad met zelfbewuste burgers. Het ziet ernaar uit dat de onderwer ping gewoon doorgaat. vergroting in de agrarische sector steeds meer voorzien van enorme stallen die in het landschap een prominente plaats innemen. Middenin de Sahara heeft niemand daar last van, maar in een dichtbevolkt recreatiege bied zijn dit soort complexen niet direct een lust voor het oog. Op het moment dat we in de bekendma king zien dat iemand de eerste stappen

't Duumpje | 2012 | | pagina 18