Inhoud Inhoud en redactioneel Natuurgenieten op 24 november Ganzen beheren of schade taxeren? 'Vogels op Walcheren' voor u gelezen Een roofvogelexcursie op 30 juni Moerasandijvie en de macht van de grote getallen Bloeiende akkerranden Excursie naar Kruibeke en omstreken Maai - allerlei Aardenburg en omstreken, een update Korte berichten Veldwaarnemingen Activiteiten Adressen 3 4 5 7 8 9 10 12 15 16 18 20 22 24 Koos Dansen Jimmy Pijcke Jaap de Hulster Johnny du Burck Awie de Zwart Walter de Milliano Frans Buijze Jaap de Hulster Voor u samengesteld door Jaap de Hulster - Cadzand in winterslaap - Boomkikkerjaar 2012 - Compagnie Het Zoute - Privaat Domein Mettenije Peggy van Poecke Als u dit leest, zijn de vakanties grotendeels achter de rug, de scholen weer begonnen en u leidt weer het regelma tige leven van maanden geleden. Ook binnen de vereniging is het gedurende de vakan tiemaanden wat rustiger, want ons tandje mag dan een landje apart zijn, ook de wereld buiten ons eigen landje moet verkend worden. Eens per jaar. De knotters hebben, toen de lente zich aankondigde, hun zagen ingevet en ze komen pas weer tevoorschijn voor de iandeiijke Natuurwerkdag, 3 november. Het spreekt voor zich dat ze, om het nieuwe knotseizoen waardig in te tuiden, rekenen op uw hulp in het bos van Erasmus. Werk in overvloed voor alle leeftijden. De vogels hebben hopelijk hun broedsels tot een goed einde gebracht; hun jongen zijn inmiddels vliegvlug en hebben het ouderlijk nest al verlaten. Trekvogels maken zich op om de grote reis weer te beginnen, met onze gier zwaluwen als eerste soort die in de tweede week van au gustus al op de vleugels gaat om onze streken te verruilen voor zuidelijker oorden. De meeste reislustigen passeren ons land zo rond begin oktober. U kunt het meemaken tijdens de Eurobirdwatch op zaterdag 6 oktober. De piantenwerkgroep heeft afgelopen week haar laatste veldbezoek afgelegd. De meeste bloei is wel achter de rug en daarmee wordt het een stuk ingewikkelder een plantte determineren. Tijd voor de vervolgklus: het verwerken van de in het seizoen vergaarde gegevens. Wat de boomkikkers betreft, maken we voor u de balans op in de Korte Berichten. Onze planologen buffelen het hele jaar door, dus ook in de zomermaanden. In de Korte berichten vindt u een kleine greep uit de veelheid aan onderwerpen die ditmaal aandacht kregen. De steeds vroeger invallende duisternis vraagt om een an dere invulling van de avond dan midden in de zomer. We hopen u op uw wenken te bedienen met een presentatie (aangekondigd op blz. 4) waarin u uw hart kunt ophalen aan'al wat leeft en groeit en ons altijd weer boeit.' Foto voorpagina: Niet zomaar een Duumpje. Foto: Koos Dansen.

't Duumpje | 2012 | | pagina 3