Genieten van de natuur tl Koos Dansen, iemand die nog wortels heeft in het Zeeuwsvlaamse, werkte tot zijn pensionering voor het Geldersch Landschap en laat u vrijdag 23 november in de Rabozaal van het Ledeltheater meegenieten van zijn schitterende foto's. Koos Dansen is enkele jaren geleden ge pensioneerd en heeft hiermee tijd gekre gen om zaken uit te zoeken die tot voor kort op de plank waren blijven liggen, zoals zijn stamboom. In Nederland wonen zo'n 125 mensen met de achternaam Dansen en ze stammen allemaal af van Abraham Daan- sen, geboren in 1780 te Waterlandkerkje. De familie is uitgezworven en dhr. Dansen aanschouwde in Rotterdam het levenslicht. Tot zijn pensionering in 2008 was dhr. Dansen werkzaam als hoofd voorlichting van de Stichting Het Geldersch Landschap in Arnhem. En nu was er dan ineens tijd om eens uitge breid te gaan rondstruinen in zijn 'land van herkomst.' Zijn oude passie, vogels kijken en fotogra feren, heeft hij weer opgepakt en hij geeft lezingen in heel Nederland: voor vogel werkgroepen, tuinliefhebbers als Groei en Bloei ("Meer vogels in en om de tuin") en voor wie zijn plaatjes en praatjes maar wil zien en horen. De contacten in het Zeeuwse waren niet nieuw, want het Geldersch Landschap onderhield nauwe banden met zuster Het Zeeuwse Landschap en ook met uit 't Duumpje voortkomende heren als Alex de Meijer en Eric Marteijn. Het lag dan ook voor de hand onze vereniging voor te stel len een diapresentatie te komen geven. Gezien de voorgeschiedenis een gelegen heid bij uitstek om wat parallellen te trek ken tussen Gelderland en Zeeland. Tussen Rijn en Schelde. Een van de opvallendste zaken die hij noemt, is dat rond de Rijn ie dereen het prima vindt dat landbouwgrond wordt afgestaan voor veiligheid en natuur, terwijl er langs het Vlaamse deel van de Schelde wat minder sprake is van eenstem migheid. Op een Internetblog lezen we over hem: "Wat wil je bereiken met die lezingen?" "Er zijn natuurfotografen die alleen foto graferen voor de kick en misschien om een eigen fotoalbum te maken. Anderen zoeken ook erkenning en roem in wedstrijden en in competitie op websites als nederpix.nl en birdpix.nl. Ik vind het vooral leuk te proberen mensen de ogen te openen voor de fascinerende flora en fauna dichtbij huis waarvan men als regel weinig benul heeft. Dan laat ik zien hoe de voortplanting en het gezinsleven van een stel grutto's of boom valken verloopt op een paar kilometer van huis, hoe lepelaars en futen vissen op tien minuten fietsafstand en wat ze vangen. Men is vol verwondering en bewondering dat iemand daar nu juist niet aan voorbij is gegaan en het van dichtbij komt laten zien. Ik hoop dan natuurlijk dat men zelf ook meer op avontuur gaat, geniet en ook zorg wil dragen voor de kwaliteit van de eigen leefomgeving." In de presentatie gaat het niet alleen over vogeltjes. Want vogeltjes zitten ook op plantjes waarover een hoop te vertellen valt. En op plantjes zitten ook vlindertjes met de prachtigste kleuren. Kortom: het wordt een avond voor iedereen die de natuur een warm hart toedraagt, en dat in de breedste zin des woords. Om iedereen de mogelijkheid te bieden mee te genieten, heeft onze vereniging de Rabozaal van het Ledeltheater afgehuurd. De toegang is gratis en de zaal is open vanaf 19.30 uur. We hopen verder in de locale media rucht baarheid aan deze avond te geven om zo mogelijk mensen op de hoogte te stellen. Het ligt niet direct voor de hand deze aankondiging in de zwart-wit sectie van ons blad te plaatsen, maar des te meer reden de avond te bezoeken. In ieder geval is dhr. Dansens foto van 's werelds voornaam ste vogeltje, ons aller duumpje, in kleur weergeven op de voorpagina. Reservering gewenst via kantoor@duumpje.nl Maximaal 80 plaatsen beschikbaar! Tot vrijdag 2$ november! Collage (Koos Dansen).

't Duumpje | 2012 | | pagina 4