Activiteiten Bibliotheek Voor actuele informatie: 22 Zaterdag 15 december: knotwerkgroep Petrus van 't Westeinde; Golepoldersedijk 1, Breskens. Zie blz. 9 voor details. Zaterdag 22 december: Excursie Voorland Nummer Eén (Natuurpunt Knokke - Heist) Thema: Over zeehonden en overwinterende steltlopers en waterwild. Aanvang: 14.00 uur. Meenemen: verrekijker en eventueel loep. Verzamelen: parking gemaal bij kruising Gemaalweg en Magereind Nummer Eén. Info: Patrick Demaecker: 0032-50/51.91.01. Donderdag 27 december: Excursie De Zwinduinen (België) (Natuurpunt Knokke-Heist) Thema: winterperikelen in het duin. Aanvang: 14.00 uur. Verzamelen: Oosthoekplein, Knokke-Zoute. Praktisch: laarzen, warme kledij, kijker. Gids: Patrick Demaecker: 0032 50/51.91.01. Zaterdag 29 december: knotwerkgroep Familie Herwig, Klein Brabant. Zie blz. 9 voor details. Zaterdag 30 december: Zwerven door het Zwin (Het Zeeuwse Landschap) Strand en duinen van Het Zwin bevatten volop ingrediënten voor een gevarieerde wandeling. Haaientanden zoeken op het strand, pionierplanten ontdekken langs de strandvlakte, geultjes passeren in het schorgebied en vogels luisteren in de duinstruwelen. Laatje verrassen! Aanvang: 10.00 uur. Verzamelen: Strandpaviljoen Zeemeeuw. Zaterdag 12 januari: knotwerkgroep Fa milie Smits, Olieweg 2, Aardenburg. Zie blz. 9 voor details. www.duumpje.nl www.hetzeeuwselandschap.nl/ www.natuurpuntknokke-heist.be Bewaarexemplaar Zaterdag 26 januari: knotwerkgroep Fa milie Smits, Olieweg 2, Aardenburg. Zie blz. 9 voor details. Zaterdag 9 februari: knotwerkgroep Fa milie Kesteloo; Mosterdweg 2, Oostburg. Zie blz. 9 voor details. Zaterdag 23 februari: knotwerkgroep Fa milie Van de Griendt; Hoofdplaatseweg 13, Driewegen. Zie blz. 9 voor details. Zaterdag 9 maart: knotwerkgroep Fami lie Van de Griendt; Hoofdplaatseweg 13, Driewegen. Zie blz. 9 voor details. Vrijdagavond 22 maart Algemene Leden vergadering. Locatie: in Groede. Nog niet bekend in welk etablissement. Aanvang 19.30 uur. Convocatie en andere vergaderstukken in het volgende Duumpje. Na de pauze praat Adri Provoost ons bij over de laatste ontwik kelingen met betrekking tot Waterdunen, waar zo rond die tijd de direct zichtbare werken een aanvang zullen nemen. Zaterdag 23 maart: knotwerkgroep Fa milie Van Gorp; Maaidijk 9, Oostburg. Zie blz. 9 voor details. Zaterdag 6 april: knotwerkroep Sjaak Hermans 'Vienkenist' aan de Kanaalweg bij Retranchement. Zie blz. 9 voor details. Knotwerkgroep Wijzigingen zijn altijd mogelijk. Het is aan te bevelen enkele dagen tevoren even te bellen met coördinator Gerard van Daele, 0117-301835. Excursies Het Zeeuws Landschap Voor alle excursies door Het Zeeuwse land schap geldt dat leden en huisgenoten gratis deel kunnen nemen. Niet-leden: Volwassenen: 3,- p.p., Kinderen tot 16 jaar€ 1,50 p.p. Kledingadvies: laarzen of (in de zomer gym schoenen die nat/vies mogen worden). Info: Carolien van de Kreeke. Tel.: 0113-569110. Email: c.van.de.kreeke@hetzeeuwselandschap.nl. Excursies Staatsbosbeheer Deelname: volwassenen 5,00 en kinderen 2,50 p.p. Tel. 0115-482806. Info: Marijke Lieman en Peter Maas. Email: m.lieman@staatsbosbeheer.nl. Excursies Natuurpunt Knokke-Heist De 'geleide wandelingen' zijn voor leden van Natuurpunt België gratis. Voor niet- leden 2,50 p.p. per rondleiding. Zaterdag 25 mei 2013 Excursie geologie-archeologie Aanvang: 13.30 uur. Verzamelen: In de Morelleput, Sint Bavodijk 56a, Nieuwvliet. Info: Morelleput@zeelandnet.nl of per tele foon 0117 - 453021. Praktisch: laarzen, camera. Aanmelden gewenst. Jan de Zwart, amateur-archeoloog, geeft géén college, maar in en rond de Marol- leput gaan we met grondboor, schop en troffel aan de slag om inzicht te krijgen in de verschillende bodemlagen die in vele eeuwen onder onze voeten ontstaan zijn. Iedere aardlaag representeert een tijd perk in onze historie, die door Jan de Zwart voor ons ontrafeld zal worden.

't Duumpje | 2012 | | pagina 22