Inhoud Inhoud en redactioneel Biodiversiteit, een verslag Biosfeer Groede Animaaltjes met een knipoog Worden eekhoorns een blijver? Knotprogramma 2012-2013 De zoete wraak van de meidoorn Pleegouderschap bij steltlopers Verzilting - zoute kwel of zilte mogelijkheid? Visdieljes en kiekendieven in actie Over nachtvlinders Korte berichten Veldwaarnemingen Euro BirdWatch Activiteiten Adressen 3 4 6 7 8 9 10 11 12 14 16 17 20 21 22 24 Jaap de Hulster Frans Buijze/Jaap de Hulster Danny Bauwens Sjaak Herman Awie de Zwart Jaap Poortvliet Walter de Milliano Sabine Rausch en Frans Baijens Henk Bondewel en Pieter Simpelaar - Nog meer boomkikkers voor De Compagnie - Nieuwe koeienstallen - Bietendammen, voor de zoveelste keer - Reparatieclub West Zeeuws-Vlaanderen - Het waterschap knot met een maai balk - Kap laanbomen Kruisweg bij Hoofdplaat Reggy van Poecke Piet du Burck Foto voorpagina: Gepluimde spanner - Colotois pennaria (Conny Jansen) Voor u ligt weer het laatste nummer van het jaar, van groei en bloei is weinig meer waarneembaar, maar dat wil niet zeggen dat de vereniging tot de winterslaap is overgegaan. Er blijft genoeg te melden, zoals over het nieuwe kabinet dat net aangetreden is. Voor ons is en blijft volstrekt duidelijk dat aanmerkelijk minder geld beschikbaar is dan in afgelopen decennia. Wél hebben we de hoop dat er een eind is gekomen aan twee jaar bestuur waarvan we het idee kregen dat het minder met beleid te maken had dan met het botvieren van tientallen jaren rancune jegens "de groenen." Het feit dat investeringen in natuurherstel niet langer voor de hand liggen, maakt het des te urgenter op de bres te staan voorde inmiddels bereikte resultaten. We zullen gemeenten en waterschappen extra op de huid moeten zitten om te voorkomen dat opnieuw een negatieve spiraal wordt ingezet. Het afgelopen intermezzo heeft tevens het besef versterkt dat natuur voor velen minder vanzelfsprekend is dan tot voor kort werd aangenomen. We moeten dus werken aan draagvlak, om maar eens een cliché te gebruiken. Als we de talloze bijdragen op de reactiepagina's van de PZCzo bekijken, is hier nog een wereld te winnen. Het nieuwe omgevingsplan is volgens een provinciale nieuwsbrief net vastgesteld en men dankt ons voor 'onze belangstelling en betrokkenheid bij het provinciaal om gevingsbeleid.' Men slaat zich nog wat op de borst over eenvoudig en helder beleid en over het feit dat gemeenten allerlei zaken mogen invullen, die voordien op het provin ciaal bord lagen. Daar waren wij trouwens niet zo ongelukkig mee, want voor een zuivere beoordeling is distantie een bestaans voorwaarde. Distantie en rechte ruggen zijn op een dorp soms ver te zoeken. Dat hebben we de afgelopen maan den wel weer ondervonden. In de Korte Berichten leest u er meer over. Toegegeven, in Zuid-Holiand blijkt ook op provinciaal niveau een flinke scheve schaats gereden te zijn, maar in plattelandsgemeenten is het aantal schaatsers vele ma len groter. Kortom, onderwerpen genoeg voorde nabije toekomst. De lezing in de Rabozaal van het Ledeitheater ligt inmid dels achter ons, een lezing die toegankelijk was voor alle schaatsers, 't Duumpje houdt vol en blijft hoopvol gestemd.

't Duumpje | 2012 | | pagina 3