7 manier actief waren in 2012. - Visdiefjes-ouders bleken niet goed bekend met de mogelijkheid voor Visdiefjes om door te stromen naar de Kiekendieven. - In 2012 zijn veel ouders van ex-Visdiefjes aangeschreven, maar niet alle ouders re ageerden. Sommigen gelukkig wel en die kinderen zijn nu actief bij de Kiekendieven. - In 2012 zijn er 5 excursies georganiseerd voor de Kiekendieven, waarvan de vlinder activiteit ter plaatse geannuleerd moest worden door de harde wind die avond. Als troost kregen de aanwezigen nog een paar mooie folders mee van de Vlinderstichting. - De activiteiten waren ieder op hun manier wederom een succes. - Het is niet gelukt om in 2012 een nieuwe Kiekendievengids te vinden. Mede daarom is het aantal georganiseerde activiteiten beperkt gebleven tot 5. Overzicht activiteiten in 2012 - 22 maart: Knotten met 2 Kiekendieven in Oostburg i.v.m. maatschappelijke stage. - 7 april: Fossielenexcursie in het Zwin. (5 deelnemers). - 22 juni: Nationale nachtvlindernacht in Oostburg (2 deelnemers). - 18 oktober: Sleepnetvissen met de Festijn op de Westerschelde (7 deelnemers). - 3 november: Natuurwerkdag in het Bos van Erasmus (8 deelnemers). Andere mededelingen - Het conceptprogramma voor 2013 is in december opgesteld en ligt klaar met daarin opgenomen 8 activiteiten. De samenwerking met de andere Duumpjes- werkgroepen is hierbij een speerpunt. - De verwachting is dat in 2013 meer hulp geboden kan worden vanuit de andere jeugdwerkgroep (Visdiefjes) aangezien daar een gids bijgekomen is en we in december een nieuwe vrijwilliger hebben gevonden die wellicht in beide groepen ingezet kan worden. - De internetblog van de Kiekendieven werd in 2012 volledig bijgewerkt mede met hulp van de twee maatschappelijke stageairs Sander en Yoeri Vink (Kiekendieven). Ook in 2013 hopen we de blog actueel te houden. - De werkgroep heeft de contacten met het Zwincollege in 2012 hernieuwd. We hopen de banden verder te versterken en in 2013 te komen tot een vruchtbare samenwer king. Als je dit verslag leest, tussen de 8 en 16 bent en het leuk zou vinden aan deze activiteiten mee te doen, neem dan contact op met Eric Waals (Kiekendieven) of Dilia Timmers (Visdiefjes). En als ouder kunt u natuurlijk ook altijd informatie inwinnen. Foto's van al onze activiteiten treft u aan op www.duumpje.nl waar u kunt doorkiezen naar de pagina's voor de Visdiefjes en de Kiekendieven. Eric Waals Planologiewerkgroep Algemeen Ook 2012 was weer een druk jaar voor de afdeling Planologie. Opvallend veel uitbrei dingen van landbouwvoorraadschuren, die om een goede landschappelijke inpassing vragen en natuurlijk veel ontwikkelingen aan de kust. Het jaar 2012 stond in het teken van bezuinigingen. Ook de natuur ontkwam daar niet aan. Bezuinigingen die vooral de nieuwe robuuste natuur van de Ecologische Hoofd structuur (EHS) zouden beperken. Naast deze bezuinigingen ging staatssecretaris Bleeker tekeer als een olifant in de porseleinkast door het stevig uitkleden van de bestaande Flora- en Faunawet. Het goede nieuws is dat de vergaande bezuinigingen van de EHS door het nieuwe kabinet deels zijn terug gedraaid. Ook onze zusterorganisatie, de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) ontkwam niet aan ingrijpende bezuinigingen. In 2013 zal in onderling overleg worden bezien waar we elkaar kunnen aanvullen en versterken om op die manier de gevolgen van de bezuinigin gen waar mogelijk enigszins te compenseren. Verder was het opvallend dat er in 2012 vaak en vruchtbaar overleg plaatsvond met indi viduele leden van de agrarische sector waar het ging over bedrijfsuitbreidingen. In alle gevallen werd tijdens een bezoek ter plaatse overeenstemming bereikt over een verant woorde landschappelijke inpassing, waarbij landschap en natuur zoveel mogelijk werden gespaard. Positieve invloed hadden we op: - Vleermuisvriendelijke verlichting bij de inrichting van Rondweg Aardenburg. - Voor Compagnie het Zoute is het nu duide lijk dat 't Duumpje sterk hecht aan behoud van Flora en Fauna en de beschermde soorten in de Natura 2000 - gebieden bij realisatie van plannen voor nieuwbouw in Cadzand Bad. - Als Duumpje willen we voorkomen dat een tweede Knokke ontstaat. We zullen de ont wikkelingen daar met de nodige kritische aandacht blijven volgen. - Veel tijd en aandacht zijn besteed aan landschapsinrichting bij uitbreiding of verbouwen van agrarische bedrijven. Onze adviezen worden gewaardeerd en geac cepteerd. - Op regelmatige basis hebben we goed overleg over nieuwe plannen van "Het Zeeuwse Landschap." Knelpunten in 2012 - We zien de recreatiedruk in de hele kust strook toenemen. Deze ontwikkelingen zullen we kritisch blijven volgen. - Veel tijd wordt besteed aan onvolledige vergunningsaanvragen die door de ge meente worden geaccepteerd. We blijven de gemeente hierop attenderen. - In sommige zaken, die wij aanhangig gemaakt hebben, komt de gemeente als handhaver bij het gerecht terecht zonder te beschikken over voldoende gegevens om de zaak tot een goed einde te brengen, terwijl onze vereniging beschikt over voldoende aanvullende informatie om een beter resultaat te bewerkstelligen. We zullen daarom tijd en aandacht beste den om in voorkomende gevallen meer gegevens aan te leveren, die de gemeente kunnen helpen een zaak succesvol af te sluiten. - Bomen kappen is nog steeds een aan dachtspunt; we nemen er alleen genoe gen mee wanneer er voor 100% wordt herplant. - Het is een hobby van veel particulieren om bermen en sloten die eigendom zijn van waterschap of anderen in hun maaironde mee te maaien. Daarbij verliest men uit het oog dat dit gedurende het broedseizoen, globaal van 15 maart tot 15 juli, verboden is, omdat men nesten verstoort. En bijen hebben het hele jaar door last van maaien. De komende tijd zullen we aandacht be steden aan deze misplaatste properheid. Externe contacten In 2012 zaten we rond de tafel met: - De ZMf: zoals eerder vermeld zal in 2013 overleg plaatsvinden over een effectiever samenwerking. - ZLTO: een eerste gesprek heeft plaatsge vonden in 2012. Er blijken voldoende raak vlakken te zijn voor een vervolggesprek in 2013. - Gemeente Sluis: omdat we actief zijn op het gebied van natuur en landschap, zijn er regelmatig contacten over projecten en met projectontwikkelaars. Door het onder ling uitwisselen van gegevens houden we elkaar op de hoogte van ontwikkelingen. - Specifiek met afdeling Handhaving vindt ieder kwartaal overleg plaats over zaken die door onze werkgroep zijn aangezwen geld. - Het Waterschap: maaibeleid, bomen kap pen en herplanten vormen jaarlijks terug kerende onderwerpen voor discussies, die soms moeizaam verlopen. - Stichting Het Zeeuwse Landschap: bij raakvlakken op het gebied van natuur en landschap vindt regelmatig op construc tieve wijze overleg plaats. - Gebiedscommissie: onze vereniging is in

't Duumpje | 2013 | | pagina 10