Inhoud Inhoud en redactioneel Algemene ledenvergadering Mossen tussen de mosselen Eénbloemige zeekraal Huiszwaluwen in 2012, een rampzalig jaar 2013: Jaar van de Patrijs 't Is al vuulte en ongedierte Kiekendieven Korte berichten Veldwaarnemingen Activiteiten Adressen i 3 4 10 13 14 15 16 17 18 20 22 24 Hans de Bruijn Awie de Zwart Piet du Burck Herman van de Voorde Jan Janssens Jaap Poortvliet - Bietendam Sluissedijk - Illegaal scheuren wei Draaibrug - Nog even over het Waterschap - Hoogbouw Cadzand-Bad - Nieuwe burgemeester - Omgevingsbewustzijn - Tentoonstelling Waterdunen - Reuring in de bijenwereld - Restauratie Kruisdijk - Duurzaam weekend Groede - Belgische Zwinvlakte Reggy van Poecke Losse bijlage: het nieuwe huishoudelijk reglement. Foto voorpagina: Jonge Bruine kiekendief (Johnny du Burck). Het lentenummer biedt u weer een groot aantal wetenswaardigheden over zowel flora als fauna in ons boeiende Zeeuws-Vlaanderen. Specialisten hebben zich weer uitgesloofd om hun onderzoeksinspanningen in een artikel te gieten speciaal voor uw lijfblad 't Duumpje. Ze laten zien dat er ook in uw eigen omgeving soms onverwacht veel natuur is om u over te verwonderen. U krijgt mogelijkheden aangeboden om aan activiteiten mee te doen of om over verschillende onderwerpen recente lokale informatie te lezen. Voor elk wat wils. De Algemene Ledenvergadering is op komst en we hopen dat u, geïnspireerd door het lezen van het jaarverslag over 2012, vrijdagavond 22 maart in groten getale naar de Grote Kerk op de Markt in Groede zult komen. We heten u graag welkom. De 8 werkgroepen van uw Duumpje geven u hun hoogtepunten van 2012. Ook in dit afgelopen jaar vonden diverse activiteiten plaats en was er volop kans om uw talenten te delen, te genieten van de diversiteit van de streek en te leren van de ervaring in de werkgroepen. Dit nummer geeft u een inzicht hoe het gesteld is met de mossen bij ons in de streek. De spreuk "Een rollende steen vergaart geen mos." is bekend, maar ook onze historische gebouwen en stenen zorgen voor diversiteit in de mossen. Zelfs onze vette klei heeft haar mossen. Plantenliefhebbers krijgen een pittig verhaal over zeekraal. Zelfs de eenvoud van de Eénbloemige zeekraal kan bij specialisten tot allerlei vragen en verificatiewerk leiden, zoals u kunt lezen. Onze vogelliefhebbers leveren u weer informatie over bijzondere vogels in onze velden, maar helaas ook een waarschuwing dat onze huiszwaluw flink achteruit gaat. Tevens roepen ze u op om deel te nemen aan het Jaar van de Patrijs'. Voor insectenkenners is in deze uitgave een artikel opgenomen over hun favoriete organismen en wel over wantsen. Het beestje heeft een geurtje, maar ook heel andere interessante eigenschappen. Tot slot schotelt de planologiewerkgroep u met een praatje en een plaatje weereen aantal onderwerpen voor die van belang zijn voor ons mooie landje. De zeer actieve lezers vinden een overzicht van activiteiten en excursies waaraan ze de komende maanden hun hart kunnen ophalen. Wij wensen u met dit nummer weer veel plezier I

't Duumpje | 2013 | | pagina 4