Algemene Ledenvergadering *1 Vrijdag 22 maart 2012, in de Grote Kerk op de Markt te Groede. Aanvang 19.30 uur. Agenda 1. Opening door de voorzitter 2. Beroep bij ALV tegen royementsbeslissing door het bestuur 3. Goedkeuring verslag ALV 30 maart 2012 te Aardenburg 4. Jaarverslag 2012 van de vereniging 5. Jaarverslagen 2012 van de werkgroepen 6. Financieel verslag 2012, verslag kascommissie en begroting 2013 7. Verkiezing nieuw lid kascommissie 8. Goedkeuring Huishoudelijk Reglement (zie losse bijlage) 9. Bestuursverkiezing 10. Rondvraag Pauze Het project Waterdunen is inmiddels in uitvoering genomen en ons oud-bestuurslid Adri Provoost informeert ons over de nieuwste ontwikkelingen. Op zaterdag en zondag na onze ALV vindt in de Grote Kerk het Duurzaam Weekend Groede plaats. Een vertegenwoordiger hiervan vertelt vrijdagavond voor ons publiek over duurzaamheid in het algemeen en wat we zoal zaterdag en zondag mogen verwachten. Agendapunt 2 Toelichting: Op 16 juli 2012 werd lid dhr. T. Buijsse door het bestuur geroyeerd op grond van artikel 7 lid 7 van de verenigingsstatuten. Op grond van datzelfde artikel heeft dhr. Buijsse besloten om bij de ALV tegen het bestuursbesluit in beroep te gaan. De ALV zal, na toelichting van de argumenten door bestuur en het geroyeerde lid, een uitspraak moeten doen over de rechtmatigheid van het bestuursbesluit. Agendapunt 3 Goedkeuring verslag Algemene Ledenver gadering 30 maart te Aardenburg. Dit verslag is eerder gepubliceerd in het zomernummer (nr. 2) van 2012 Agendapunt 4 Verenigingsjaarverslag 2012. We hebben het "Jaar van de Bij" (initiatief nemers: NBV, KNNV, IVN en Bijenstichting) afgesloten en zijn alweer een stuk gevor derd in het "Jaar van de Patrijs" (SOVON en Vogelbescherming). In het kader van het Jaar van de Bij heeft 't Duumpje zich aangesloten bij een initiatief van de Bijenvereniging Oost burg om bij het Waterschap Scheldestromen het huidige maaibeleid voor wegbermen ter discussie te stellen. Gezamenlijk hebben we in een tweetal bijeenkomsten een wijziging van dit beleid bepleit, opdat bijen/insecten kunnen profite ren van bloeiende bermgewassen. We troffen een luisterend oor, maar blijven voorlopig in afwachting van enig resultaat. Een belangrijk punt op de beleidsagenda van de vereniging blijft de regelmatige afstem ming met andere belanghebbende organisa ties op ons werkterrein. In dit verband was er het afgelopen jaar formeel overleg met ZLTO (afd. West Zeeuws-Vlaanderen) en met het college van B W van de Gemeente Sluis. Begin 2012 vormde de voorgenomen Wind- visie van de Gemeente Sluis een serieuze be dreiging voor het Westzeeuwsvlaamse land schap. Er werd niet alleen door 't Duumpje, maar massaal, vanuit diverse achtergronden met een breed scala aan tegenargumenten succesvol gereageerd. De discussie over al dan niet ontpolderen bleef een terugkerend item in de media. De excursie, die onze vereniging in mei organiseerde en ons in de Hedwigepolder, GOG-Kruibeke en Fort Steendorp bracht, sloot goed bij dit onderwerp aan en mag als zeer geslaagd worden beschouwd. Ongeveer 40 Duumpjesleden en introducées namen eraan deel. Er was in het afgelopen jaar nog een 2e Duumpjesactiviteit: in november werd er een publieksavond in het Ledeltheater georgani seerd, waarop dhr. Koos Dansen ons deelge noot maakte van zijn enthousiasme voor de natuur en hoe je dat in mooie plaatjes kunt vastleggen. We trokken een volle zaal (85); de reacties waren wisselend. Vorig jaar rapporteerden we nog dat het ledental tegen de landelijke trend in, min of meer stabiel bleef; afgelopen jaar is het ledental duidelijk gedaald. Contributie inning vergt steeds meer inspanning, omdat betalingsdiscipline achteruit gaat. In bestuursverband werd het afgelopen jaar 12 maal vergaderd. Op basis van artikel 7-lid 7 van onze statu ten heeft het bestuur besloten om een lid te royeren. Voor een aantal huishoudelijke zaken werd getoetst of ze nog voldoende actueel zijn: statuten, huishoudelijk regle ment, verzekeringen etc. De verenigings statuten werden getoetst aan de hand van actuele modelstatuten. De conclusie was dat de statuten voldoen, maar dat het goed zou zijn om een aantal additionele regels vast te leggen in een te actualiseren huishoudelijk reglement; het meest recente stamt uit 1981. Het nieuwe huishoudelijk reglement zal dan ook ter goedkeuring worden voorgelegd aan de ALV 2013 en u treft het aan als losse inleg in dit blad. Op de ALV 2011 werd goedkeuring verleend aan de verkoop van het belang in het perceel grond nabij de Masjeskreek te Aardenburg. De juridische overdracht wacht nog steeds op afronding. Ons verenigingsblad heeft met de uitgave in kleurendruk duidelijk aan kwaliteit gewon nen. Voor de vlinderwerkgroep is software aange schaft om de vlinderwaarnemingen door te leiden naar landelijke organisaties. Er wordt bezien of deze software breder ingezet kan worden. De website is sinds kort ondergebracht bij een andere webhost en daarmee verdwijnen een aantal beperkingen. De "Vrijwillig-aan-de-slag" website van de Gemeente Sluis wordt gebruikt om leerlin gen van het Zwincollege te wijzen op maat schappelijke stagemogelijkheden bij onze werkgroep Landschapsbeheer; ook werd via dezelfde website een poging gedaan om kandidaten te vinden voor andere vacatures binnen de vereniging (jeugdwerkgroepbe- geleiders, coördinator vlinderwerkgroep). De stagemogelijkheden werden snel volledig benut; response op de andere vacatures bleef minimaal. Agendapunt 5 Jaarverslagen van de werkgroepen Knotwerkgroep Zaterdag 14 januari is onze eerste knotdag in 2012. We zijn wederom te gast bij Petrus van 't Westeinde aan de Golepoldersedijk te Breskens. Een aardige voorjaarsdag, althans

't Duumpje | 2013 | | pagina 5