Huishoudelijk Reglement Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje West Zeeuws-Vlaanderen. 1 Lidmaatschap (Statuten art. 5,6,7) 1.1 Behalve gewone leden kent de vereniging ook jeugdleden. 1.2 Gewone leden en jeugdleden ontvangen het verenigingsblad 't Duumpje. 1.3 Huisgenoten van gewone leden (zg. 'gezinsleden') hebben dezelfde rechten en plichten als een gewoon lid, mits zij een economische eenheid vormen met een gewoon lid en op hetzelfde adres wonen. Zij ontvangen geen extra verenigingsblad en hebben geen extra stemrecht. 1.4 Een jeugdlid is een lid dat minimaal een leeftijd van 8 en maximaal een leeftijd van 16 jaar heeft. 1.5 Het bestuur is gerechtigd jeugdleden in subgroepen onder te verdelen. Jeugdleden hebben geen stemrecht tijdens de Algemene Leden Vergadering (ALV), maar mogen deze vergadering wel bijwonen. 1.6 Toelating als lid. 1.6.1 Nieuw aangemelde leden worden door het bestuur stilzwijgend als lid geaccepteerd, behoudens in die gevallen waarin het bestuur uitdrukkelijk anders mocht besluiten. 1.6.2 leder aan wie door het bestuur de toelating als aangemeld lid wordt geweigerd, ontvangt binnen een maand de beslissing per aangetekende brief. In deze brief zijn vermeld de redenen tot weigering én de mogelijkheid van beroep bij de Algemene Leden Vergadering (ALV). Degene die een dergelijk beroep aan tekent, heeft het recht tot het bijwonen van de behandeling van zijn beroep in de ALV; tevens krijgt hij/zij in deze vergadering de gelegenheid een toelichting geven. 1.7 Ledenbestand en de Wet Bescherming Persoonsgegevens. De vereniging houdt een ledenbestand bij. Dit ledenbestand wordt niet ter beschikking gesteld aan personen of bedrijven buiten de vereniging. Binnen de vereniging wordt de lijst alleen aan personen ter beschikking gesteld die deze informatie nodig hebben om specifieke verenigingstaken uit te voeren (penningmeester, redactie i.v.m. distributie periodiek etc.) 2 Contributies (Statuten art. 8) 2.1 Gewone leden betalen een jaarlijkse lidmaatschapsbijdrage van €15,= Jeugdleden betalen een jaarlijkse lid maatschapsbijdrage van 7,50. Aanpassingen van de contributie dienen te worden vastgesteld door de ALV. 2.2 De contributie moet uiterlijk 31 maart van enig jaar voldaan zijn. 2.3 Een lid dient bij bedanken vóór 1 december op te zeggen. Bij opzegging na 1 december blijft hij de contributie voor het daaropvolgende jaar ten volle verschuldigd. 2.4 Een nieuw lid dat tussen 1 oktober en 31 december voor het eerst contributie betaalt, is de contributie over het daaropvolgende jaar niet verschuldigd. 3 Bestuur (Statuten art. 9,10,11,12) 3.1 Het bestuur kan uit zijn midden een dagelijks bestuur kiezen, waarvan tenminste de voorzitter, de secretaris en de penningmeester of de secretaris/penningmeester deel uitmaken. Het dagelijks bestuur is verantwoording verschuldigd aan het voltallige verenigingsbestuur. 3.2 Na elke bestuursmutatie worden in de eerste vergadering van het nieuwe bestuur de verschillende taken rol len verdeeld en de verantwoordelijkheden vastgelegd. 3.3 Elk bestuurslid heeft te allen tijde het recht van inzage der boeken m.b.t. het geldelijk beheer door de pen ningmeester van de vereniging en de plicht daartoe wanneer het hem/haar doör minstens drie leden wordt verzocht. 3.4 Bij tussentijds aftreden van de penningmeester wordt de in artikel 14 van de statuten genoemde commissie in staat gesteld een onderzoek te houden. 4 Werkgroepen (Statuten art. 13) 4.1 Leden van het bestuur fungeren als contactpersoon voor één of meer werkgroepen van de vereniging en doen verslag van relevante adviezen/opmerkingen in de bestuursvergadering. 4.2 Het bestuur belegt tenminste 1 maal per jaar en bij voorkeur tegen het einde van het verenigingsjaar een vergadering met alle voorzitters/coördinatoren van de werkgroepen. Hierbij komen aan de orde: het meerjaren-beleidsplan en de daarvan afgeleide activiteiten; de plannen en de begroting van de werkgroepen voor het komende jaar; verslag van de activiteiten van het afgelopen jaar; financiële verantwoording. 4.3 Financiën: de penningmeester beheert de financiën van de werkgroepen. 4.4 Alle goederen/zaken door een werkgroep verkregen zijn eigendom van't Duumpje. 5 Aansprakelijkheid en verzekeringen 5.1 Aansprakelijkheid. De vereniging aanvaardt behoudens de aansprakelijkheid binnen de wet, geen aansprakelijkheid voor onge vallen en/of letsel van welke aard ook aan een of meer leden overkomen of voor schade van eigendommen van leden door diefstal, verlies, beschadiging of op enige andere wijze.

't Duumpje | 2013 | | pagina 6