Huishoudelijk Reglement Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje West Zeeuws-Vlaanderen (vervolg) 5.2 De bezittingen/de inboedel. Voor de totale inventaris van NBV 't Duumpje is een verzekering afgesloten. Ingeval van schade of diefstal is het van belang dit zo spoedig mogelijk te melden aan de penningmeester. 5.3 Bedrijfsaansprakelijkheid. De vereniging heeft een bedrijfsaansprakelijkheidsverzekering afgesloten. Deze aansprakelijkheidsverzekering dekt - uiteraard binnen de polisvoorwaarden - schade die leden van 't Duumpje door nalatigheid of onzorg vuldig handelen toebrengen aan anderen. Niet-leden die vrijwillig en zonder betaling meewerken aan door de vereniging georganiseerde activiteiten en in die hoedanigheid schade toebrengen aan derden, zijn gedekt door een Vrijwilligersverzekering van de Gemeente Sluis of Terneuzen. 5.4 Landschapsbeheer. Ongevals- en aansprakelijkheidsrisico's voor landschapsbeheer-activiteiten van de knotwerkgroep die uitge voerd worden onder auspiciën van SLZ, worden gedekt door verzekeringen via SLZ (Stichting Landschapsbe heer Zeeland) volgens regels die bij de betreffende werkgroep bekend zijn. Dit is een z.g. overkoepelende of secundaire verzekering, wat inhoudt dat in eerste instantie bekeken wordt of de verzekering van de persoon in kwestie aangesproken kan worden. Deze verzekering is ook van toepassing voor jeugdwerkgroepleden die aan deze activiteiten deelnemen. 6 Onkostenvergoedingen 6.1 Algemeen. Leden van de vereniging kunnen geen aanspraak maken op enige vergoeding voor hun prestaties in dienst van de vereniging. 6.2 Wel vergoed worden de werkelijk gemaakte kosten voor zaken die in naam en voor rekening van de vereniging i.v.m. verenigingsactiviteiten werden aangekocht en binnen de gemaakte budgetafspraken vallen. Tegen over leggen van de oorspronkelijke rekening kunnen deze kosten bij de penningmeester worden gedeclareerd. 6.3 In uitzonderingsgevallen kan met goedkeuring van het bestuur van bovenstaande worden afgeweken (bv indien 't Duumpje betaalde opdrachten voor derden uitvoert; reiskosten naar zittingen bij Raad van State). 7 Huishoudelijk Reglement (Statuten art. 22) 7.1 De ALV kan tot wijziging van dit reglement besluiten, mits het voorstel tot wijziging op de agenda van de verga dering is vermeld (en tenminste door 3 leden wordt gesteund). 7.2 Wijzigingen van dit reglement kunnen met gewone meerderheid van stemmen door de ALV worden aange bracht. 8 Bijeenroeping Algemene Ledenvergadering (Statuten art. 19) 8.1 Waar in de statuten sprake is van een schriftelijke kennisgeving of mededeling, wordt daaronder mede verstaan een kennisgeving of mededeling door middel van elektronisch berichtenverkeer(e-mail) met ontvangstbevesti ging. 8.2 Bij de oproep met agenda, schriftelijk of per e-mail, zullen indien mogelijk alle vergaderstukken worden mee gestuurd. Indien dit niet mogelijk/wenselijk is, zal in de agenda bij het betreffende agendapunt worden ver meld dat deze stukken bij de secretaris aanwezig zijn en kunnen worden ingezien dan wel beschikbaar worden gemaakt via de website. 9 Verenigingsblad 9.1 Het doel van het verenigingsblad dient overeen te stemmen met het doel van de vereniging. 9.2 In een redactie-statuut zijn de afspraken tussen bestuur en redactie gedocumenteerd. 9.3 Het bestuur is uiteindelijk verantwoordelijk voor de inhoud van het verenigingsblad. 10 Statutenwijziging/ontbinding (Statuten art. 20, 21 10.1 Bij een statutenwijziging blijft, indien nodig, het oude bestuur in functie totdat een nieuw bestuur gekozen is. 10.2 Bij ontbinding van de vereniging blijft het bestuur in functie, zolang als nodig is voor liquidatie van de vereni ging. 11 Slotartikelen 11.1 Dit reglement treedt niet in werking dan nadat het met meerderheid van stemmen door de ALV is vastgesteld. 11.2 Dit reglement dient ter inzage te zijn bij de secretaris, terwijl het tijdens iedere ALV aanwezig dient te zijn. 11.3 Voor overige bepalingen wordt verwezen naar de verenigingstatuten. In die gevallen waarin noch statuten noch huishoudelijk reglement voorzien, beslist het bestuur. Vastgesteld door de Algemene Ledenvergadering op 22 maart 2013.

't Duumpje | 2013 | | pagina 7