Picknickfestival V rr Zondagmiddag 23 juni vindt een evenement plaats rond de schaapskudde. Hieronder leest u er meer over. Suzanne de Zwart Eind augustus 2011 stond de Zeeuws- Er wordt nog druk geschaafd aan het uit- vlaamse schaapskudde in het middelpunt eindelijke programma, maar zonder enige van de belangstelling op een zonovergoten twijfel wordt het opnieuw een gezellige zondagmiddag aan de Kleine Loodijkpol- middag waar hele gezinnen en alle leeftij den Organisaties die betrokken waren bij den kunnen deelnemen aan afwisselende deze schaapskudde stonden er met een activiteiten, informatiestand, herders toonden hoe hun honden de schapen in het gareel hielden, U bent welkom vanaf 12.00 uur. Lunchtijd. Adri Provoost was er met een span boeren- De organisatie hoopt dat iedereen een paarden en de Groese bard Adrie Ooster- eigen welgevulde picknickmand meeneemt ling vertelde onder andere over't pèrd om in de volle natuur van de lunch te genie van baos Buze." ten. Als u geen zin hebt om met uw mandje overjarige vegetatie) het nieuwe groei- op stap te gaarii is da{ ook geen enke| seizoen ingaan, worden nu door het vee Zondag 23 juni vindt in dezelfde geest een bezwaar. Er zijn allerlei kraampjes met tong- kort gegraasd. Dat betekent dat op deze middag plaats aan de Marolleput, waarin strelende heerlijkheden die ervoor zorgen plekken de bodem weer zichtbaar wordt. allerlei activiteiten gepland zijn: diverse dat uw maag toch wel gevuld wordt. Er wordt dan lucht en licht in de vegetatie kraampjes met streekproducten, meel van gebracht, zodat de zon de kale grond kan de Cadzandse windmolen, ambachtelijk ijs, Het geheel vindt plaats op het terrein van beschijnen. Zaden, die soms al jaren gedul- apparatuur om vruchtensappen te ma- de theetuin 'In de Morelleput' bij familie dig liggen te wachten in de schaduw, wor- ken, informatie over Stichting Het Zeeuws De Zwart aan de Marolleput. Er is ruim den hierdoor tot kiemen geprikkeld. Dat Landschap, over 't Duumpje, krulbolde- voldoende parkeergelegenheid. Gezien kan betekenen dat soorten die sinds tijden monstraties door de Oostburgse bolclub, de centrale ligging van de Marolleput is niet meer zijn gezien, plots weer acte de een kampvuur waar de jeugd broodjes kan de fiets natuurlijk het aangewezen middel présence geven. Maar ook nieuwe soorten bakken, een barbecue om de inwendige om erheen te komen. Maar dat had u al kunnen profiteren van deze extra opper- mens te verzorgen, volksspelen (binnen en begrepen, vlakte aan kiemmilieu. De soortenrijkdom buiten), rond 15.00 uur een optreden van in het gebied kan hierdoor een serieuze ensemble Krapuul en nog veel meer. boost krijgen. Dit alles onder de leus 'hoe meer je opruimt, hoe meer je krijgt.' Laat de lente nu maar komen! Grote bonte specht neemt de trap Begin april fiets ik op een vroege nevelige zondagochtend door Oostburg. In de verte hoor ik een specht roffelen. Het is het bekende geluid, of toch niet? Het valt me op dat het geluid anders klinkt, harder en helderder. Ik spits de oren en wacht tot de roffel zich herhaalt. Het is even stil, maar dan klinkt het opnieuw. Het lijkt wel een metaalachtig geluid. Ik besluit de locatie op te sporen. Dat brengt me bij het industrie terrein. Voor de exacte locatie is het wachten op een volgende roffel. Als die zich aandient, draai ik mijn hoofd in de richting van het geluid en ikzie een aluminium trap, uitgeschoven tegen een treurwilg met de dader, een grote bonte specht, die op het aluminium de perfecte toonladder aan het instuderen is. Schapenmiddag 2011 Suzanne de Zwart).

't Duumpje | 2013 | | pagina 11