de berm 'wat terug te zetten.' Het ligt voor de hand de berm niet te kort af te zetten, want anders kun je een jaar later weer beginnen. Maar het is natuurlijk niet de bedoeling deze opruimwerkzaamheden zo onachtzaam uit te voeren dat wortels van bomen flink beschadigd worden, waarmee de levensduur van de bomen verkort wordt. Stroopuitkreek Nu we het toch over inzet van groot mate rieel hebben, blijkt daar werkelijk alles voor te moeten wijken. Binnenwegen Sommige binnenwegen worden aan beide zijden omzoomd door prachtige hoogop- gaande bomen. Een lust voor het oog. De bermen van de wegen hebben echter de neiging steeds verder uit te stoelen, waar- Bij de Stroopuitkreek is bijgaand idyllisch plaatje geschoten, maar blijkbaar had men nog een stapel doorgroeistenen met een bankje over die liefst op een van de mooi ste plekjes van Zeeuwsch-Vlaanderen een plaatsje moesten krijgen. Natuurlijk kan de rattenvanger nu vorstelijk te water gaan en ook enkele fietsers zullen het bankje weten te waarderen. Maar de kortzichtigheid heeft In dit geval echter zijn de struiken met wor tel en tak uitgerukt, verhakseld, en de dijk is achtergelaten zonder dat duidelijk is of er nog een afsluitende behandeling plaats zal vinden. Er is telefonisch nagevraagd wat men beoogde met de behandeling maar één en ander was blijkbaar uitgevoerd buitenom de 'verantwoordelijk ambte naar.' We hopen dat we binnenkort nader geïnformeerd worden over de intentie die ten grondslag ligt aan de onzes inziens pure vernielzucht. De foto's op deze pagina maken de kaalslag verder duidelijk. We hopen dat het ditmaal geen halfjaar moet duren alvorens er een hopelijk plausi bel antwoord komt. door het effectief beschikbare rijvlak steeds smaller wordt. Een voor de hand liggende karwei voor het waterschap is dus af en toe hier geprevaleerd boven ieder gevoel voor natuur en landschap. De weggevaagde brandnetels, bra menstruiken en rietkraag vormden een ondoordringbare schuilplaats voor huis mussen, ringmussen (zie Rode Lijst onder 'kwetsbaar'), karekieten, bosrietzanger, duumpje, merels en mezen. Het waterschap redeneert waarschijnlijk in alle simpelheid dat men met doorgroeistenen ook de na tuur bevordert. "Waar maken die groene jongens zich druk over?" Op de afgelopen jaarvergadering van onze vereniging kwamen nogal wat opmerkin gen over het beheer van het waterschap. En of we daar 'wel eens wat aan deden.' Bij deze!

't Duumpje | 2013 | | pagina 15