Korte berichten ft Ook ditmaal weer een rijke verscheidenheid aan zaken die het afgelopen kwar taal, en soms al veel langer, spelen binnen de vereniging. Ook onderwerpen die slechts zijdelings de vereniging betreffen, kunt u hier aantreffen. Verzameld door Jaap de Hulster Illegaal scheuren wei Draaibrug Na het gesprek ten gemeentehuize over een in de EHS gelegen gescheurde wei was onze delegatie toch wat verstoord over de kwaliteit van de aangevoerde argumenten. Om die reden hebben we in een zienswijze bij de gemeente aangedrongen op handha ving. Enkele weken hierna ontvingen we, in kopie, de brief die B W gezonden hebben aan de ons inziens overtredende partij, met de kennisgeving dat men, vooruitlopend op een komende bestemmingsplanwijzi ging niet zou optreden. Onze vereniging werd erop gewezen dat we te zijner tijd bezwaar konden maken tegen de wijziging bestemmingsplan die er in september toe zou moeten leiden dat een volgens ons illegaal handelen achteraf gelegaliseerd zou worden. Een handelwijze waarmee we in het verleden binnen deze gemeente al regelmatig geconfronteerd werden. Inmid dels is ons bekend geworden dat er bij het onderhavig gebiedje nog iemand de mate van halfslachtigheid van de gemeente zit af te wachten. Dat biedt vooruitzichten ook zijn stukje wei te scheuren. Hoogbouw Cadzand-Bad Wat betreft onze zienswijze die we indien den tegen de plannen voor de hotels De Branding en het Strandhotel hebben we een ontvangstbevestiging ontvangen, maar verder taal noch teken. Er is momenteel veel gaande in hotspot Cadzand-Bad en dhr. Muylle is wederom in ons clubgebouw op bezoek geweest om de belangen van zijn Compagnie nog eens uit de doeken te doen. Hiernaast heeft een Duumpjes- delegatie ten gemeentehuize een aantal gesprekken gevoerd over alle nieuwe plan nen die op stapel staan o.a. in de Tienhon derdpolder. ledereen is gediend met een duidelijke structuurvisie met dito randvoor waarden, die o.a. mede worden bepaald door een goed onderbouwde natuur- en landschapsparagraaf. Ter voorbereiding op de gesprekken heeft een viertal leden van de planologiewerk groep plan Cavelot per benenwagen uitgebreid doorkruist om te zien wat er van eerdergemaakte afspraken met de gemeente over de inrichting van Cavelot terechtgekomen is. Daarover vallen nog wel wat 'eitjes te pellen' en we zullen deze ervaringen laten meewegen bij de beoor deling van verdere plannen. Vooral ten aanzien van het vastleggen van onderlinge afspraken zullen we ons moeten inspannen om te voorkomen dat afzien van zienswij zen onzerzijds ons achteraf lege handen blijkt op te leveren. Reuring in de bijenwereld. In het vorig Duumpje schonken we aan dacht aan enkele uitzendingen van Zembla waarin gewezen werd op de wetenschappe lijke discussie over het gebruik van neonico tinoïden in 'gewasbeschermingsmiddelen'. Bij het ter perse gaan van dit nummer werd bekend dat Europa niet langer toestaat dat landen als Nederland beslissingen maar blijven uitstellen, terwijl velen binnen de wetenschappelijke wereld op basis van onderzoek aannemen dat gebruik scha delijk is. Een aantal Europese landen heeft gebruik van de stoffen reeds verboden en anderen hebben gebruik opgeschort totdat er duidelijkheid is over de schadelijke nevenwerkingen. Dat moratorium wordt nu geheel Europa opgelegd en geldt vanaf 1 december voor drie neonicotinoïden van fabrikanten Bayer CropScience en Syngenta. Het verbod geldt voor maximaal twee jaar. De Commissie hoopt in deze periode abso lute duidelijkheid te krijgen over de relatie tussen de neonicotinoïden en bijensterfte. In ieder geval is de discussie weer volop en op alle podia losgebarsten. Begin mei zagen we dat zelfs een veelbekeken volks programma als Radar een aantal weten schappers aan het woord liet, die aangaven dat men niet langer mocht dralen met het nemen van maatregelen. Natuurgebied Het Zwin In het Belgische Zwin is Ghendt Dredging volop bezig met afplaggen en herinrichten. De grootste klus moet net voor het seizoen gereed zijn. De laatste loodjes zijn voor het naseizoen. Enkele maanden geleden wer den we uitgenodigd voor een excursie door het projectgebied. In het totale project draait ook het Zwin museum aan de Nederlandse kant mee. Het plan is het bestaande gebouw terug te brengen tot een onbemand informatiepunt, altijd en voor iedereen toegankelijk en te vens dienend als verzamelpunt voor excur sies. Op verzoek van gemeente Sluis heeft een aantal Duumpjes nog wat tips gegeven in het voortraject van de planvorming. Zeeuwse Bibliotheek Onze vereniging stuurt sinds jaar en dag van iedere uitgaaf een exemplaar naar de Koninklijke Bibliotheek in 's-Gravenhage en tevens aan het Zeeuws Documentatiecen trum, onderdeel van de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg. We kregen bericht van de Zeeuwe biblio theek dat men analoog aan de Zeeuwse Krantenbank ook bij het documentatiecen trum alle tijdschriften digitaal beschikbaar wil stellen, leder tijdschrift moet hiervoor toestemming geven, dus ook 't Duumpje. In principe heeft het bestuur er geen bezwaar tegen dat men jaargangen in de digitale tijdschriftenbank opneemt, maar we hebben nog enkele vragen. Zo is er de Afgeplagd Zwin (Jaap de Hulster).

't Duumpje | 2013 | | pagina 18