m Staals-Spaa„se vraag of een uitgaaf alleen inzichtelijk is, dan wel ook gedownload kan worden. Het antwoord hierop kan bepalend zijn of we toestaan een uitgaaf kort na publicatie op te nemen dan wel pas 1 of 2 jaar hierna. Een ander aspect is dat niet alleen onze toe stemming nodig is, maar eveneens die van iedere schrijver die ooit een artikel in ons Duumpje geschreven heeft. Aangezien in de loop der jaren een groot aantal schrijvers artikelen heeft bijgedragen, moet iedere scribent persoonlijk toestemming geven. Oproep Aansluitend bij het voorgaand stukje, is het ondoenlijk alle duumpjes van de afgelopen 30 jaar na te speuren op auteurs. Sommigen zijn overleden, anderen verhuisd etc. Om praktische redenen verzoeken we iedereen die ooit een artikel in dit blad geschreven heeft, met ons contact op te nemen. Indien u wel eens een stukje geschreven heeft en geen bezwaren hebt tegen opname in de digitale tijdschriftenbank, is het met een mailtje uwerzijds gauw geregeld. Ingeval u een ander standpunt inneemt, dan wel vragen heeft, verzoeken we u met het secretariaat (secretariaat@duumpje.nl) in contact te treden. Patrijzenjacht in Vlaanderen Kort voor de ALV in Groede ontving het bestuur het verzoek van onze Belgische zustervereniging een petitie te onderteke nen tegen het toestaan van jacht op een aantal vogels, waaronder de patrijs. Een inspreker op de ALV, zelf jager, vond dat onnodig, want een zichzelf respecte rend jager schiet alleen regulerend, dus op soorten die in (te) ruime mate in de natuur voorkomen. Patrijzen zie je bijna niet meer, dus geen enkele jager die het in zijn hoofd zou halen een patrijs op de korrel te nemen. Een overgrote meerderheid bleek echter heel wat minder fiducie te hebben in het oordeel van een jager. Temeer omdat we hier in onze contreien regelmatig gezel schappen zien in volledige oorlogsuitrus ting met dikke fourwheeldrives voorzien van Belgische nummerplaten. Die maken de indruk gewoon een middagjegezellig te komen knallen. We hebben dus onze steun uitgesproken. Actualiseren bestemmingsplannen De tijd staat niet stil en het bestemmings plan buitengebied, slechts enkele jaren geleden geheel herzien, vraagt al om een aantal wijzigingen. Zo had men wat laat in de gaten dat er bij Groede een vliedberg lag. We nemen aan dat deze nu wel in het bestemmingsplan opgenomen zal worden. Ongetwijfeld zullen ook wat flagrante overtredingen met de mantel der liefde worden bedekt door de overtreding achteraf te legaliseren. Dat voorkomt handhavend optreden en lijdt niet tot stemmenverlies voor politieke ambtsdragers. Zo'n geval betreft het eerder beschreven illegaal scheuren van een wei te Draaibrug. Bouwblokken Onze vereniging zal exra alert zijn op het vergroten van bouwblokken. De schuren in het buitengebied worden steeds groter en soms lijkt het of Philips een nieuw industri eel complex in het buitengebied gebouwd heeft. Zolang een uitbreiding binnen het bouwblok blijft, heeft de gemeente geen enkel wapen in handen om regulerend op te treden. De afgelopen jaren heeft onze vereniging uitsluitend succes kunnen boe ken in die gevallen dat het bouwblok over schreden werd, waarmee we een breekijzer in handen hadden om landschappelijke inpassing te bewerkstelligen. Zo liepen we vorige maand tegen een aanvraag op, waarbij duidelijk was dat bij een vorige bestemmingsplanwijziging het bouwblok flink vergroot was, ver voor uitlopend op bouw van een forse nieuwe schuur, zonder dat ook maar enige boom of struik geplant moest worden. De nieuwe schuur past perfect in het nieuwe bouw blok, dus er is geen enkele mogelijkheid om ook maar een snipper schaamgroen af te dwingen. Ongetwijfeld zal iemand replice ren dat de forse nieuwe schuur juist nodig is om het erf op te kunnen ruimen, maar die smoes kennen we nu wel. Dat de bouw in Hoofdplaat, 50 meter verwijderd van vakantiepark Village Scaldia, het toeristisch recreatief product, waarmee de gemeente dikwijls ronkend schermt, niet ten goede zal komen, zal iedereen duidelijk zijn. We zullen dus pleiten om bij de aanstaande herziening van ieder bouwblok nu reeds de landschappelijke inpassing voor te schrijven. Dat komt het toeristisch recreatief product ten goede en voorkomt dat de ge meente naderhand met lege handen staat. Eigentijdse uitvoering Staats-Spaanse Linies (Archief Duumpje).

't Duumpje | 2013 | | pagina 19