Inhoud Inhoud en redactioneel Algemene ledenvergadering 22 maart 2013 Tentoonstelling Waterdunen Duurzaam weekend Groede Ludo Goossens, natuurfotograaf Lange winter zorgt voor grote schoonmaak in de Willem Leopoldpolder Picknickfestival aan de Marolleput Visdieljes pluizen braakballen Schone schijn? Over lekke vijvers Maatschappelijke stage Korte berichten Veldwaarnemingen Activiteiten Adressen i 3 4 5 6 9 10 11 12 14 16 17 18 20 22 24 Wa/ter de Milliano Jaap de Hulster Jaap de Hulster Awie de Zwart Suzanne de Zwart Jaap de Hulster Berna van Vilsteren/Sjaak Herman/Jaap de Hulster Christien D'hoore en Sjaak Herman Roger Blaakman - Illegaal scheuren wei Draaibrug - Hoogbouw Cadzand-Bad en Tienhonderdpolder - Reuring in de bijenwereld - Natuurgebied Het Zwin - Zeeuwse Bibliotheek gaat digitaal - Oproep aan auteurs in 'tDuumpje - Patrijzenjacht in Vlaanderen -Actualiseren bestemmingsplan buitengebied Reggy van Poecke Foto voorpagina: Steenuiltje in de avondzon (Ludo Goossens). Na een uitermate lang winterseizoen is een late lente ingetreden en vanuit Engeland meldt een actief lid dat daar de bermen barsten van bloemen, bijen, vlinders en fleurige kleuren. Tegelijkertijd horen we Omroep Zeeland vertellen dat het waterschap 4000 kilometer wegbermen begint te klepelen, de eerste ronde dit jaar. Weg bloemen, bijen, vlinders en fleurige kleuren. Is dat duurzaamheid Met een klein gezelschap hebben we het zo goed als gereed zijnde plan Cavelot eens van (erg) dichtbij bekeken. In het voortraject had men ons verteld te zullen bouwen met duurzame materialen. We aanschouwden de aan alle woningen aangebrachte lijsten, kozijnen en vensterluiken, gefabriceerd uit ofwel lichtgeel ofwel lichtgrijs plastic. En het bij iedere bungalow op het steiger liggende bootje heeft als tint 'bleu royal' Allemaal onderhoudsvrij, dat wel, maar duurzaam gefabriceerd Er zijn grote plannen met de 'hot spot' Cadzand-Bad. Het duurzaamheidsstreven schrijft voor ons de vraag te stellen hoe we aan zullen kijken tegen de alom aanwezige, en nog flink uit te breiden hoogbouw als over 10 jaar deze spot wat minder hot geworden is. Zijn we dan nog steeds enthousiast of zullen we het gevoel hebben van een koude kermis thuis te komen Tijdens het duurzaam weekend Groede, waarvan we in deze uitgaaf uitgebreid verslag doen, werd voortdurend benadrukt dat duurzaam synoniem behoort te zijn met langetermijnvisie; in veel gevallen niet altijd de goedkoopste oplossing, maar op de lange termijn wel die met de langste 'houdbaarheid.' En voorzover we dat zelf niet meer zullen meemaken, dan toch voor onze nazaten. Verder in dit nummer de gebruikelijke verscheidenheid. Zo doen we u een aantal tips voor tuinvijvers aan de hand. Als u nog nooit gehoord heeft dat braakballen van roofvogels er eigenlijk zijn om uitgeplozen te worden, leest u er hier meer over. We kanaliseerden verder enig ongenoegen binnen onze vereniging over maaien en wegenonderhoud en geven enkele hartekreten ten beste op welke wijze het toeristisch-recreatief product van West Zeeuwsch-Vlaanderen beter bevorderd kan worden dan tot nu toe gebeurt. We sluiten traditioneel af met de vogelwaarnemingen en in onze agenda krijgt u een overzicht van de interessante uitstappen waaraan u kunt deelnemen, hier of net over de grens. We wensen we u veel leesplezier, een goede zomervakantie en tot begin september wanneer het volgend nummer in uw brievenbus valt.

't Duumpje | 2013 | | pagina 3