Algemene Ledenvergadering Vrijdagavond 22 maart vond de Algemene Ledenvergadering plaats. Bestuurs lid Walter de Milliano maakte het hiernavolgende verslag. Verslag Algemene Ledenvergadering 't Duumpje op 22 maart 2013 in de Grote KerkteGroede. - De presentielijst wordt door bestuurslid Jaap de Hulster bijgehouden; er zijn 37 personen aanwezig: 1 nieuw lid, 32 leden en 4 huisgenootleden. - Bericht van verhindering werd ont vangen van de volgende leden: Hans Enkelaar, Heieen Kesteloo, Jaap van Peperstraten, Reggie van Poecke en Leo Ruijtenburg. 1. Opening door de voorzitter - De voorzitter heet iedereen welkom en opent de 38e jaarvergadering. De Alge mene Ledenvergadering werd voor het laatst in 1997 in Groede gehouden. De onderwerpen die na de pauze aan de orde komen, sluiten aan bij de vergader locatie: we worden achtereenvolgens over "Duurzaam Groede" geïnformeerd door Bart Groot en hierna praat Adrie Provoost ons bij over "Waterdunen." - In het openingswoord staat de voorzit ter kort stil bij agendapunt 8, waarin een nieuw huishoudelijk reglement aan de orde komt ter vervanging van de sterk verouderde versie uit 1981. - Ook refereert hij kort aan het overleg dat een dag eerder plaatsvond tussen vertegenwoordigers van de Gemeente Sluis en 't Duumpje over de ontwik kelingen aan de kust en dan met name in Cadzand-Bad. Beide partijen waren het erover eens dat het vroegtijdig betrekken van de natuurbelangen in de ontwikkelingsplannen voor alle betrok ken partijen voordelen oplevert. Toch een klein lichtpuntje, waar we vorig jaar op de ALV nog spraken over bedreigingen als gevolg van een nieuw en vrijer omgevingsplan voor Zeeland. - De agenda wordt vastgesteld als voor gesteld. 2. Beroep bij de ALV tegen een besluit tot royement door het bestuur. - De vergadering wordt geïnformeerd over de procedure die zal worden gevolgd om dit punt ordelijk te laten verlopen. De voorzitter licht toe hoe en waarom het bestuur 16 juli 2012 tot het royement van dhr. T. Buijsse is gekomen en wel op grond van artikel 7 leden 1c en 7 van de verenigingsstatuten. Ver volgens krijgt dhr. Buijsse gelegenheid tot het voeren van verweer tegen de beslissing van het bestuur. Hierna wordt de aanwezige leden verzocht schriftelijk hun goedkeuring te hechten aan het genomen bestuursbesluit tot royement. Dhr. Steijn en dhr. Goossens bieden zich aan om de stemmen te tellen. - De uitslag van de stemming: 19 stem men vóór het royementsbesluit, 6 stem men tegen en 8 onthoudingen. In totaal 33 uitgebrachte stemmen. - Er werd, met instemming van dhr. Buijs se, besloten niet te herstemmen, nadat de voorzitter meldde dat één huisge nootlid onbewust (onreglementair) aan de stemming had deelgenomen. Dhr. Buijsse heeft hierna de vergadering verlaten. 3. Goedkeuring verslag ALV 30 maart 2012 te Aardenburg. - Het verslag werd gepubliceerd in het zomernummer 2012 van 't Duumpje. Het verslag werd door de vergadering goedgekeurd zonder op- of aanmerkin gen. 4. Jaarverslag over het jaar 2012 Dit jaarverslag werd gepubliceerd in het lentenummer van 't Duumpje, jaargang 39 en het geeft geen reden tot op- of aanmerkingen en wordt daarmee dus ongewijzigd vastgesteld. 5. Jaarverslagen over 2012 van de werk groepen. Ze zijn eveneens gepubliceerd in het lentenummer van 't Duumpje, jrg. 39. De verslagen van de werkgroepen worden aan de orde gesteld, waarbij de volgende opmerkingen worden geno teerd: - ten aanzien van de vlinderwerkgroep: a. Zijn er voldoende waardplanten voor vlinders? Er wordt op gewezen dat de frequentie en intensiteit van maaien van belang zijn en dat Waterschap De Zeeuwse Eilanden hiervoor een ge dragscode heeft. Men vraagt zich af of er nergens bermen zijn die ten behoeve van de vlinders kunnen ontkomen aan de maaibalk. De planologie- en vlinder werkgroep zullen hier een gezamenlijke actie van maken. Is Huttentut (Camelina sativa) een inte ressante waardplant voor insecten? Er werd gewezen op het feit dat kruis- bloemigen (de familie waartoe hut tentut behoort) een aantal specifieke gasten hebben en niet aantrekkelijk zijn voor alle insecten. Het zaad zaait bovendien gemakkelijk uit, ook op plaatsen waar dit minder gewenst is. Er is belangstelling voor een artikel over deze plant in een volgende uitgaaf van 't Duumpje. - met betrekking tot de vogelwerkgroep: Eten spechten bijen? Door verschillende imkers is waargenomen dat spechten bijenkasten vernielen om bijen te eten. 6. Financieel verslag 2012, verslag kas- commissie en begroting 2013. - Balans, verlies- en winstrekening met toelichting werden gepubliceerd in eer dergenoemde uitgave van 't Duumpje. - De penningmeester geeft een toelich ting op de cijfers. Contributie-inning verloopt moeizaam en vraagt veel aan dacht (verhuizing zonder adreswijzigin gen; vergeten op te zeggen; meerdere aanmaningen). Ook donaties in de vorm van een gunstig afgeronde overboeking van contributie nemen af. - Balans per 31-12-12: Erratum: Zeewind te wijzigen in Zeeuwind. De balans laat zien dat het vermogen is afgenomen van €15.830 naar€14.310. - De kascontrole is uitgevoerd door de dames Ada van den Broeke en Brenda de Haan; één factuur bleek per email te zijn ontvangen en ontbrak in de gecon troleerde administratie. De vergadering gaat akkoord met het financiële verslag 2012 en de begroting 2013 en verleent daarmee décharge aan penningmeester en bestuur over het boekjaar 2012. 7. Verkiezing nieuw lid kascommissie. Aftredend is mevr. Brenda de Haan. Dhr. Han Riseeuw was reservelid, treedt in 2014 aan en controleert dan samen met mevr. Ada van den Broeke. Als nieuw reservelid biedt dhr. Bram de Keuninck zijn diensten aan. 8. Goedkeuring Huishoudelijk Reglement - Het nieuwe huishoudelijk reglement werd als losse inleg in 't Duumpje gedistribueerd. De voorzitter geeft een

't Duumpje | 2013 | | pagina 4