Tentoonstelling Waterdunen SSmi korte toelichting op een aantal belang rijke, nieuwe onderdelen. Het betreft hier de artikelen 1.7 (Wet Bescherming Persoonsgegevens), 2 (contributie/op zegging), 3.2 (taken/rollen bestuur), 4 (minder vrijblijvendheid in het omgaan met werkgroepen) en 5 (over aansprake lijkheid/verzekeringen). - Het nieuwe huishoudelijk reglement wordt vervolgens door de vergadering goedgekeurd. 9. Bestuursverkiezing. Voorzitter Jo Tim mers wordt bij ac clamatie en met applaus herkozen. Er hebben zich geen kandidaten gemeld voor de vacante bestuursvacature. 10. Rondvraag. - Danny Bauwens vraagt aandacht voor het probleem "plastic in zee." Talloze vissen en vogels verliezen op een gru welijke wijze het leven door rondslin gerend plastic, kilometerslange in zee zwevende visnetten etc. Het betreft hier een wereldwijd probleem, dat door een kleine vereniging als 't Duumpje niet opgelost kan worden. Wel kunnen we onze leden oproepen plastic niet te la ten rondslingeren en aan te bevelen de volle medewerking te geven aan acties in het kader van De Week van de Zee, schone stranden bij gemeente Sluis etc. - Jimmy Pijcke, lid van de vogelwerk groep, heeft het bestuur uitgenodigd om een actie van Vogelbescherming België te ondersteunen. Deze actie heeft betrekking op een nieuw jacht- besluit (2013-2018), dat ter goedkeuring voorligt in België. Zo zou de jacht op patrijs in Vlaanderen worden toege staan, terwijl de jacht op de patrijs in Nederland verboden is, de stand ernstig terugloopt en men zich veel moeite getroost (2013 - Jaar van de Patrijs) de stand positief te beïnvloeden. De vergadering gaat ermee akkoord om deze actie namens onze vereniging te ondersteunen. Eric Dekker meldt dat het Nederlandse verbod te jagen op de patrijs eigenlijk overbodig is. Een jager die zijn rol op juiste wijze vervult zal een kwakke lende soort als patrijs nooit bejagen. Verder constateert hij dat ondanks het jachtverbod in Nederland de soort erg terugloopt. Het ligt dus niet aan het bejagen van de soort, maar aan andere factoren die de teruggang veroorzaken. Tijdens rigoureus maaien, ook van weg bermen, worden nesten vernield. Eric Dekker nodigt leden en in het bijzonderde planologiewerkgroep uit op zijn bedrijf om hen voorlichting te geven over windmolens/windenergie. Men vraagt aandacht voor het feit dat sommige nieuwe koolzaadrassen geen honing aanmaken, hetgeen ongunstig is voor de bijenstand. In dit kader speelt ook de actuele discussie over het effect van neonicotinoïden. - Argen Goossens is voornemens Petrus van 't Westeinde te bezoeken en geeft aan de groeten van alle aanwezige Duumpjesleden te zullen overbrengen. Deze symphatieke geste wordt enthou siast gesteund door de vergadering. 11. De voorzitter sluit de vergadering en hiermee het formele deel van de avond. Na de pauze gaat dhr. Bart Groot in op de historie en het huidige gebruik van de kerk alsmede op het initiatief "Duurzaam Groede." Vervolgens presenteert Adrie Provoost de laatste ontwikkelingen rond Waterdunen en hoe het belang van de natuur daarin meespeelt. Inmiddels is de tentoonstelling in de Grote Kerk vanaf 1 mei tot 1 oktober weer open gesteld voor bezoekers. Op de expositie beleeft u Waterdunen let terlijk. U hoort en ziet de vogels en krijgt een goed beeld van het natuurgebied. Op de informatiezuilen leest u alles over het project Waterdunen. Via een beeldscherm zijn de website en de film over Water dunen te bekijken en kunt u informatie krijgen over 'zusterprojecten': het Zwin, de Grevelingen en Minsmere (GB). Kinderen kunnen in een bootje spelenderwijs via een beeldscherm door Waterdunen varen. Op de vide kunt u met een verrekijker op zoek gaan naar de verschillende vogel soorten die straks in Waterdunen voorko men. De expositie van Waterdunen is gratis toe gankelijk en dagelijks geopend van 11.00 uur tot 16.30 uur. Vrijwilligers van Grote Kerk en Werkgroep Waterdunen Groede staan klaar om u te ontvangen. De expositie over Waterdunen wordt gefi nancierd vanuit Natura People, onderdeel van het Europese programma Interreg. Deze organisatie wil de economische en sociale samenhang in de hele EU verster ken door samenwerking te bevorderen. Natura People werkt aan een internatio naal netwerk om de bekendheid en waar dering van gebieden langs de zuidelijke Noordzeekust te vergroten. Men stimu leert bezoekerscentra en internationale kennisdeling tussen de beheerders van de gebieden. De expositie laat de verbinding zien tussen natuur(behoud), recreatie, economie en toerisme, niet alleen in het project Waterdunen, maar ook in zuster projecten als Zwin en Grevelingen.

't Duumpje | 2013 | | pagina 5