Ludo Goossens, natuurfotograaf 9 Decennia terug maakte Ludo Goossens tijdens een Algemene Ledenvergade ring indruk met schitterende dia's. Een uwer redacteuren was er toen ook al bij. Jaap de Hulster 15 maart 1991 vond in Café de Tol te Oost burg een Algemene Ledenvergadering plaats waarin na de pauze plaats ingeruimd was voor Jacques Kleppe van de Vlaamse Krekenwerkgroep. De ruilverkavelingscom missie Aardenburg was volop in de weer, en aangezien kreken zich niks aantrekken van grenzen lag het voor de hand ook eens net over 'de schreeve' te kijken. Dat deed je in die dagen met dia's en ze werden vertoond door Ludo Goossens. In de jaren erna kom je elkaar dan zo hier en daar eens tegen en toen Ludo kort geleden aankondigde bij Staatsbosbeheer in de Braakman een presentatie te geven, leek dat een uitgelezen moment voor een uitgebreider gesprek. Inmiddels heeft hij heel wat prijzen bin nengesleept, is op veel tentoonstellingen te zien geweest, heeft zo'n beetje de hele wereld bereisd en op zijn webstek www.ludogoossens.be zien we foto's van de Balkan, de Zwarte Zee, uit Polen, Spanje en Alaska. Toch komen de meeste foto's ge woon uit het Meetjesland en vooral vanuit zijn eigen tuin in het buitengebied van Sint Laureins. Zijn grondgebied grenst aan een ooit dichtgegooide kreekverbinding tussen de Blokkreek en de Vrouwkenshoekkreek. Vorig jaar is deze oude kreekbedding uitge graven en beide kreken staan nu weer met elkaar in verbinding, hetgeen tot 'robuuste' natuur moet leiden. Tijdens de presentatie in De Braakman beperkte Ludo zich tot foto's uit dit eigen 'buitengebied' waar een keur aan vogels neerstrijkt. Vooral als je zorgt dat er een smakelijk hapje gereed ligt. En als je met engelengeduld vele uren in opgevouwen toestand in een schuilhutjezit, maak je de mooiste foto's. Ludo ziet in ieder levend wezen een kunst werk op zich en daar dient respectvol mee omgesprongen te worden. Helaas krijgt de ons omringende natuur een behandeling die slechts achteruitgang bewerkstelligt. Met zijn foto's probeert Ludo in beeld te brengen wat we dreigen te verliezen. Om de broosheid van de natuur beter tot uitdrukking te brengen, zou het goed zijn dat zijn foto's een bredere bekendheid krij gen dan via een incidentele tentoonstelling mogelijk is. Om die reden is Ludo bezig een beeldbank op poten te zetten. Opzijn huidige blog www.ludogoossens.be krijgt u al een voorproefje, maar de beeld bank zal via een handig zoeksysteem inzich telijk zijn. U kunt ook foto's in hoge resolutie downloaden. Verder biedt een webstek het voordeel dat het geheel voortdurend geactualiseerd kan worden. Een precieze datum waarop de beeldbank gereed is, is nog niet bekend, maar hij is gehuisvest op het eerder genoemde inter netadres, dus u kunt af en toe al een kijkje nemen. En mocht u dat vergeten zijn, dan zal uw redactie u er in een volgend nummer nog wel even aan herinneren. Canadese ganzen in de Braakman (Ludo Goossens).

't Duumpje | 2013 | | pagina 9