Schapen en Visdiefjes MEER INFORMATIE OF AANMELDEN? - - uilmin mimm mm in i II Zondagmiddag 23 juni vond, zoals enkele jaren terug, een evenement plaats waarin de schaapskudde centraal stond, maar ook veel Visdiefjes genoten heb ben. De middag startte rond 12.00 uur en de in formatievoorziening over de schaapskudde stond centraal. Bezoekers konden zien hoe schapen geschoren werden, hoe de honden een kudde in de goede richting dreven en iedere bezoeker kon zijn smaakpapillen verwennen met heerlijk schapenvlees dat voor deze gelegenheid bereid werd door vakman Arno Boomert. Hiernaast stond een groot aantal kraam pjes opgesteld met informatie over Het Zeeuws Landschap, met streekproducten, huisgemaakte kersenjam en keukenap- paratuur om allerlei vruchten te persen. De Cadzandse windmolen waar Duumpjeslid Sjaak Herman de scepter zwaait, was verte genwoordigd met een stand met biologisch meel. Proeven hoe zo'n verse wafel of pan nenkoek van dit meel smaakte, behoorde eveneens tot de mogelijkheden. 'Die mee beuter en suker' vonden het gretigst aftrek. 't Duumpje bemande een stand die centraal stond in de activiteiten georganiseerd voor onze Visdiefjes, de jeugd van 8 tot 12 jaar. Landgoed 'De Morelleput' is buitengewoon ruim opgezet, met veel verschillende bioto pen die de Visdiefjes goed van pas kwamen voor hun activiteiten die middag. Sabine Rausch en Raven Korfker, leden van de begeleidingsgroep, hadden een tweetal activiteiten voorbereid die veel succes oogstten. Voor de eerste speurtocht had den beide dames een groot aantal op het terrein voorkomende planten gefotogra feerd en op kaart gezet, voorzien van een letter. Als de kinderen alle planten gevon den hadden, konden ze uit de gevonden letters het woord 'Visdiefjes' vormen. Een tweede activiteit was erop gericht de kinderen te laten ontdekken wat er zoal zwom in de drinkputten op De Morelleput. Dat kon met een simpel schepnetje, maar in de putten waren tevoren ook zogenaamde amfibieënfuiken afgezonken, die onder grote belangstelling om het uur opgehaald en geleegd werden. De oogst aan water salamanders werd deels tentoongesteld in een klein aquarium in het kraampje, waar de vangst beter bekeken kon worden. Met de loeppotjes, bakjes en zoekkaarten uit de leskist van Natuur Zo konden de gevangen zwemmertjes beter bekeken en op naam gebracht worden, waarna ze weer terug in de drinkput gezet konden worden. Vooral de salamanders trokken veel bekijks, maar ook larven van libelles en de geel- gerande waterkever kregen de aandacht. Deze larven gedragen zich als echte rovers en zien er vervaarlijk uit. Zeker als je ze in zo'n loeppotje wist te wurmen. Gewoon om bang van te worden.

't Duumpje | 2013 | | pagina 16