Een nieuwe cursus 17 Voor de kinderen die de puzzel hadden op gelost, was er een zoekkaart om mee naar huis te nemen. Want ook in de eigen tuin, of in de sloot achter de tuin, kun je soms alleraardigste vondsten doen. Zo'n kaart is dan handig om te kunnen bepalen watje precies opgevist hebt. De weersomstandigheden waren niet zo geweldig, met af en toe wat regen, maar na regen komt zonneschijn. De sfeer was er niet minder om en niemand liet zich door die paar druppels uit het veld slaan. Niet alleen de Visdiefjes genoten van een actieve middag, maar veel andere kinderen maakten, samen met hun ouders, mee wat er in zo'n put allemaal aan leven te vinden is en welke plantjes in het gebied groeien en bloeien. Veel (ook jeugdige) ouders ontdek ten een geheel nieuwe en buitengewoon zinvolle vrijetijdsbesteding voor hun kroost. Voor de actieve leden achter het kraam was er dan ook veel te vertellen over beide jeugdgroepen en over de andere werk groepen die binnen de vereniging doende zijn. Ter illustratie hadden we een stapel recente Duumpjes meegenomen om aan kandidaat-leden uit te delen. Een aantal kinderen was na hun zoektocht enigszins teleurgesteld omdat ze de leeftijd van 8 jaar (net) nog niet bereikt hadden, maar wat in het vat zit, verzuurt niet. Ook bleken er nogal wat ouders te zijn die am per wisten wat 't Duumpje voor club was. Buiten 't Duumpje om konden de kinderen verder hun hart ophalen aan stokbrood bakken, bollen op een ouderwetse bolbaan, en ook de spelletjeszaal was beschikbaar. De meesten gaven echter de voorkeur aan het buitengebeuren, want binnenzitten kun je altijd nog. Kortom: een middag waarop iedereen met genoegen kan terugzien. In de afgelopen decennia verzorgde onze ver eniging een scala aan cursussen: over vogels, over planten, over het ontstaan van de streek, over de relatie tussen landbouw en natuur, een introductiecursus etc. Zoals u hiernaast heeft kunnen lezen, werken we hard om bij onze jeugd kennis en interesse voor de natuur te stimuleren. Het adagium dat de jeugd de toekomst heeft, hoeft echter niette betekenen dat we de minder jeugdi gen maar moeten vergeten. Hedentendage beschikken velen, gewenst of ongewenst, over veel vrije tijd, die nader ingevuld kan worden. De ons omringende natuur staat nooit stil, biedt steeds andere vergezichten en verveelt dus nooit. Zo is bijv. vogels kijken een leuke hobby die je alleen of in gezelschap van anderen kunt beoefenen, die je voortdurend doet bewegen en dat nog wel in de gezonde buitenlucht. Iedere arts zal het u aanbevelen. Regelmatig ontvallen ons, spijtig genoeg, actieve leden, dus we moeten ons bekomme ren om nieuwe aanwas. De praktijk leert dat de meeste actieven 'in de natuur' zijn gerold via een introductie- of vogelcursus. Je gaat de boer op met een aantal ervaren natuurlief hebbers en vogelaars en velen worden gegre pen door het virus. En word je niet gegrepen, dan hebben we in ieder geval een hoop van elkaar opgestoken. En ook dat is winst. En petit comité treft men voorbereidingen voor een nieuwe cursus vogels herkennen. Dat is geleden van 2007 en de nieuwe cursus zal gehouden worden in komend voorjaar. Plaats en data zijn nog niet bekend. Mocht u geïnteresseerd zijn, laat het ons vast weten via een mailtje aan secretariaatraduumpie.nl ledereen is op de cursus welkom, zowel leden als niet-leden. Leden genieten een korting op de inschrijfkosten. Die zullen overigens beperkt zijn en afhankelijk van de door ons te maken kosten. Een vorige keer konden we niet iedereen in ons eigen clublokaal bergen en moesten we uitwijken naar een te huren lokaal in het Zwincoliege. In ons decembernummer leest u er meer over, maar u kunt nu uw interesse al kenbaar maken. Op naam te brengen zwemmertjes (Sabine Rausch).

't Duumpje | 2013 | | pagina 17