Korte berichten 2oefe k 200,00(hehMtm Ook ditmaal weer een rijke verscheidenheid aan zaken die het afgelopen kwar taal, en soms al veel langer, spelen binnen de vereniging. Ook onderwerpen die slechts zijdelings de vereniging betreffen, kunt u hier aantreffen. Jaap de Hulster doet verslag. Belgische Zwinvlakte In een vorige uitgaaf schreven we dat er grootschalige werken in het Belgische deel aan de gang waren. Enkele weken geleden ontvingen we info van onze zuiderburen dat ze volgens schema over de helft zijn met hun karwei. Op hun site kunt u een filmpje bekijken dat u een indruk geeft van de gemaakte vorderingen. Zie http://www. natuurenbos.be/nl-BE/Over-ons/Projecten/ Ztar.aspx (klik op Zwin ZENO 2) Plannen Resort Equus Enkele maanden geleden ontvingen we een ConceptVoorOntwerpBestemmings- plan Equus te Biervliet via De Steitkluut, die de stukken van gemeente Terneuzen kreeg gemaild. De grens tussen werkgebieden van Stelkluut en Duumpje is niet zo scherp getekend en meestal houden we de Braak man aan. Westelijk van de Braakman is dus ons 'aandachtsgebied.' De plannen komen erop neer dat in de Koninginnepolder, deels ongerept agrarisch gebied westelijk grenzend aan natuurgebied de Braakman, een vijftigtal zeer forse woningen zal komen met een centraal gelegen voorzieningengebouw met stallen, rijhal, horeca, een hotel en alle daarbij behorende voorzieningen. Ze worden alleen verkocht aan bezitters van minimaal 1 equus paard in het Latijn). Dat alles om klandizie te genereren voor de in dat gebiedje reeds aanwezige manege die gerund wordt door iemand uit de kring der initiatiefnemers. In de plannen wordt gesteld dat nergens in gemeente Terneu zen huizen bestaan met paardenstalling in de eigen tuin, dus het betreft hier een uitermate noodzakelijke aanvulling op het gemeentelijk woningbeleid. De plannen passen niet in het Provinciaal Omgevingsplan, maar talloze teksten uit allerlei plannen en visies worden uit hun verband gerukt en dermate creatief samen gevoegd in het plan dat het er (afgezien van spelfouten) gelikt uitziet. Om de pil nog wat te vergulden, wordt naast de aanleg van enig groen rondom de woningen een 'kreek' aangelegd die in onze beleving de naam speelvijver zou moeten dragen. Een ander zwak punt van het verhaal is, dat geen enkele planning wordt genoemd voor aanleg van het groen. Er is geen centrale verkoopsturing, maar iedere paardenbezit- ter die een kavel koopt, krijgt de vrije hand te eniger tijd met zijn bouw te beginnen. De groene 'Inpassing' kan dus jaren op zich laten wachten, als hij al plaatsvindt. Het zou niet de eerste keer zijn dat deze finishing touch uitblijft omdat het geld op is. Een zorgvuldig handelende overheid voorkomt dit soort situaties. We lezen hier echter niets over. We vermoedden dus dat met onze argu menten niets gedaan was. Bij nader inzien worden onze argumenten achterin, zoals gebruikelijk, behandeld en stuk voor stuk weerlegd op een wijze die duidelijk maakt dat Terneuzen bijzonder gelukkig is met zo'n mooi plan. Men ziet het waarschijnlijk als een passende compensatie voor de ar metierige blauwe 'comfort-homes' die sinds een halfjaar De Braakman ontsieren. Hoogbouw Cadzand-Bad Daar waar Resort Equus in het geheel niet in het Provinciaal Omgevingsplan Zeeland past, passen de Knokse plannen voor De Branding en het Strandhotel daar helaas wel degelijk in. Vorig jaar werden alle provincies qua regelgeving wat op afstand gezet en sindsdien zijn we overgeleverd aan de grillen van een gemeenteraad die al gauw alles prachtig vindt. We dachten met Het is stil in de Nederlandse weides. Er is vrijwel geen bloemrijke weide meer, daarom zijn de laatste weidevogels bijna uitgestorven. Bijen, vlinders en bloemen moetje zoeken met een vergrootglas. Weinig boeren kunnen rekening houden met weidevogels, want het gras moet vooral veel goedkope melk opleveren. Met de campagne 'Red de rijke weide' wil Vogelbescherming de weides weer bloemrijk en levend maken. Vbgdbescherramg De gang van zaken bij gemeente Terneuzen bleek tot onze verbazing aanzienlijk minder 'klantgericht' dan bij gemeente Sluis, waar we altijd fatsoenlijk op de hoogte worden gehouden van de gang van zaken. Naar aanleiding van het knullige concept dienden we een uitgebreide reactie in, maar nadien vernamen we taal noch teken. Toch maar eens gebeld, maar behandelend amb tenaar was blijkbaar niet verrast noch werd tot enige actie verleid. De Nederlandse weide leeft weer volop, dankzij honderdduizenden ondersteuners van 'Red de rijke weide' en duizenden boeren. Er is 200.000 hectare bloemrijke weide en de weidevogels zijn gered. Boeren kunnen weer rekening houden met de weidevogels en hun melk voor een betere prijs verkopen. Beluister het getuid van de Nederlandse rijke weide. Teken da petitie en Red de r||ke welde op www.redderijfcawetde.ni verwijzing naar stikstofdepositie een moge lijkheid te hebben om te komen tot een wat menselijker maat in de nieuwbouw. De ge maakte opmerkingen gaven aanleiding tot aanvullend onderzoek, waaruit bleek dat veruit de meeste stikstofneerslag veroor zaakt wordt door scheepvaart en agrarische sector. Die extra auto's in Cadzand vallen hierbij in het niet. Onze zienswijze zal dus bij voortzetting van de procedure voor een hoger orgaan geen stand houden. Een aantal bezwaarmakers met andere belan-

't Duumpje | 2013 | | pagina 18