Inhoud Inhoud en redactioneel In memoriam Petrus en Rein Bloeiende akkerranden Patrijzentelcafé Kleine rovers Bithynische wikke Plastic afval veroorzaakt ellende Schapen en Visdiefjes Een nieuwe basiscursus Vogels Kijken Korte berichten Veldwaarnemingen Activiteiten Adressen 3 4 6 9 10 13 14 16 17 18 20 22 24 Jaap de Hulster Walter de Milliano Alex Wieland Danny Bauwens en Jaap de Hulster Awie de Zwart Jaap de Hulster Dilia Timmers en Jaap de Hulster Eric Blaakman - Belgische Zwinvlakte - Plannen Resort Equus - Hoogbouw Cadzand-Bad - Stroopuitkreek (vervolg) - Restauratie Kruisdijkschans - Nieuwe rooster Knotwerkgroep - Euro Birdwatch - Campagne "Red de rijke Weide" - Creatrends/Droogbloemzolder - Maaien van orchideeën Reggy van Poecke De vakantie zit er voor de meesten weer op en terwijl u genoot van zon, zee, strand of natuur heeft de redactie flink wat werk verzet om weer een informatief Duumpje samen te stellen. Dat is in vakantietijd minder eenvoudig, want veel scribenten genieten van een zomerstop en ook redactie leden prefereren een koele dronk op een fris terras boven beeldschermwerkzaamheden. Aangezien dit een jaarlijks terugkerend fenomeen is, zorg je ervoor dat je artikelen op de plank hebt liggen voor jaarlijks terugkerende komkommertijden. Zo lag er al geruime tijd informatie gereed om een artikel over 'kleine rovers' samen te stellen. Hiernaast is er veel te doen over plastic afval. Er zijn over dit onderwerp de laatste maan den nogal wat publicaties verschenen in de wat toonaan gevender kranten over verontreinigingen door plastic. We hebben het wat dieper voor u uitgespit en vatten wat zaken voor u samen. Redactielid Walter de Milliano brengt de meest recente onderzoeksresultaten van zijn bloemrijke akkerranden, waarover hij u in een vorige uitgaaf al informeerde. Onze jeugd komt aan bod, want ze waren vorige maand druk in de weer op een zeer geslaagde middag aan de Marolleput. En wat ouderen betreft, is de natuur soms hard: aan ieder leven komt een eind, bij de een wat eerder dan bij de an der. Maar altijd te vroeg. We belichten twee actieve leden die ons verlieten op het moment dat de mooiste periode van het jaar net moest aanbreken: waarin binnendijken wit kleuren door het fluitekruid, boomgaarden in volle bloei staan en zangvogels in alle vroegte hun vrolijke lied laten horen. Maar de vereniging moet verder. En omdat het weer al een hele tijd geleden is dat we u de gelegenheid boden uw kennis van natuur en landschap bij te spijkeren, zijn we bezig een cursus Vogels Kijken samen te stellen. We voor zien de cursus voor begin 2014, we beginnen binnenkort 'vorm te geven'en het leek ons verstandig u daarvan nu reeds op de hoogte te stellen. De redactie hoopt u, zo kort na de vakantie, met deze uitgaaf weer een afwisselend aanbod te presenteren en we wensen u veel leesplezier. Foto voorpagina: Schapenfeest op de Morelieput Sabine Rausch).

't Duumpje | 2013 | | pagina 3