Natuurwerkdag 2 november 16 groepje en Irene had in de tent een schema opgehangen zodat iedereen kon zien welke activiteit er gepland stond. We gingen onder andere met de trekpaarden van Ludo op de slede mee door de wei, werken in de natuur met Awie en ook het bietennet hing weer op, voor de kinderen die een boom te nat vonden om in te klauteren. Er was zelfs een heuse speurpuzzeltocht bedacht met foto's uit het bos, waar antwoorden bij gezocht moesten worden en die vormden dan weer een zin. Ik zal de uitkomst niet verklappen omdat sommige kinderen de puzzel nog niet af hadden, want het liep allemaal een beetje uit. We konden verder bouwen aan de hutten waar we vorig jaar aan begonnen waren. Wel moesten we dit keer oppassen voor de paddenstoelen die er stonden. Sommige paddenstoelen stonden op de foto voor de zoekspeurtocht en als die vertrapt zouden worden, liep de speurtocht natuurlijk in het honderd. Raven en Irene hadden de hele zoektocht heel goed voorbereid. Super gewoon! Ik moest bij sommige foto's echt goed naden ken; zo zie je maar dat het voor iedereen leerzaam is geweest. Je leert elke keer weer iets bij. Het broodjes bakken viel zeer in de smaak bij de kinderen, lekker warm en helemaal af met een beetje boter en bruine basterdsui ker. Bengelen en lummelen in het bieten- net, lekker wiebelen en lachen tot je buik pijn deed van het lachen, paddenstoelen zoeken, lachen, zingen, ze zullen ons wel tot ver buiten het bos gehoord hebben. Maar dat gaf allemaal niet, want iedereen had het naar de zin. Zaterdag 2 november werd het knotseizoen ingeluid tijdens de natuurwerkdag in het Bos van Erasmus. Er waren 39 jeugdigen in de leeftijd tot 12 jaar actief en Sabine Rausch doet verslag. Zoals elk jaar staat het eerste weekend van november in het teken van de natuur werkdag, die in heel Nederland plaatsvindt en bij ons altijd georganiseerd wordt in en rond het Erasmusbos. Een gebied dat beheerd wordt door Staatsbosbeheer. Ook de Visdiefjes waren natuurlijk weer van de partij. Een erg grote groep enthousiaste kinderen stond al vroeg te trappelen om aan de slag te gaan. Naast velen die zich netjes aangemeld hadden, waren er ook nogal wat ouders die op de bonnefooi hun kinderen kwamen afleveren. Gelukkig waren we met genoeg begeleiders om alles in goede banen te kunnen leiden. Om 10 uur was het verzamelen in detent. Dilia legde in het kort uit wat de bedoeling was van deze dag. Er werden naamkaartjes uitgedeeld, rugzakjes met de lunch werden in de tent gelegd en iedereen hup naar buiten. Om toch wat hanteerbare groepjes te krijgen, deelden we de kinderen op in 4 groepen: groep a, b, c en d. Dat klonk natuurlijk niet zo leuk, dus we maakten er dierengroepjes van. Dus de 'a' van apen, de 'b' van beren, de 'c' van cavia's en de 'd' van dino's. Dat was voor ons als begeleiders toch wel wat makkelijker als we de groepen bij elkaar moesten roepen. Het was wel wat fris en de regen van de afgelopen dagen had voor genoeg water gezorgd, maar het bleef gelukkig droog. Mijn groepje bestond uit beren, dat wil zeggen berinnetjes en een stoere beer en ik werd gelijk uitgeroepen tot 'mama-berin'. Zo had iedere begeleider zijn of haar eigen

't Duumpje | 2013 | | pagina 16